Mapa

Levné letenky Čína

Lety do Čína

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Čína?

Nejlidnatější země světa nabízí jedinečné historické památky, nádherné přírodní scenérie i zajímavou kulturu. Cesta do Číny pro vás bude zcela určitě velkým zážitkem a zkušeností.

Kam v Číně?

Vaše návštěva Číny by nebyla úplná bez cesty do hlavního města Pekingu. Čeká tam na vás obří náměstí Tiananmen, mauzoleum vůdce Mao Ce-tunga, Zakázené město, Chrám nebes, Letní palác a další spousta památek. Z Pekingu je také skvěle dostupná Velká čínská zeď, kam si můžete udělat jednodenní výlet. Chůze po jednom z novodobých divů světa vás ohromí. Čína ale není jen Peking a Velká čínská zeď, a proto se vypravte i na některá další místa. U města Si-an naleznete dech beroucí Terakotovou armádu, kterou tvoří 8 tisíc odlišných soch válečníků z doby asi 200 let př.n.l. Nádherné scenérie zelených kopců a protékající řeky Lí na vás čeká v Jihočínské krasové oblasti u měst Guilin a Yangshuo. Chcete-li vidět jedno z největších měst na světě, zaleťte se podívat do Šanghaje, který je obrovským obchodním centrem celé Asie. Máte-li v Číně dostatek času, vydejte se vlakem do horských oblastí Tibetu.

Přečtěte si též Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší obodbí cesty

Čína je obrovská země, a proto se výrazně liší podnebí mezi Pekingem, Šanghají nebo Tibetem. Peking má stejně jako Česká republika 4 roční období. Zimy jsou většinou o trochu mírnější. Na Velké čínské zdi vás však v zimě mohou zastihnout i sněhové přeháňky. Ideální dobou k návštěvě je jaro a podzim, kdy se okolní příroda zbarví do krásných barev. Velkým problémem čínských měst je smog. Pokud dlouho neprší, je viditelnost velmi špatná. Mnoho lidí si zakrývá ústa rouškou. Vyšší teploty po celý rok na vás čekají na jihu země.

Letenky do Číny

Kam si vyhledat letenky do Číny? Nejlepší možností je zakoupit si přímý let z Prahy do Pekingu, který nabízí aerolinie ČSA. Tento let však zpravidla zajišťují Hainan Airlines. Přímý let z pražského letiště trvá 9-10 hodin. Levnější variantou jsou lety s jedním přestupem. Letecká společnost Ukraine International nabízí letenky do Pekingu přes Boryspil. Variantu letu s přestupem nabízí i aerolinie Aeroflot, S7 Airlines nebo Ural Airlines. Tyto lety trvají přibližně 13-15 hodin.

Z České Republiky do Číny se dají sehnat též přímé lety na letiště v Šanghaji. Letenky si zarezervujete u letecké společnosti China Eastern. Cesta do čínského velkoměsta vám bude trvat cca 10,5 hodiny.

Třetí možností jsou lety do sousedního Hongkongu, kam není potřeba vízum. Letenky s jedním přestupem v Dubaji má v nabídce letecká společnost Emirates. Tento let trvá přibližně 18 hodin.

Ubytování a doprava

V Číně se budete nejlépe pohybovat vlaky nebo vnitrostátními lety. Na kratší vzdálenost je možné využít autobus, mikrobus nebo tuk-tuk. Klasické vlaky mají většinou lůžkovou úpravu. Nejrychlejší cestování vám umožní rychlovlaky, které nabírají rychlost i přes 300km/h. Jízda tímto vlakem je velkým zážitkem, který byste si v Číně neměli nechat ujít, přestože jsou tyto vlaky asi pětkrát dražší než vlaky klasické. V Číně naleznete širokou nabídku ubytování všech cenových skupin. Podívejte se na nabídku hotelů v Pekingu.

Co v Číně ochutnat?

Čínská kuchyně je vyhlášená po celém světě. Často jsou však cestovatelé překvapení, neboť jídla v Číně nejsou příliš podobná těm, která koupíte v čínských restauracích v Evropě. Pokrmy jsou většinou jednoduší a neobsahují velké porce masa. Základem jsou samozřejmě rýže, nudle a zelenina. Na pekingském trhu můžete vyzkoušet i velmi netradiční hmyzí pokrmy. Tyto speciality jsou však připravovány spíše pro turisty. V Pekingu musíte ochutnat tradiční čínskou specialitu, kterou je pekingská kachna. Z alkoholických nápojů se pije hlavně rýžové víno, rýžová pálenka nebo pivo.

Důležité informace

Pro vstup na území Čínské lidové republiky musíte mít turistické vízum. Žádost si lze podat na čínském Velvyslanectví ČLR v Praze. Pokud dodáte správně všechny dokumenty, trvá vyřízení víza asi týden. Kromě různých formulářů a fotografií budete dokládat výpis z bankovního účtu, itinerář cesty a rezervaci ubytování. Komunikace v Číně může být často velký problém. Místní lidé totiž většinou anglicky nemluví. Bude to pro vás velká výzva a také zážitek. Vezměte si s sebou průvodce, kde jsou názvy míst napsány v čínštině. Angličtinu většinou ovládají alespoň recepční hotelů. V Číně se platí čínský jüany. Peníze si můžete rozměnit po příletu na letišti nebo vybrat přímo z bankomatu. Některé bankomaty nepřijímají zahraniční bankovní karty. Budete tak občas muset ten správný bankomat najít. Letenky do Číny si na Skyscanner zdarma porovnáte již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.