Mapa

Levné letenky Hongkong

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Hongkongu?

Hongkong vás v mnohém překvapí! Toto pulsující asijské velkoměsto má totiž kromě mrakodrapů i exotickou přírodu s pěknými plážemi a turistickými stezkami. Přidejte si zajímavou kulturu, úžasné jídlo a teplé klima a získáte ideální destinaci pro vaši dovolenou.

Co vidět v Hongkongu?

Městský stát Hongkong se rozkládá na několika ostrovech, které spolu spojují trajekty. Svou návštěvu můžete zahájit vycházkou na slavný pahorek Victoria Peak. Můžete si tam udělat pěší výlet, anebo se nechat vyvézt lanovkou. Pohled na svítící metropoli plnou mrakodrapů je jedinečný. V noci se celé město rozzáří nejrůznějšími barvami neonů. Každý večer po setmění probíhá mezi mrakodrapy laserová show. Určitě nezůstávejte pouze na hlavních ostrovech s mrakodrapy a vydejte se také do okolní přírody. Na ostrově Lantau si udělejte pěší výlet na horu Lantau Peak a navštivte obří sochu sedícího Buddhy Tian Tan Buddha. Na ostrově Lama zase naleznete větší klid a pěkné pláže. Projděte se po dračí páteři na turistické stezce Dragon's Back Trail, kterou objevíte blízko centra. Cestu do Hongkongu lze spojit i se sousední Čínou nebo ostrovem Tchaj-wan.

Podívejte se na článek Současné trendy v cestování.

Kdy cestovat do Hongkongu?

Kdy si koupit letenky do Hongkongu? Připravte se na velmi teplé a vlhké podnebí po celý rok. Nejlepším obdobím cesty jsou měsíce od října do prosince, kdy není takové horko a obloha je jasná. Monzunové deště vás mohou zastihnout především v létě od května do září.

Letenky do Hongkongu

Nejlevnější letenky do Hongkongu nabízí letecká společnost Emirates. Let s mezipřistáním v Dubaji trvá přibližně 18 hodin. Rychlejší přestupy mají evropské aerolinie Finnair a Austrian Airlines. Cesta s jedním mezipřistáním v Helsinkách nebo Vídni trvá cca 14 hodin.

Mezinárodní letiště Hongkong se nachází na uměle vybudovaném ostrově asi 40km od centra města. Letiště patří k největším v Asii a je důležitým přestupním uzlem pro mezikontinentální lety. V Hongkongu má hlavní základnu letecká společnost Cathay Pacific.

Doprava a ubytování

Doprava v Hongkongu je velmi dobře organizovaná a levná. Využít lze hustou síť autobusů, tramvají, metra a vlaků. Kupte si kartičku Octopus, se kterou lze platit nejen jízdenky městské hromadné dopravy, ale i např. občerstvení v typických asijských obchodech 7Eleven. Na různé hongkongské ostrovy se dopravíte též trajektem. V případě zájmu o půjčení auta se podívejte na výhodné nabídky autopůjčoven. V přelidněném Hongkongu je nouze o prostor, a proto bývají hotelové pokoje často velmi malé. Dvoulůžkový pokoj si vyhledáte už od 700Kč. V Hongkongu nechybí ani nejluxusnější hotely světových řetězců.

Hongkong a gastronomie

Nejznámější gastronomickou specialitou v Hongkongu jsou dim sum. Tyto rýžové knedlíčky mohou obsahovat zeleninu, nudle i různé směsi masa. Podobně jako na Tchaj-wanu jsou i zde oblíbené tzv. "hot poty". Na varné desce si přímo na vašem stole uvaříte nejrůznější speciality včetně mořských plodů. Dalším typickým pokrmem je hongkongské suši.

Další informace

Občané České republiky nepotřebují ke vstupu do Hongkongu vízum. Vstoupit do země můžete za turistickým účelem až na 3 měsíce. Platnost vašeho cestovního pasu musí být delší než 6 měsíců od vstupu. Nejrozšířenějším jazykem v Hongkongu je kantonština. Mnoho lidí mluví též anglicky, neboť Hongkong je centrem mezinárodního obchodu. Měnou je hongkongský dolar. Peníze si vyměníte na letišti nebo vyberete přímo v bankomatu. Podívejte se na letenky do Hongkongu už dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.