Mapa

Levné letenky na letiště Lisabon

Lisabon

Když v roce 1465 vyrazilo poselství, nákladně vypravené českým králem Jiřím z Poděbrad a čítající čtyřicet šlechticů, do západní Evropy, vyslanci panovníka doputovali i do oblastí, které tehdy byly považovány za samý okraj světa. Dnes vás sem, do Portugalska, rychle a bezpečně dopraví z Prahy letadlo. Neváhejte a zavítejte do tzv. království moří – bude Vám k tomu stačit jen pár letenek!

 

Letiště v Lisabonu

Pouhých sedm kilometrů od středu Lisabon, v městské části Portela, se nachází největší portugalské mezinárodní letiště. Má dva terminály a je významným dopravním uzlem pro lety nejen do dalších portugalských území (Madeira, Azorské ostrovy), ale také do Jižní Ameriky a Afriky. Cestující mezi oběma terminály převážejí kyvadlové autobusy. Přestup v rámci terminálu 1 velmi svižný: postačí vám 30 minut, na zámořské lety pak raději 45 minut. Z Prahy vypravuje do Lisabonu pravidelné přímé lety společnost TAP Air Portugal, ale s přestupem se dají sehnat i velmi levné letenky od nízkonákladových společností.

 

Cesta z letiště v Lisabonu

Z letiště Portela se do centra Lisabonu a na nádraží Oriente dostanete za nanejvýš 30 minut červenou linkou metra. Na stanici Alameda přestupte na zelenou. Jednosměrná jízdenka vyjde na 1,45 eur. Pokud budete chtít cestovat po portugalské metropoli, připravte si 6,15 eur. Musíte ovšem počítat s tím, že 0,50 eura vydáte na kartu, na kterou si můžete podle potřeby dobíjet další jízdenky.

O trochu delší dobu potřebujete, pokud pojedete do středu nejzápadnějšího evropského hlavního města a do její obchodní čtvrti z letiště autobusy Aerobus: zastávka se nachází hned u východu z terminálu. U řidiče zaplatíte za jízdenku 4 eura, zatímco při zakoupení online vás přijde na 4 eura.

Lisabonská městská hromadní doprava provozuje z letiště linky 744 a 783. Berte v úvahu, že cesta vám zabere 40 minut, spíše více. Cena jízdenky je shodná s tou, za níž seženete lístek do metra, tedy 1,45 eur. Jestliže si ji zakoupíte u řidiče, připravte si k uvedené ceně 0,40 eur navíc. Zastávky najdete napravo od terminálu, nedaleko stanice metra, v jejímž vestibulu je umístěn automat na jízdenky.

Pohodlné autobusy Flibco vás také dopraví až do lisabonského centra, konkrétně na zastávky Marques de Pombal a Rossio. Za jednosměrnou jízdenku si provozovatel účtuje 8 eur a spoj vyjíždí jednou za hodinu.

 

Doprava v Lisabonu

Páteří veřejné dopravy v portugalské metropoli zůstávají čtyři linky metra, ale město proslulo žlutými tramvajemi. Lístek na jednu jízdu MHD v Lisabonu stojí 1,45 eur, kdežto celodenní vyjde na 6,15 eur: v obou případech si ale musíte pořídit za půl eura příslušnou kartu. Obrovskou výhodou zůstává, že celodenní i vícedenní jízdenky platí na celou městskou hromadnou dopravu včetně známých a vyhledávaných výtahů spojujících historické čtvrtě Bairro Alto a Baixa.

Chcete-li skutečně podrobně poznat Lisabon, respektive jeho aglomeraci a podívat do jeho klidného okolí plného menších, pro Portugalsko typických vesnic, neváhejte s pronájmem automobilu, třeba zde pronájem auta.

 

Ubytování v Lisabonu

V Lisabonu můžete po celý rok pobývat jak v hotelích různé kvality a tím i ceny, penzionech i privátech. Zkuste si proto beze spěchu zvolit ubytování, které vám bude vysloveně sedět, kupř. zde.

 

Co stojí v Lisabonu za vidění

Jen málokterá evropská metropole se může pochlubit vlivem tak pohnutými dějinami. Město totiž kromě Portugalců ovlivnili Féničané, Římané, Vizigóti a iberští Arabové, tedy Maurové. Vaše kroky by měly zamířit do kláštera Sé nebo kláštera řádu svatého Jeronýma nebo do kostela svatého Rocha. Za viděnou stojí i Belémská věž a zříceniny hradu svatého Jiří: obě památky zapsalo UNESCO na seznam světového dědictví. Místní mořské akvárium patří k největším na světě a hostí více než 25 000 nejrůznějších živočichů.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Lisabon

Často kladené otázky

V destinaci Lisabon je jedno letiště: Lisabon.
Letecké společnosti Delta, Capital Airlines, Transavia France, transavia, KLM, Danish Air Transport, Air Moldova a Norwegian létají přímo do destinace Lisabon.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Lisabon je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.