Mapa

Levné letenky Španělsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Dovolená ve Španělsku

Nevíte, kam na dovolenou? Vydejte se do Španělska a objevte krásná historická města, pěkné přírodní scenérie, ostrovy i spoustu kilometrů pláží.

Španělsko a atrakce

Vaše cesta do Španělska by nebyla úplná bez návštěvy dvou největších měst - Madridu a Barcelony. Hlavní město Madrid ukrývá krásná náměstí a řadu historických památek. Určitě nevynechejte Královský palác a Palacio de Cibeles. V Madridu je spousta příjemných parku a mnoho možností nočního života. Barcelona na vás zase čeká s uvolněnou přímořskou atmosférou. Chrám Sagrada Familia nebo Gaudího park Güell vás ohromí. Na své si ve Španělsku přijdou příznivci fotbalu. Návštěva utkání klubů FC Barcelona nebo Real Madrid je velkým zážitkem pro každého fanouška. Vypravit se lze i do muzeí těchto slavných fotbalových klubů. Oblíbené plážové destinace najdete na slunném pobřeží Costa del Sol. Z Malagy si můžete udělat výlet do dalších krásných měst, jako jsou Sevilla, Córdoba nebo Granada. Dobrou kombinací města a pláží je Valencie. Letenky do Španělska si zakoupíte i na celou řadu ostrovů. Největší oblibě se těší Tenerife nebo Gran Canaria na Kanárských ostrovech a také Baleárské ostrovy Mallorca, Menorca a Ibiza.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Kdy cestovat do Španělska?

Podnebí ve Španělsku je mnohem teplejší než v České republice. Na pobřeží Costa del Sol mají přes 300 dnů slunečního svitu. Dovolená u moře se dá doporučit od května do října. Teploty ve Španělsku se s výjimkou severu drží nad nulou i v zimě. V Barceloně je v zimě kolem 10-15 stupňů. Poznávací zájezd do španělských měst je proto vhodný celoročně.

Letenky Španělsko

Letenky Španělsko-ČR jsou tradičně velmi levné. Dopravu z Letiště Václava Havla v Praze totiž zajišťují i nízkonákladové letecké společnosti. Do Barcelony se nejlevněji dopravíte s lety společností Vueling Airlines a Smart Wings. Přímý let zajišťuje i ČSA. Do Madridu létají přímo společnosti ČSA i Iberia. Levnější let zpravidla pořídíte s přestupem v Barceloně s aerolinií Vueling Airlines.

Do Malaga vás dopraví přímé linky nízkonákladových společností Ryanair a Smart Wings. Cesta trvá přibližně 3,5 hodiny.

Ubytování a doprava

Nabídka hotelů a hostelů ve Španělsku je velká. Nejvyšší ceny jsou v Barceloně a v Madridu. Pokoj v centru hlavního města Katalánska si rezervujete od 1200Kč. Ve Španělsku dobře fungují vlaky i autobusové spoje. Díky nízkorozpočtové společnosti Vueling Airlines mohou být přesuny občas levnější letecky. Ze Španělska si zarezervujete také levné letenky na španělské ostrovy. Chcete-li získat nezávislost a vydat se i mimo hlavní turistické trasy, půjčte si auto. Bude vám k tomu stačit evropský řidičský průkaz a platební karta.

Co ochutnat?

Španělsko je vyhlášené nejen svými plážemi, ale i gastronomií. V menu nechybí ryby, mořské plody ani čerstvá zelenina. Národním jídlem je rýžová paella s krevetami. Ve Španělsku jsou typické jednohubky tapas, které se podávají před jídlem. Ve městech narazíte i na tapas bary, kde se s předkrmů stává hlavní jídlo. Španělé milují dobré víno a sangrii s ovocem.

Závěrečné informace

Španělsko je, stejně jako Česká republika, součástí Evropské unie a Schengenského prostoru, a proto můžete do země vstoupit s občanským průkazem. Tradičně velké oslavy zažijete v době karnevalu a následných Velikonoc. Církevní oslavy jsou silné zejména v Seville. Platí se eury, které si vyměníte na letišti nebo v bance. Peníze si lze vybrat též přímo z bankomatu. Mluví se španělsky, ale v turistických oblastech se domluvíte i angličtinou. Letenky do Španělska vám zdarma pomůže najít a porovnat Skyscanner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.