Mapa

Levné letenky do Stockholmu

Stockholm

Hlavnímu městu Švédska se někdy také přezdívá Benátky severu. Jak by také ne, když se rozkládá na čtrnácti ostrovech mezi jezerem Mälaren a Baltským mořem. Nadchne vás i místní příjemná atmosféra a nepřeberné množství památek a kulturního vyžití. Vyrazte objevovat Skandinávii ve své nejčistší esenci! Využijte této šance a rezervujte výhodné letenky do Stockholmu ještě dnes!

Letiště ve Stockholmu

Největším švédským letištěm se stala stockholmská Arlanda. Nachází se přibližně 40 km severně od hlavního města a stejně daleko jižně od Uppsaly. Má celkem 5 terminálů, pro mezinárodní lety slouží druhý a pátý. Nejrychleji a nejpohodlněji se do srdce Stockholmu dostanete vlakem, bohužel se zároveň jedná o nejnákladnější způsob cesty. Přesun si můžete urychlit využitím spojů Arlanda Express. Levnější variantu představují autobusy společnosti Flybussarna, za nejméně vás sveze městský autobus číslo 583.

Velký počet nízkonákladových letů nabízejících ty nejvýhodnější letenky v současnosti míří na letiště Skavsta ležící vzdušnou čarou přibližně 110 km jižně od Stockholmu. Doprava do centra města se trochu protáhne, neboť ji zajišťují pouze autobusy.

Velké popularitě se v poslední době těší letiště Bromma. Nachází se totiž necelých 8 km od centra města a pohodlně se k němu dostanete městskou hromadnou dopravou. Nejčastěji na něj míří lety s přestupem v blízké Kodani, Amsterodamu nebo Bruselu. 

Doprava ve Stockholmu

Městskou hromadnou dopravu ve Stockholmu obstarávají linky metra, vlaků, autobusů, ale i pro našince překvapivě z velké části lodě. Město se dělí na tři zóny v závislosti na vzdálenosti od centra. Návštěvníci uvítají možnost zakoupit si Travelcard, kterou pořídíte jak na jeden či dva dny, tak celý týden. Tato karta platí i pro lodní transport mezi ostrovy Slussen a Djurgården. Plavba mezi nimi se v podstatě rovná vyhlídkové okružní jízdě s působivým výhledem na město. V souvislosti s dopravou vás jistě také zaujmou moderní zastávky metra (tunnelbana), některé z nich umělecká díla samy o sobě.

Co dělat ve Stockholmu

Návštěvníky Stockholmu jistě potěší nepřeberné množství míst a aktivit, které mohou navštívit a vyzkoušet. Polovinu městské plochy ve městě navíc tvoří zelené parky. Můžete se procházet v uličkách Gamla Stanu, nejstarší části Stockholmu. Dlouhou tradici má i skanzen na ostrově Djurgarden, který svou malebností musí okouzlit snad každého. Doporučujeme také návštěvu Muzea Vasa, ve kterém vystavují válečnou loď ze 16. století. Plavidlo se krátce po vyplutí potopilo a později bylo z mořského dna zdviženo v dokonale zachovalém stavu.

Ve čtvrti Sodermalm se nachází působivý kostel Katarina kyrka. Pro neobyčejné panorama návštěvníci vyhledávají ulici Fjallgatan, odkud přehlédnete celý Stockholm jako na dlani.

Skoro až jako estrádní show je pojatá výměna stráží u Královského paláce. Vojáci se zde mění vždy patnáct minut po poledni a neobyčejná podívaná vás jistě nadchne.

Královská rodiny si však za svoji rezidenci vybrala Palác v Drottingholmu. V přilehlých zahradách narazíte na sochy, které si z naší země Švédi odvezli jako cennou válečnou kořist v dobách třicetileté války. 

Ubytování ve Stockholmu

Jako každé správné hlavní město také Stockholm nabízí nepřeberné množství možností k ubytování. Jednotlivá zařízení se pohybují v různých cenových relacích, jako ve všech skandinávských zemích však očekávejte vyšší náklady na ubytování. Od luxusních poboček mezinárodních hotelových řetězců po malebné hostely, tím vším vám hlavní město Švédska poslouží. Čekat na vás ale budou čisté pokoje zařízené v minimalistickém skandinávském stylu. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu ubytování, s výběrem vám pomohou Skyscanner hotely.

Co ochutnat ve Stockholmu

Češi mají o švédské kuchyni silné povědomí zejména díky řetězci Ikea, který své pochutiny na naše stoly servíruje již delší dobu. Známe tak švédské masové kuličky či chutného lososa. Samotní obyvatelé Stockholmu si často dopřávají mořské plody, sýry a uzeniny. Typickou přísadou velkého množství chodů zůstává kopr. Za zkoušku také stojí jelení a sobí maso, které zde připravují na různé způsoby. Jen samotná gastronomie je pro mnohé dostačujícím lákadlem k návštěvě Stockholmu.

Neváhejte a rezervujte si své letenky do Stockholmu již nyní!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Stockholm

Často kladené otázky

V destinaci Stockholm jsou 4 letiště: Stockholm Arlanda, Stockholm Skavsta, Stockholm Bromma a Stockholm Västerås.
Letecké společnosti transavia, Novair, Nouvelair, Braathens Regional Airways, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, TUI a Laudamotion létají přímo do destinace Stockholm.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Stockholm je únor.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.