Mapa

Levné letenky Itálie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Letíte do Itálie?

V Itálii na vás čeká moře, hory, ostrovy a mnoho zajímavých historických měst. Teplé klima, úžasná gastronomie a zábavní Italové dodají vaší dovolené tu správnou atmosféru.

Co vidět v Itálii?

Do Itálie lze bez problémů cestovat v jakémkoliv ročním období. Pro návštěvu měst je lepší jaro nebo podzim, neboť letní měsíce bývají velmi horké. Romantici by rozhodně neměli vynechat plavbu gondolou po kanálech v Benátkách. Milovníci kultury a módy si zase přijdou na své v Miláně a hlavní město Řím svými historickými památkami uchvátí každého. Alespoň jeden den si vyčleňte na prohlídku Vatikánu. Budete-li mít štěstí, zamává vám ze Svatopetrského dómu sám papež. Mezi další krásná města patří Pisa, Florencie a Neapol. U Neapole se nachází slavná sopka Vesuv, příjemný ostrov Capri a také pobřeží Amalfi. Do Itálie nemusíte letět pouze k moři. Velmi oblíbeným místem je i jezero Lago di Garda, kde budete moci provozovat nejrůznější sportovní aktivity. Nejhezčí italské pláže objevíte na Sicílii a Sardinii. V zimě se můžete vydat za lyžováním italské části Alp do Dolomit.

Přečtěte si článek 10 nejlepších míst v Itálii.

Nejlepší čas cesty

Itálie má oproti Česku teplejší klima. Podnebí je převážně středomořské s horkými léty a mírnými zimami. Chladnější počasí má např. Pádská nížin a alpská oblast. Nejteplejší klima má Jižní Itálie, Sicílie a Sardinie. V moři se zde vykoupete i v říjnu a cestování je příjemné po celý rok.

Letenky do Itálie

Nejlevnější letenky do Itálie si z Letiště Václava Havla v Praze vyhledáte do Milána, Říma nebo Benátek. Tyto destinace totiž obsluhuje hned několik nízkonákladových leteckých společností. Na Letiště Bergamo Orio al Serio vás dopraví aerolinie Ryanair a Wizz Air. Na Letiště Malpensa létá společnost i easyJet a také ČSA. Cesta do Milána trvá cca 1,5 hodiny.

Do Říma zase létají společnosti RyanairVueling Airlines. Let do Říma trvá přibližně 2 hodiny.

Pokud se chystáte na jih Itálie, můžete využít nabídek nízkonákladových společností do Neapole. Do Palerma na Sicílii se nejlevněji dopravíte s přestupem v Miláně se společností Ryanair.

Ubytování a doprava v Itálii

V Itálii budete mít k dispozici velké množství hotelů i hostelů všech cenových skupin. Ve větších městech jsou zpravidla ceny vyšší. Dvoulůžkový pokoj v centru Říma si rezervujete od 1000Kč. Po Itálii se můžete jednoduše pohybovat autobusy nebo vlakem. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si auto. Budete se moci jednoduše podívat i mimo hlavní turistické trasy. Na mezinárodních letištích jsou přítomni zástupci všech známých autopůjčoven.

Co ochutnat?

Dalším důvodem, proč navštívit Itálii, je vyhlášená gastronomie. Pojmy, jako jsou pizza, pasta, risotto a cappuccino, se zrodily právě tady. Pravdou je, že tyto pokrmy chutnají na Apeninském poloostrově mnohem lépe než jinde. Italové si potrpí též na vynikající kávu a víno.

Podívejte se na Nejlepší prázdninové destinace.

Rady závěrem

Do Itálie můžete cestovat s platným občanským průkazem. Doba cesty v zemích EU není omezená. V Itálii se platí eury. Na mnoha místech lze zaplatit bankovní kartou. Jih Itálie je oproti severu mnohem klidnější a levnější. Pokud vyrazíte do Itálie v období Vánoc nebo Velikonoc, budete svědky velkolepých církevních oslav. Levné letenky do Itálie si můžete zdarma vyhledat již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.