Mapa

Levné letenky Kodaň

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte Kodaň!

Ať už se chystáte na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend, je Kodaň destinací pro cestu s partnerem i s dětmi. V dánském hlavním městě objevíte mnoho tematických parků a interaktivních muzeí. Poznejte severskou kulturu a vypravte se rovněž za krásnou přírodou na dánské ostrovy.

Letiště v Kodani

Přímé lety z Letiště Praha nabízí letecké společnosti ČSA a SAS. Nejlevnější letenky si však vyhledáte s dravou nízkorozpočtovou aerolinií Norwegian.

Letiště v Kodani se nachází asi 12km od centra. Za taxi z letiště zaplatíte přibližně 300 dánských korun (1DKK = 3,4CZK). Do centra města se můžete levněji dopravit vlakem, autobusem nebo metrem. Metro M2 je nejrychlejší možností. Za jízdenku zaplatíte 36DKK. Plánujete-li využívat metro častěji, kupte si celodenní jízdenku.

Kodaň a její atrakce

Pokud si zakoupíte letenky do Kodaně, můžete se těšit na velmi pěkný výlet. Dánsko je moderní, dobře organizovanou a bezpečnou zemí. Návštěva je proto vhodná pro každého. Kodaň je ideálním místem pro cesty s dětmi, neboť v samotném centru se nachází oblíbený zábavní park Tivoli. Po celém městě je také mnoho interaktivních muzeí. U Billundu pak narazíte na slavný Legoland, kde je vše postaveno pomocí populární stavebnice lego. Výlet si lze udělat také na safari do parku Hnthenborg nebo na nedaleké ostrovy Aero a Mon. Nezapomeňte se vyfotit u sochy Malé mořské víly, která je symbolem Kodaně. Procházku si udělejte po pěkném nábřeží s barevnými domky. Večer je tato část města velmi romantická.

Hotely a doprava

Ceny v Dánsku jsou oproti České republice i 3x vyšší., a proto jsou i hotelové pokoje drahé. Nejlevnější dvoulůžkový pokoj v centru města najdete za cca 2000Kč. Dopravu v Kodani zajišťují dvě linky moderního metra. Jedná se o automatické metro bez řidičů. Využívat můžete také autobusy a vlaky. Chcete-li se vypravit do dalších měst a na krásný dánský venkov, zvažte pronájem auta.

Nejlepší období návštěvy

Podnebí v Kodani je podobně jako na Britských ostrovech velmi proměnlivé. Nezapomeňte si proto deštník a bundu, ať už cestujete kdykoliv. Nejpříjemnější je léto, kdy jsou vyšší teploty a dlouhé dny. V zimě se stmívá velmi brzo. Teploty v zimních měsících jsou však zpravidla vyšší než u nás díky působení teplého Golfskému proudu. Pěkným obdobím k návštěvě je též jaro, kdy je méně dešťových přeháněk.

Co v Kodani ochutnat?

Dánským národním jídlem je sendvič Smørrebrød s žitným chlebem a máslem. Na tento chléb se přidává sýr, ryby i jiné druhy masa, mořské plody, zelenina i nejrůznější omáčky. Dalším oblíbeným pokrmem jsou smažené karbanátky Frikadeller s bramborem. Máte-li rádi sladkosti, pochutnejte si na smažených koblihách aebleskier plněnými jablky. Dánové milují pivo a jejich značka Carlsberg je největším světovým vývozcem tohoto alkoholického nápoje. Oblíbenosti při jídle se těší také silnější alkohol, který Dánové nazývají, podobně jako Němci, "šnaps".

Další zajímavé tipy na cestu

Dánsko je součástí EU, a proto je vstup do země možný s občanským průkazem. Platí se dánskými korunami. Hovoří se dánsky, ale většina populace velmi dobře ovládá angličtinu. Dánsko patří k zemím s nejvyšší životní úrovní, což uvidíte na každém kroku. Vše je moderní, čisté a velmi dobře organizované. Přestože jsou severské země velmi drahé, je poznání jejich kultury neuvěřitelně zajímavé. Ze svého výletu do Dánska budete určitě nadšeni. Díky společnosti Norwegian můžete zakoupit velmi levné letenky do Kodaně již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Kodaň

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.