Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Air Berlin je druhou největší německou a sedmou největší evropskou leteckou společností. Je členem asociace leteckých společností Oneworld a nabízí rozáhlou síť destinací včetně výletních destinací ve středomoří, soustroví Madeiry a Kanárských ostrovů a také Severní Afriky. K tomu létá na mezikontinetnálních linkách do Jihovýchodní Asie, karibské oblasti a do Severní a Jižní Ameriky. Jejich letecký park čítá na 120 moderních strojů a nabízí bonusový program topbonus pro stálé zákazníky.

Proč letět s Air Berlin

Odbavení

Letenku si můžete rezervovat přes webové stránky společnosti nebo přes mobilní aplikaci. Platit můžete kreditní kartou nebo i přes službu PayPal. Přepážky na letíštích se zpravidla otevírají dvě hodiny před odletem, tři hodiny, pokud cestujete do Severní Ameriky. Na Evropských letištích se můžete nechat odbavit až do 30 až 60 minut před časem odletu. Na mimoevropských letištích je to minut 90. Změnu letenky, dobu letu a jméno, na kterou letenka platí, můžete změnit telefonicky přes servisní centrum aerolinií nebo také u přepážky. V případě nižší částky nové letenky rozdíl ceny nebude refundován.

Zavazadla

Příruční zavazadlo je limotováno váhou 8 kg (10 kg s laptopem) a mírami 55x40x20 cm. Děti do dvou let mohou mít zavazadlo do váhy 23 kg. Za zavazadlo navíc se platí 70 eur a při delších letech 150 eur. Váha je omezena na 23 kilogramů. Přepravit si můžete nechat i domácího mazlíčka, a to za cenu 30 eur, respektive 100 eur při delších letech.

Sedadla

Sedadlo dle vlastních preferencí si můžete zarezervovat až čtyři hodiny před odletem. Zarezervovat si můžete také sedadlo velikosti XL. U třídy JustFly rezervace sedadla možná není.

Poplatky

Pokud máte třídu letenky JustFly, u přepážky je poplatek za odbavení 15 eur na osobu. Změna rezervace stojí 70, resp. 120 eur u letenek třídy FlyClassic a FlyDeal (u těchto nelze letenku změnit při kratších letech, jen u delších) a 200 amerických nebo kanadských dolarů při cestě z těchto zemí. U dětí do dvou let se neúčtují žádné poplatky.