Mapa

Levné letenky na letiště Vídeň

Informace jsou ověřené k červnu 2016

 

Jak najít nejlevnější let do Vídně

Průměrná cena letenek do Vídně je tři až čtyři tisíce korun, většinou jde o lety s přestupem. Nejlevnější let seženete v prosinci, kdy se dostanete až k tisícikoruně, nejdražší je v červenci, kdy šplhá až k 14 tisícům. Záleží, kdy si letenku zamluvíte. Na webu Skyscanneru si můžete při hledání letenek zadat „nejlevnější měsíc“ a pak pomocí grafu porovnat ceny během roku i uvnitř měsíce. Pro lepší načasování registrace vám pomůže tento manuál Skyscanneru.

 

Kdy nejlépe zarezervovat lety do Vídně

Větší zájem o letenky je v létě, ale není tu zas tak velký rozdíl mezi obsazeností letů během roku jako třeba u přímořských destinací. Letenku je ideální zarezervovat měsíc až dva předem. Více naznačí seznam nejvhodnějších časů rezervací pro nejvyhledávanější destinace. Na našem webu si také můžete nastavit mailové upozornění na ceny.    

 

Letiště s přímými lety do Vídně

Z Česka do Vídně létají přímé spoje jen z pražského letiště Václava Havla. Z Brna, Ostravy či Karlových Varů můžete letět jen s mezipřistáním. Přímý let z Prahy trvá hodinu, mezipřistání v Mnichově, Berlíně nebo Kodani vyjde na necelé tři hodiny. Lety s mezipřistáním sice trvají déle, ale jsou často až třikrát levnější. 

 

Které aerolinky létají do Vídně

Přímé lety z Česka do Vídně zajišťuje pouze dominantní rakouský přepravce Austrian Airlines. Na trase Praha-Vídeň létá většinou třikrát (zima) až pětkrát (léto) denně.

 

Letiště ve Vídni

Vídeň má jediné letiště (VIE), které je domovskou stanicí Austrian Airlines. Leží nedaleko obce Schwechat asi 18 kilometrů od centra rakouské metropole. Může se pyšnit třemi terminály. Pokud poletíte zpět do Prahy s Austrian Airlines, odbaví vás v terminálu 1. Sympatické je, že část letištního webu je přeložena i do češtiny.

 

Doprava z letiště

Vídeňské letiště leží u dálnice A4 směrem na Budapešť, parkovat se na něm dá od 100 korun na hodinu. Do centra se můžete dostat letištním vlakem (CAT), který vás za 16 minut a za 280 korun doveze k uzlu Wien Mitte. O polovinu levnější je rychlodráha S-Bahn, která trasu ujede za půl hodiny. Modré busy vyjdou na 150 korun a dovezou vás mj. na Západní nádraží. Kromě taxíků (900 korun) a devíti autopůjčoven můžete využít i sdílení auta.

 

Kdy do Vídně vyrazit

Ideální dobou pro výlet do Vídně je léto, ale mohou vás zaujmout i rozkvetlé jarní zahrady Schönbrunn nebo podzimní procházky kolem Dunaje. Proslulé jsou i vánoční trhy či známý novoroční koncert filharmoniků, završený slavným Radetzkého pochodem. Pokud ale chcete posedět na zahrádce vídeňské kavárny a užít si vše v klidu, je lepší přijet v květnu či v září.

 

Jaké je ve Vídni počasí

Rakouská metropole má podobné podnebí jako jižní Morava, tedy o něco teplejší než Praha. V zimě se teplota drží těsně nad bodem mrazu, v dubnu zažijete příjemných 15 stupňů a v horkém létě rtuť běžně šplhá i přes 30 stupňů. I srážky jsou podobné jako v Česku, deštivé dny dominují jaru a podzimu.

 

Co stojí ve Vídni za návštěvu

Ať už si vychutnáte pravý vídeňský řízek s bramborovým salátem, vídeňskou kávu se Sacher dortem nebo Döner Kebab, měli byste v centru nasát poklidnou atmosféru někdejšího centra habsburské monarchie. Nejlíp vám ji navodí cesta fiakrem či starou tramvají, návštěva Hofburgu a zahrad v Schönbrunnu. Neměli byste vynechat dóm svatého Štěpána a jeden z nejstarších zábavních parků v Evropě – Prátr. Relaxovat můžete i při plavbě po Dunaji. Vídeň je kulturním svatostánkem střední Evropy, počínaje operou a konče originálními stavbami architekta Hundertwassera. Ty nejlepší atrakce z Vídně najdete tady.

 

Další informace

Atrakce a památky:  Hofburgu, Schönbrunn,Prátr, chrám sv. Štěpána, Glorietta, zámecká zoo, bleší trh Naschmarkt.

 

Vyhlášené kavárny, místa a ulice: Mariahilfer Strasse, Stephansplatz, ostrov Donauinsel, LeopoldsCafé, Fischerbräu, seznam známých vídeňských hospod

 

Kultura: Muzejní čtvrť, Belveder s Klimtovým Polibkem, Uměleckoprůmyslové muzeum, Novoroční koncert filharmoniků, Státní opera, stanice metra Karlsplatz, KunstHaus, Leopold Museum. Zde najdete aktuální kulturní události a náplň galerií.

 

Kde nocovat: Skyscanner vám pomůže najít vhodné a levné ubytování

Nejlevnější lety do Vídeň z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.