Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

České aerolinie jsou moderní leteckou společností s více než devadesátiletou tradicí. Pro vaše pohodlí na cestách do celého světa má ČSA k dispozici moderní letadlovou flotilu, zkušené piloty a ochotný palubní i pozemní personál.

Why fly with ČSA

Odbavení

U Českých aerolinií máte možnost, kromě odbavení na přepážce, odbavit se online, a to mezi 30 a 1 hodinou před plánovaným odletem. Na webových stránkách ČSA jsou uvedeny destinace, u kterých je tento způsob odbavení umožněn. Zpravidla se to týká evropských destinací a blízkého východu. Existuje také možnost mobilního odbavení se stejným časovým limitem, pouze pokud letíte do Soulu, Kyjeva, Jekatěrinburgu či Petrohradu, musíte tak učinit maximálně do 1,5 hodiny před odletem. ČSA také nabízí možnost využití samoodbavovacích kiosků.

Zavazadla

ČSA umožňuje v rámci ceny letenky vzít si na palubu zavazadlo o váze maximálně 23 kilogramů a jedno příruční zavazadlo o váze 8 kilogramů. Za nadváhu zavazadel do 23 kg činí poplatek 60 eur či 1600 korun, Nad 32 kg je to pak 150 eur či 4000 korun. Druhý kus zavazadla do 23 kg stojí 60 eur a každé další zavazadlo pak 200 eur či 5400 korun. Za zavazadla překračující standardní rozměr 158 cm je nutno připlatit 100 eur či 2700 korun a za ta překračující 203 cm pak 150 eur či 4000 korun.

Sedadla

Při internetovém odbavení si můžete vybrat sedadlo. Služba Internet Check-in zahrnuje možnost změnit výběr vašich sedadel. Stačí kliknout na tlačítko „Změnit“ a zvolit stránku „Vyberte preferované sedadlo“. Volná místa jsou zobrazena na sedadlové mapě. Do okamžiku definitivního potvrzení vašeho výběru můžete volbu sedadel libovolně měnit.

Poplatky

Servisní poplatek za zabookování letenky činí 270 korun. Změna rezervace u nejnižší ekonomické třídy Promo není možná vůbec, u třídy Standard poplatek činí 2000 korun, u třídy Plus 1500 korun a u třídy Flexi a Business je změna zdarma.