Mapa

Levné letenky do New Yorku

NEZAPOMENUTLENÝ NEW YORK

Nejlidnatější metropoli USA se dnes již ikonicky přezdívá „město, které nikdy nespí“. Kde jinde také hledat tolik ulic pulzujících životem. Už jen procházka po nich je zážitkem, potkáte atrakci za atrakcí. Zarezervujte si včas své letenky do New Yorku a podívejte se s námi, co na svém výletě nesmíte minout.

Hlavní letiště v New Yorku

V New Yorku nalezneme tři hlavní velká letiště. Pro zaoceánské lety nejčastěji slouží Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho, počtem odbavených cestujících nejrušnější letiště celé Ameriky. Nachází se přibližně 19 km od srdce New Yorku - Manhattanu. Letiště se pyšní celkem šesti terminály, které pro své účely využívají zejména společnosti Delta Airlines, American Airlines a JetBlue. Z Evropy často můžeme přistát i druhém největším letišti u velkoměsta, a to nebo Newark Liberty International Airport. Letiště LaGuardia je nejčastěji využíváno pro vnitrostátní spoje po USA.

Tipy před cestou do New Yorku

Občané ČR mohou do USA vycestovat v rámci bezvízového programu, to však jen v případě turistické a obchodní cesty v rozsahu do 90 dnů. Je nutné vyplnit oficiální žádost přes formulář ESTA a vlastní platný ePas. Na ostatní druhy pobytů stále platí vízová povinnost. Doporučujeme si s předstihem zarezervovat místo ubytování, což je jeden z požadovaných údajů v žádosti. Není na škodu mít při ruce na cestu menší obnos dolarů pro případ nečekaných událostí. Ujistěte se dále, že vaše platební karta umožňuje transakce a výběry v zahraničí.

Doprava po New Yorku

Stihnout v krátkém čase poznat New York co nejvíce může být výzva. Aby se vám to povedlo, předem plánujte své cesty. Největší americké město se může pochlubit propracovanou sítí veřejné hromadné dopravy, které kraluje metro – pro místní Subway. To údajně jako jediné na světě operuje nonstop. Na první pohled pro cizince může působit zmatečně a nepřehledně, ale pomocné mapy a tabule brzy každému orientaci usnadní. Jedna cesta metrem vás přijde na 2,75 dolarů, stejně tak v případě dopravy autobusem. Praktickým řešením pro cestování je takzvaná MetroCard, kam nabijete určitou částku a kredit se vám odečítá za jednotlivé jízdy. Pro delší pobyty využijte týdenní Unlimited Ride MetroCard, která vás s manipulačním poplatkem přijde na 31 dolarů.

Co dělat v New Yorku

Velké jablko a jeho impozantní panorama mrakodrapů se sochou Svobody je proslulé jako málokteré jiné město na světě. Naskočte do žlutého taxíku a objevte nejen filmovými tvůrci milovaná místa. Ať už užasnete nad světly Times Square, odpočinete si v rozlehlém Centrálním parku, nebo se dostanete na vrchol světa v Empire State Building, velkoměsto vám naservíruje doslova dechberoucí zážitek. Za návštěvu určitě stojí také Metropolitní muzeum nebo Národní památník a muzeum 11. září.

The New York Pass / New York CityPASS

New York se řadí mezi nejdražší města USA, jeho návštěva vás však jistě nemusí zcela zruinovat. The New York Pass / New York CityPASS vám umožní navštívit tolik vyhlášených atrakcí, kolik jen bude ve vašich možnostech. Můžete zavítat například na Empire State Building, navštívit vyhlídku Top of the Rock, sochu Svobody a desítky dalšího. Pasy platí v rozsahu od jednoho do deseti dnů, čemuž je jednotlivě podmíněna i jejich cena.

Co ochutnat

I z kulinářského pohledu má New York co nabídnout. Na každém rohu si ve stánku lze dopřát klasické hot dogy v americkém stylu, preclíky nebo třeba pizzu s pořádně silným těstem. Pokud počítáte s většími výdaji za stravování, město vám poslouží luxusními podniky špičkové úrovně. Díky kosmopolitnímu charakteru metropole zde kromě ryze amerických pokrmů najdete i skvosty mezinárodní kuchyně, například pokud zavítáte do známého China Town.

Chcete získat ty nejlepší letenky? Neváhejte a zabookujte si již nyní ubytování a letenky do New Yorku!

Informace aktuální ke dni 24. 1. 2018

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž New York

Často kladené otázky

V destinaci New York jsou 4 letiště: New York John F Kennedy, New York Newark, New York LaGuardia a Stewart International.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, Air Belgium, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, GoJet Airlines, Azul Airlines a Azerbaijan Airlines létají přímo do destinace New York.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace New York je únor.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.