Mapa

Levné letenky Francie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Francie?

Francie je nádherná země vhodná pro nejrůznější druhy dovolené. Ať už se vydáte do Paříže, do Alp nebo na Azurové pobřeží, budete zcela jistě nadšeni.

Kam ve Francii?

Francie nabízí návštěvníkům opravdu mnoho atrakcí. Svou cestu můžete zahájit v hlavním městě v Paříži. Město zamilovaných má jedinečnou romantickou atmosféru, která na vás dýchne mezi malebnými uličkami čtvrti Montmartre i před Eiffelovou věží. Paříž má své kouzlo v každém ročním období. Máte-li rádi aktivnější dovolenou, naplánujte si cyklistický výlet k nádherným zámkům na Loiře. Tato oblast je jednou z nejhezčích částí Francie. V letních měsících cestujte na Azurové pobřeží do oblíbených plážových destinací v Nice, Cannes nebo Saint Tropez. Velmi příjemným místem k návštěvě je Marseille. V tomto druhém největším francouzském městě objevíte pláže, zábavu i mnoho možností kulturního vyžití. Příznivci turistiky a lyžování by neměli vynechat nádherné Francouzské Alpy. Lyžařská centra jsou ve Francii velmi kvalitní. Na dovolenou se můžete vypravit i na kouzelný ostrov Korsika.

Podívejte se na Tipy na nejlepší dovolenou u moře.

Kdy cestovat?

Francie je velká země, a tak má na různých místech různá podnebí. Na jihu Francie ve Středomoří panují příjemné teploty i v zimě. Koupání v moři si nejlépe užijete od června do září. Zima v horských alpských oblastech je tradičně bohatá na sněhovou nadílku. Počasí v Paříži je podobné jako v Praze. V létě bývá horko a v zimě občas zasněží. Krásným obdobím návštěvy všech částí Francie je jaro.

Letenky do Francie

Nejlevnější letenky do Francie si rezervujete z Prahy do Paříže. Lety na této trase zajišťují tyto aerolinie: Air FranceČeské AerolinieeasyJetVueling Airlines a Transavia France. První dvě společnosti využívají hlavní Letiště Charles de Gaulle. Nízkorozpočtové společnosti většinou přistávají na letištích Orly nebo Beauvais. Let z Prahy do Paříže trvá přibližně 2 hodiny.

Míříte-li na slunné Azurové pobřeží, kupte si letenky do Nice nebo do Marseille. Francie má mnoho dalších mezinárodních letišť.

Ubytování a doprava ve Francii

Ceny ubytování a dopravy ve Francii jsou obecně vyšší než v Česku. V Paříži mohou být až 3x vyšší než v Praze. Síť autobusů a vlaků je velmi dobře organizovaná. Ve větších městech se budete nejrychleji pohybovat metrem. Na všech uvedených letištích si bez problémů půjčíte auto. Podívejte se na širokou nabídku hotelových pokojů všech kategorií.

Gastronomie

Francouzská kuchyně patří k nejlepším na světě a je dokonce zapsaná v kulturním dědictví UNESCO. Základem je čerstvá zelenina, sýry, ryby, mořské, plody i další druhy masa. Specialitou je kohout na víně, hovězí dušené maso se zeleninou nebo i šneci a žabí stehýnka. Na stole nesmí chybět vyhlášená francouzská vína. Z oblasti Champagne pochází oblíbené šampaňské víno.

Závěrečné tipy

Francie je, stejně jako Česká republika, součástí Evropské unie a Schengenského prostoru. Pro vstup do země vám proto bude stačit platný občanský průkaz. Platí se eury, které si vyměníte po příletu na letišti nebo vyberete přímo z bankomatu. Na mnoha místech lze platit pomocí bankovních karet. Ve Francii tradičně probíhají velkolepé oslavy křesťanských svátků. Navštívit můžete také pěkný karneval v Nice nebo filmový festival v Cannes. Skyscanner vám zdarma pomůže vyhledat levné letenky do Francie!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.