Mapa

Levné letenky Řecko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Řecko?

Poohlížíte se po dovolené u moře? Pak se vypravte do Řecka! Krásné řecké ostrovy ukrývají nejlepší evropské pláže s bílým pískem a průzračnou barvou moře. Těšit se můžete také na teplé klima a vyhlášenou řeckou gastronomii!

Kam cestovat v Řecku?

Řecko nabízí mnoho možností, kde strávit dovolenou u moře. Krásné pláže naleznete např. na ostrovech Zakynthos nebo Lefkada. Pokud máte rádi pěší turistiku, pak je pro vás vhodný hornatý ostrov Kréta nebo velmi zelený ostrov Korfu. V Řecku na vás čeká i mnoho archeologických památek. Na ostrově Rhodos se kdysi nacházela obrovská bronzová socha, která bývá označována za starověký div světa. Ve městě Rhodos na vás se dochoval hrad i středověké hradby. Na bájné příběhy z řecké mytologie nejvíce zavzpomínáte v Athénách. Nejvíce turistů každoročně směřuje k monumentální athénské Akropoli a Pantheonu. V Athénách narazíte i na chrám boha Dia Olympského, Dionýsovo divadlo a mnoho dalších památek. Na romantickou dovolenou se můžete vydat na kouzelný ostrov Santorini. Na ostrově Lesbos zase objevíte termální prameny.

Podívejte se na 10 tipů na nejlepší místa v Řecku.

Kdy na dovolenou?

V Řecku panuje středomořské podnebí s velkým množstvím slunečných dnů. Budete-li na řecké ostrovy cestovat v letním období od května do října, máte téměř jistotu teplého počasí i teplé vody. Na ostrově Mykonos téměř nikdy neprší.

Letenky Řecko

Z Letiště Václava Havla v Praze si zakoupíte nejlevnější letenky do Řecka zejména do Athén. Do hlavního města směřují s jedním přestupem lety společností Air Serbia, Turkish Airlines, Austrian Airlines nebo Lufthansa.

Na Rhodos nebo na Krétu lze letět s jedním mezipřistáním v Athénách s leteckou společností Aegan Airlines. V letních měsících se v nabídce objevují i přímé lety české nízkorozpočtové společnosti Smart Wings.

Máte-li na cestu více času, můžete navštívit i sousední Turecko nebo Kypr.

Ubytování a doprava v Řecku

V Řecku naleznete ubytování ve všech cenových kategorií. Podívejte se na aktuální nabídku řeckých hotelů. Dopravu zajišťují především autobusové linky. Nejlépe však jednotlivé ostrovy poznáte, když si pronajmete vlastní automobil. Mezi jednotlivými ostrovy se můžete pohybovat trajektem nebo vnitrostátními linkami Aegan Airlines, Olympic Air nebo irská společnost Ryanair.

Co ochutnat?

Řecko je známé svou skvělou gastronomií bohatou na ryby, mořské plody a saláty. Sýr a olivový olej je stejně kvalitní jako řecké víno. Na ostrovech se popíjí také tradiční pálenka ouzo.

Přečtěte si též článek Nejlepší dovolená u moře.

Další užitečné informace

Řecko je, stejně jako Česká republika, součástí Evropské unie a Schengenského prostoru. Vstup do země je vám proto umožněn s občanským průkazem. Eura si vyměníte na letišti nebo vyberete přímo v bankomatu. Mluví se řečtinou, ale v turistických místech se bez problémů domluvíte anglicky. Nejrozšířenějším náboženstvím je pravoslavné křesťanství. Oslavy církevních svátků jsou velkolepé. Z důvodu rozdílného kalendáře se datum Vánoc a Velikonoc lehce liší. Můžete tak např. oslavit dvoje Vánoce v jednom týdnu. Vyhledejte si levné letenky na trase ČR-Řecko na Skyscanner zcela zdarma!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.