Mapa

Levné letenky na letiště Split

Split

Split, druhé největší město Chorvatska, se nachází přímo na pobřeží Jaderského moře. Podle některých názorů se jedná o město s největším počtem slunečných dnů v celé Evropě. Kombinace možnosti odpočívat u moře spolu s poznáváním historických budov z něj vytváří  ideální místo pro vaši dovolenou. Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Splitu již nyní!

 

Letiště ve Splitu

Letiště Split se nachází vzdušnou čarou asi 20 km od centra města. Na mapě ho najdeme poblíž obce Kaštela a města Trogir. Disponuje jedním terminálem, který zažívá v hlavní turistické sezóně velký navál. Doporučujeme si tak vyhradit více času na odbavení. Vzdušný přepraví něco přes 2 miliony cestujících.

V první patře terminálu najdete několik obchodů a restaurací. Bezplatná wi-fi na letišti není k dispozici. Nezapomeňte, že se terminál na noc zavírá.

Základnu si na splitském letišti vybudovala národní společnost Croatia Airlines s linkami do evropských měst jako Frankfurt, Mnichov či Řím. V letních měsících vás sem z Prahy dopraví aerolinka SmartWings, doba letu je přibližně 90 minut a ceny letenek více než příznivé.

 

Doprava z letiště ve Splitu

Přepravu z letiště ve Splitu a zpátky zajišťují autobusoví dopravci. mezi nimiž cenově nejpříznivěji vychází cesta s Pleso Prijevoz. Jedná se o expresní linku s odjezdu v souladu s letovým řádem. Vozy tak vyjíždějí ze zastávky nalevo od terminálu 5–7x do dne. Jízdenky stojí 30 kun a zakoupíte je přímo u řidiče.

Veřejná hromadná linka s autobusy číslo 37 nabízí nejlevnější variantu pro cestu do centra Splitu. Jezdí v pravidelných intervalech 20-30 minut, s výjimkou nočních hodin mezi 4:00 a 0:00. Za jízdenku zaplatíte 17 kun a koupíte ji přímo u řidiče. Zastávku MHD naleznete na hlavní silnici asi 200 metrů od terminálu.

U letiště se pochopitelně nachází i stanoviště taxi. Pokud zvolíte tuto možnost, doporučili bychom využít služeb jednoho ze smluvních partnerů Letiště Split, neboť garantují pevnou cenu. Pokud dáváte přednost samostatnému cestování autem, zvažte možnost vypůjčení auta. Dostupnou nabídku naleznete na Skyscanner.

 

Doprava po Splitu

Z dopravního hlediska je Split významným uzlem pro celou Dalmácii. Ve městě tudíž  naleznete od nepaměti významný nákladní a osobní přístav, vlakové nádraží a velké autobusové nádraží. Páteř hromadné dopravy tvoří žluté autobusy Promet Split. Jednosměrná jízdenka vyjde na 10 kun. Centrum města a turisticky zajímavé atrakce obsluhují zejména linky číslo 12, 37 a 60.

 

Co dělat ve Splitu

Pro celou střední Dalmácii Split slouží jako hospodářské, dopravní a kulturní centrum. Najdete v něm nevšední kombinaci turistického letoviska na pozadí města s více než dvoutisíciletou historií. Jedním z největších lákadel zůstávají pozůstatky starobylého Diokleciánova paláce. Pro svou historickou hodnotu a důležitost byl tento skvost v roce 1979 oprávněně zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.  Nechte se unést atmosférou tajuplných podzemních chodeb palácového komplexu. Split se pyšní i dalšími historickými památkami, například katedrálou sv. Dujma. Nelze pochybovat, že místa jako tato za zhlédnutí opravdu stojí.

 

Ubytování ve Splitu

Jako moderní letovisko nabízí Split nejrůznější ubytování v hotelech, hostelech, penzionech a prázdninových domech. Ať už preferujete luxusní pětihvězdičkové hotely, či dostupnější studentské ubytovny, ve městě jich najdete podle libosti. Vyberte si s námi tu pro sebe nejvhodnější nabídku na Skyscanner hotelech již nyní, doplňte jí o naše výhodné letenky a dovolenou máte zajištěnou!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Split

Často kladené otázky

V destinaci Split je jedno letiště: Split.
Letecké společnosti Delta, KLM Cityhopper, Transavia France, KLM, transavia, Singapore Airlines, Eurowings Europe a Novair létají přímo do destinace Split.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Split je červen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.