Mapa

Levné letenky do Amsterodamu

Jak najít levné letenky do Amsterdamu?

Na Skyscanneru snadno najdete ty nejlevnější letenky do nejslavnějšího nizozemského města. Letenka sem stojí v průměru 2 556 Kč, ale v některých měsících a při včasném nákupu se dá pořídit i za méně peněz. Hodně pomůže co největší flexibilita. O víkendech je obyčejně nutné zaplatit víc, naopak nejlevnějšími dny k odletu jsou úterý, středa a čtvrtek. Máte-li k dispozici celý rok, zaškrtněte políčko „nejlevnější měsíc“ a najděte tu nejvýhodnější nabídku z celého roku. Jestli máte jasno v tom, že chcete letět dejme tomu v červnu, nechte si zobrazit lety v rámci celého měsíce, abyste je zbytečně nekupovali dráž, než je potřeba.

Kdy je nejlepší čas pro nákup letenek do Amsterdamu?

Obecně platí, že pokud cestujete po Evropě, nejlepší nabídky najdete 1 až 2 měsíce před odletem, v případě nejpopulárnějších destinací, mezi které patří právě Amsterdam, i o pár týdnů dříve. Jestliže vás to táhne o něco dál, podívejte se po nabídkách asi 4 až 6 měsíců předem.

Jakmile si svou letenku vyberete, vyplatí se let ještě chvíli sledovat, jestli se cena nesníží. Pro tento účel si nastavte si e-mailové upozornění na cenu a při změně si můžete být jistí, že nepromeškáte ten správný okamžik k nákupu. Tato služba se hodí i tehdy, když si cestu chcete ještě rozmyslet, ale bojíte se drastického nárůstu částky do té doby, než se rozhodnete. Při prvním pohybu směrem nahoru lze okamžitě zareagovat.

Ze kterých českých letišť létají přímé spoje do Amsterdamu a jaké společnosti je provozují?

Do Amsterdamu létají přímo hned 3 spolehlivé aerolinky, všechny z Prahy. Nejlevnější lety mívá s přehledem EasyJet, o něco vyšší ceny nabízejí ČSA a KLM. EasyJet vypravuje každý den minimálně jeden let, v polovině případů však i dva. ČSA jsou na tom velmi podobně, KLM nabízí čtyři až pět letů denně. Cesta zabere ve všech případech jen 1 hodinu a 25 až 40 minut.

Amsterdamské letiště

Jediné amsterdamské letiště se jmenuje Schiphol a je páté nejrušnější v Evropě. Neleží daleko od města, vlastně ho najdete jen kousek od jeho jižního okraje, asi 12 km od centra. Tam se dá dostat taxíkem, autem, vlakem i autobusem.

Záleží na tom, kam míříte, pokud je to ale historické centrum, pak je jednoznačně nejvýhodnější vlak. Nastoupit na něj můžete přímo pod terminálem a na nádraží Amsterdam Centraal se ocitnete po 20 minutách. Vlaky jezdí zhruba každou čtvrthodinu a za jízdenku dáte 5,20 €. Po cestě minete i nádraží Sloterdijk, u kterého se nachází mnoho sídel velkých firem, a pokud jste na služební cestě, je dost možné, že pro vás bude výhodnější vystoupit tady. V tom případě za lístek ještě ušetříte. Z nádraží Centraal se dá jiným vlakem pokračovat dále, třeba na Muiderpoort Station nebo do dalších měst. V případě všech zmíněných železničních uzlů krom samotného letiště můžete počítat s přidruženou stanicí metra.

Na náměstí Leidseplein se dostanete vlakem a pak tramvají, bez zastávek a přestupů ale také autobusem číslo 197. Míříte-li do Amstelveenu, nasedněte na linku 300, stejně tak, pokud je vaším cílem Bijlmeer Arena. Do čtvrti Zuid vás zaveze číslo 370.

Taxík vás sveze asi za 40 €, a to podle toho, kam přesně jedete. 

Na letišti je možné si také zapůjčit auto, se kterým se pak můžete pohybovat po městě i po zbytku Nizozemí. Pokud se ale chystáte pouze do Amsterdamu, pamatujte, že s kolem budete mnohem rychlejší, flexibilnější a město z něj bude krásnější.

Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Amsterdamu?

Stejně jako u mnoha jiných evropských měst je i k poznávání Amsterdamu nejoblíbenějším obdobím léto. Díky zdejšímu chladnějšímu a oblačnějšímu počasí se nemusíte obávat velkého parna, je ale dobré si uvědomit, že koncentrace turistů je v této době opravdu markantní. Pokud si chcete užít trochu klidu, naplánujte si návštěvu na vedlejší sezónu na jaře nebo na podzim, vyhněte se však národnímu svátku zvanému King’s Day, který připadá na 27. dubna a kdy se oslavují královy narozeniny. Patříte-li ovšem k milovníkům pouličních festivalů, všeobecného veselí, pouličních stánků se vším možným a nevadí vám davy, mohlo by se toto oranžové šílenství naopak zdát jako výborná akce k navštívení. Podobné je to s místní Gay Pride, která rovněž dosahuje úctyhodných rozměrů. Zajímavé je také období podzimních pivních festivalů, vaří se místní specialita zvaná herfstbok, což je hořké, výrazné pivo s nahnědlou barvou, kterého můžete ochutnat několik značek téměř na každé zahrádce.

Jaké je v Amsterdamu počasí?

Toto je velmi ožehavé téma. Pokud můžete, hlavně se na to ve městě nikoho neptejte – ani místních, ani expatů. Dostali byste nejspíš nečekaně obšírnou odpověď a možná byste se z ní naučili i nějakou tu nadávku v nizozemštině. Počasí v Amsterdamu je totiž velmi proměnlivé, nevyzpytatelné a často ne moc příjemné. Ale nezoufejte, nějakým zázrakem si většina turistů tohoto jevu nevšimne, je viditelný pouze pro obyvatele města. Faktem zůstává, že je zde velmi větrno a počasí se několikrát denně změní. Co je na tom dobré, je to, že případný déšť většinou netrvá příliš dlouho a zanedlouho zase vysvitne slunce, třebaže také jen na chvíli. Místo deštníku se vám bude kvůli větru hodit spíše nepromokavá bunda a hlavně kvalitní boty. V průběhu roku se situace příliš nemění, ale v létě je přece jen větší šance na déle trvající slunečné chvíle a v zimě vám může být zase chladněji, než by podle teploměru mělo. Vzduch je tu totiž vlhký, a tak je každý minusový stupeň cítit palčivěji než u nás.

Kam v Amsterdamu zajít?

Nebo spíše zajet? Půjčit si v Amsterdamu kolo je totiž skutečně tou první věcí, kterou je moudré udělat. Jen pamatujte, že je na cyklostezkách rušno a v mnohém si provoz nezadá s automobilovou špičkou, jak ji znáte z jiných krajů. Dávejte si tedy dobrý pozor. Odměnou vám bude město očima domorodce, jak ho pěšky zkrátka nepoznáte. Projíždět se malebnými ulicemi podél kanálů je zážitek, který si budete pamatovat nadosmrti.

Pro milovníky umění a historie je tu několik vyhlášených galerií a muzeí. Za všechny jmenujme nedávno opravené Rijksmuseum, Van Goghovo muzeum, etnografické Tropenmuseum nebo NEMO, muzeum vědy a techniky.

Historické centrum je plné lákadel, ať už si chcete udělat vlastní názor na Red Light District se všemi červenými lampami a coffeeshopy, nebo jste jen očarovaní zdejší architekturou, rostlinami kvetoucími pod každým oknem, květinovými stánky a trhy a roztomilými hospůdkami.

Jestli rádi nakupujete, máte na výběr z několika možností. V oblasti Negen Straatjes v části Girlandy kanálů (Grachtengordel) najdete mnoho designových obchůdků mladých i zavedených návrhářů, na pravidelných trzích na Waterloomarktu, Westermarktu nebo Noordermarktu zase oblečení a řemeslné výrobky inspirované hippie kulturou a dalekými zeměmi, doplněné blešími trhy s oblečením, botami, knihami, nádobím, dárkovými předměty, nářadím a všeličím dalším, nechybí ani stánky s cyklovybavením. Skutečně obrovský pouliční trh najdete v rezidenční čtvrti De Pijp na jih od centra, jmenuje se Albert Cuypmarkt a krom výše zmíněných radostí zde pořídíte i čerstvé ryby, maso přímo od řezníka, desítky druhů sýrů, olivy, lahůdky orientální kuchyně a další delikatesy. Tyto potraviny najdete i na lokálnější a menší variantě u Kinkerstraat, na Ten Katemarktu, obohaceném o čerstvou zeleninu a ovoce.

Kapitolou samy pro sebe jsou četné městské parky. Nedaleko od náměstí Museumplein leží rozsáhlý Vondelpark, oblíbený pro pikniky i parkové grilování, kousek od Centraal Station je příjemný Westerpark, na východě zase Osterpark nebo Flevopark, který má ve svých útrobách jako zajímavost malou palírnu nizozemského ginu zvaného jenever, samozřejmě včetně baru. Monstrem mezi všemi je však jižně položený lesopark Amsterdamse Bos s jezery a pěšinkami, ve kterých už se dá slušně zamotat. Raritou je amsterdamská zoo, jež se rozkládá přímo v centru města na poměrně malé ploše, což jí však nic neubírá na rozmanitosti a zajímavosti.

Láká vás návštěva coffeeshopu? Proč ne, doporučujeme ale najít si nějaký bokem od nejrušnějších turistických zón. Budete si tak moci vychutnat skutečnou zdejší atmosféru. Místní se sem nechodí pouze zkouřit, jak by si člověk mohl myslet. Ve skutečnosti není název tolik vzdálený realitě. Lidé sem míří na čaj a kávu, zahrát si šachy, přečíst si noviny či se potkat s přáteli. Pěkné podniky najdete v již zmíněné čtvrti De Pijp, ale také v okolí Oosterparku a v Indische Buurt, což jsou oblasti, kde se momentálně vzmáhá hipsterská kultura a přibývá zde rozkošných kavárniček, hospod s lokálními značkami piv a zajímavých butiků.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Amsterodam Schiphol

Často kladené otázky

V destinaci Amsterdam je jedno letiště: Amsterodam Schiphol.
Letecké společnosti Gulf Air, Transavia France, Oman Air, transavia, GOL Linhas Aéreas, Norwegian, BA Cityflyer a Azul Airlines létají přímo do destinace Amsterodam Schiphol.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Amsterodam Schiphol je květen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.