Mapa

Levné letenky do Vídně

Vídeň

Rakouská metropole v sobě skloubí tradici a historii s prvky modernosti. Město na Dunaji zaručeně nezklame ani ty nejnáročnější cestovatele. Čarokrásná Vídeň čeká i na vás. Díky své blízkosti od našich hranic se stává ideální destinací nebo dobrým výchozím bodem pro další cesty. Již déle neváhejte! Zarezervujte si s námi ty nejlepší letenky se značkou Vídeň.

 

Mezinárodní letiště Vídeň

Letiště Vídeň představuje, společně s Prahou a Mnichovem, jednu z hlavních vzdušných bran do Střední Evropy. Nachází se ve Shwechatu, přibližně 20 km od centra Vídně. Bratislavu najdete ve vzdálenosti 40 km. Svou základnu zde našly letecké společnosti Austrian Airlines, easyJet Europe, Eurowings a Laudamotion. Ročně zde odbaví asi 24 milionů pasažérů.

Letiště má celkem čtyři terminály. Při přestupu mezi nimi se ničeho neobávejte. Nejdelší vzdálenosti zvládnete za asi 15 minut pěšky, potažmo lze využít kyvadlového autobusu. Obecně zde panuje jeden z nejkratších přestupních časů z evropských letišť. Díky mnoha nízkonákladovým aerolinkám, které letiště užívají, jsou letenky z Vídně často velmi levné. Mnoho cestovatelů také dojíždí do Vídně za levnými letenkami přes Atlantik či do Asie.

 

Areál má otevřeno 24 hodin denně. Úroveň doplňkových služeb, obchodů a restaurací se zde pyšní vysoké úrovni.

 

Cesta z ČR na Mezinárodní letiště Vídeň

Pro svou blízkou geografickou polohu a širokou nabídku letů si mnoho Čechů oblíbilo vídeňské letiště jakožto startovací bod jejich vzdušného cestování. Pro přepravu z České republiky do Vídně lze volit z několika možností.

 

Přímo na letiště vás dopraví vícero autobusových dopravců z rozličných měst v ČR. Nejvíce autobusů vyjíždí z Prahy (RegioJet), Brna (Leo Express, RegioJet a Tourbus) a Bratislavy (RegioJet a Slovak Lines). Dopravci Leo Express a Tiger Express zajišťují také spoje z Bohumína, Nového Jičína, Prostějova, Ostravy a Olomouce. Společnost Eurobus provozuje linky z větších měst na Slovensku – Košic a Prešova.

 

Zároveň lze zamířit vlakem Českých drah do centra Vídně, a odtud dále pokračovat veřejnou hromadnou dopravou. Stejný postup lze aplikovat u výše zmíněné autobusové dopravy, neboť jízdenky pouze do centra v kombinaci s MHD stojí často méně než ty přímo na letiště Vídeň. Doc entra navíc zajíždějí další firmy jako Eurolines (Praha, Brno), Flixbus (Praha) a Polski Bus (Praha). Doporučujeme proto promyslet nákup lístku s ohledem na výhodnost nákladů.

 

Cesta z letiště Vídeň a zpátky

Rozhodně nejrychlejší spojení mezi letištěm a centrem Vídně poskytují vlaky CAT (City Airport Train). V srdci města na zastávce Wien-Mitte se ocitnete za čtvrthodiny. Jízdenka v jednom směru stojí 12 €, zpáteční pak 19 €. V noci mezi 23:30 a 5:30 vlaky dráhu neobsluhují.

S-Bahn představuje finančně méně náročnou alternativu pro cestu. Linka S7 míří rovněž na Wien-Mitte, v opačném směru pak k Wolfsthalu. Některé vlaky směřují taktéž na hlavní nádraží. Cesta do centra zabere přibližně 30 minut. Na S-Bahn platí běžné jízdenky MHD.

Svou stanici zde mají také dálkové vlaky, s jejichž pomocí se dostanete do dalších rakouských měst (Salcburk, Linec, Štýrský Hradec). Pokud plánujete delší cesty za hranice Vídně, doporučujeme zvážit možnost zapůjčení auta.

 

Ubytování ve Vídni

Hlavní město Rakouska nabízí neuvěřitelnou škálu ubytovacích zařízení. Po dlouhých pochůzkách v této perle na Dunaji určitě zatoužíte po příjemném místu k odpočinku a nabrání sil na další den. Mějte na paměti, že ceny za ubytování ve Vídni mohou dosahovat i poněkud vyšších částek, zvláště pak v srdci města. Nemusíte však nocovat ve vyhlášeném Hotelu Sacher, abyste okusili to nejlepší, co místo nabízí. Vyberte si s námi to nejlepší a nejvýhodnější ubytování ve Vídni.


Kdy do Vídně vyrazit

Ideální dobou pro výlet do Vídně je léto, ale mohou vás zaujmout i rozkvetlé jarní zahrady Schönbrunn nebo podzimní procházky kolem Dunaje. Proslulé jsou i vánoční trhy či známý novoroční koncert filharmoniků, završený slavným Radetzkého pochodem. Pokud ale chcete posedět na zahrádce vídeňské kavárny a užít si vše v klidu, je lepší přijet v květnu či v září.

 

Jaké je ve Vídni počasí

Rakouská metropole má podobné podnebí jako jižní Morava, tedy o něco teplejší než Praha. V zimě se teplota drží těsně nad bodem mrazu, v dubnu zažijete příjemných 15 stupňů a v horkém létě rtuť běžně šplhá i přes 30 stupňů. I srážky jsou podobné jako v Česku, deštivé dny dominují jaru a podzimu.

 

Co stojí ve Vídni za návštěvu

Ať už si vychutnáte pravý vídeňský řízek s bramborovým salátem, vídeňskou kávu se Sacher dortem nebo Döner Kebab, měli byste v centru nasát poklidnou atmosféru někdejšího centra habsburské monarchie. Nejlíp vám ji navodí cesta fiakrem či starou tramvají, návštěva Hofburgu a zahrad v Schönbrunnu. Neměli byste vynechat dóm svatého Štěpána a jeden z nejstarších zábavních parků v Evropě – Prátr. Relaxovat můžete i při plavbě po Dunaji. Vídeň je kulturním svatostánkem střední Evropy, počínaje operou a konče originálními stavbami architekta Hundertwassera. Ty nejlepší atrakce z Vídně najdete tady.

 

Další informace

Atrakce a památky:  Hofburgu, Schönbrunn,Prátr, chrám sv. Štěpána, Glorietta, zámecká zoo, bleší trh Naschmarkt.

 

Vyhlášené kavárny, místa a ulice: Mariahilfer Strasse, Stephansplatz, ostrov Donauinsel, LeopoldsCafé, Fischerbräu, seznam známých vídeňských hospod

 

Kultura: Muzejní čtvrť, Belveder s Klimtovým Polibkem, Uměleckoprůmyslové muzeum, Novoroční koncert filharmoniků, Státní opera, stanice metra Karlsplatz, KunstHaus, Leopold Museum. Zde najdete aktuální kulturní události a náplň galerií.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Vídeň

Často kladené otázky

V destinaci Vídeň je jedno letiště: Vídeň.
Letecké společnosti Oman Air, transavia, Norwegian, Laudamotion, germanwings, Thai Airways, Georgian Airways a Garuda Indonesia létají přímo do destinace Vídeň.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Vídeň je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.