Mapa

Levné letenky Itálie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Letíte do Itálie?

V Itálii na vás čeká moře, hory, ostrovy a mnoho zajímavých historických měst. Teplé klima, úžasná gastronomie a zábavní Italové dodají vaší dovolené tu správnou atmosféru.

Co vidět v Itálii?

Do Itálie lze bez problémů cestovat v jakémkoliv ročním období. Pro návštěvu měst je lepší jaro nebo podzim, neboť letní měsíce bývají velmi horké. Romantici by rozhodně neměli vynechat plavbu gondolou po kanálech v Benátkách. Milovníci kultury a módy si zase přijdou na své v Miláně a hlavní město Řím svými historickými památkami uchvátí každého. Alespoň jeden den si vyčleňte na prohlídku Vatikánu. Budete-li mít štěstí, zamává vám ze Svatopetrského dómu sám papež. Mezi další krásná města patří Pisa, Florencie a Neapol. U Neapole se nachází slavná sopka Vesuv, příjemný ostrov Capri a také pobřeží Amalfi. Do Itálie nemusíte letět pouze k moři. Velmi oblíbeným místem je i jezero Lago di Garda, kde budete moci provozovat nejrůznější sportovní aktivity. Nejhezčí italské pláže objevíte na Sicílii a Sardinii. V zimě se můžete vydat za lyžováním italské části Alp do Dolomit.

Přečtěte si článek 10 nejlepších míst v Itálii.

Nejlepší čas cesty

Itálie má oproti Česku teplejší klima. Podnebí je převážně středomořské s horkými léty a mírnými zimami. Chladnější počasí má např. Pádská nížin a alpská oblast. Nejteplejší klima má Jižní Itálie, Sicílie a Sardinie. V moři se zde vykoupete i v říjnu a cestování je příjemné po celý rok.

Letenky do Itálie

Nejlevnější letenky do Itálie si z Letiště Václava Havla v Praze vyhledáte do Milána, Říma nebo Benátek. Tyto destinace totiž obsluhuje hned několik nízkonákladových leteckých společností. Na Letiště Bergamo Orio al Serio vás dopraví aerolinie Ryanair a Wizz Air. Na Letiště Malpensa létá společnost i easyJet a také ČSA. Cesta do Milána trvá cca 1,5 hodiny.

Do Říma zase létají společnosti RyanairVueling Airlines. Let do Říma trvá přibližně 2 hodiny.

Pokud se chystáte na jih Itálie, můžete využít nabídek nízkonákladových společností do Neapole. Do Palerma na Sicílii se nejlevněji dopravíte s přestupem v Miláně se společností Ryanair.

Ubytování a doprava v Itálii

V Itálii budete mít k dispozici velké množství hotelů i hostelů všech cenových skupin. Ve větších městech jsou zpravidla ceny vyšší. Dvoulůžkový pokoj v centru Říma si rezervujete od 1000Kč. Po Itálii se můžete jednoduše pohybovat autobusy nebo vlakem. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si auto. Budete se moci jednoduše podívat i mimo hlavní turistické trasy. Na mezinárodních letištích jsou přítomni zástupci všech známých autopůjčoven.

Co ochutnat?

Dalším důvodem, proč navštívit Itálii, je vyhlášená gastronomie. Pojmy, jako jsou pizza, pasta, risotto a cappuccino, se zrodily právě tady. Pravdou je, že tyto pokrmy chutnají na Apeninském poloostrově mnohem lépe než jinde. Italové si potrpí též na vynikající kávu a víno.

Podívejte se na Nejlepší prázdninové destinace.

Rady závěrem

Do Itálie můžete cestovat s platným občanským průkazem. Doba cesty v zemích EU není omezená. V Itálii se platí eury. Na mnoha místech lze zaplatit bankovní kartou. Jih Itálie je oproti severu mnohem klidnější a levnější. Pokud vyrazíte do Itálie v období Vánoc nebo Velikonoc, budete svědky velkolepých církevních oslav. Levné letenky do Itálie si můžete zdarma vyhledat již dnes!

Lety do Itálie

 Nejžádanější na Skyscanner...

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.