Milán

14. 12. 2018 - 15. 12. 2018

2 hosté - 1 pokoj

Hledáte inspiraci pro své ubytování? Ke skvěle hodnoceným levným hotelům ve městě Milán patří na základě hodnocení uživatelů Park Hyatt Milan, Hotel Milano Scala a Armani Hotel Milano. Skyscanner Hotely je rychlý, bezplatný a snadný způsob, jak zorganizovat váš pobyt. Stačí pár kliknutí a můžete snadno hledat, porovnávat a rezervovat ubytování ve městě Milán přechodem přímo na webové stránky hotelu nebo cestovní kanceláře. Za váš pobyt rezervovaný u nás nejsou přičítány žádné poplatky. Pro začátek zkuste přidat váš vybraný termín do pole hledání výše a dovolte nám vyhledat pro vás levné nabídky hotelů. Případně si můžete vybrat z možností hotelů výše.

Nejlépe hodnocené hotely ve městě Milán

od 2 440 Kč
od 3 215 Kč
od 8 783 Kč

Co říkají cestující o městě Milán?

9,8
Nadšenci pro umění a design
9,6
Cestovatelé za luxusem
8,3
Nadšenci pro historii
7,6
Nadšenci pro jídlo
6,8
Trendy cestovatelé
Hodnocení členů (403)
Mari
MariNew York City
23.05.2018

I lived in Milan for 9 month, is a wonderful city to explore. Is easy to get by and to find nice places to eat and shop.

Philip J Stevenson
Philip J StevensonWethersfield
17.05.2018

Milan is just as posh and fashionable as you have heard. I toured around Milano with a local to took me to a bunch of great places that happened to be local favorites, and we happened to be there during design week. If you want the best in high end fashion and to visit a city that has some history and sites, and great food, Milan is awesome.

Matthew Crompton
Matthew CromptonSydney
31.10.2017

Milan hardly seems to get a thought in the minds of those planning a trip to Italy. The country's second city and business centre, it frequently gets overlooked in a nation particularly rich in wonderful cities, whether the monumental Roma, the gritty Napoli or the magical Venice. Still, Milan is a lovely metropolis in its own right -- fashionable and fabulous, with a superb cathedral, pretty parks, and a great medieval centre. For those travelling to the unparalleled Aosta Valley, Milan is also a natural point of entry to the continent.

Caroline Carlos
Caroline CarlosSan Jose
26.07.2017

Many people will tell you there isn't much to see in Milan and you won't need more than a couple of days. But I think it's one of those cities you have to be open to; and when you take the time to explore, you'll find you like it. Don't judge it as industrial - 60% of city was destroyed during WWII. On the exterior, it's a newer city, perhaps with seemingly less character than another Italian metropolis; but Milan's beauties are inside. It's a city of hidden gems - take the Scala, the pinacotecas, the Galleria, the churches, the libraries, the countless museums. Give it a chance. It may surprise you.

Naplánujte si cestu do země Itálie