Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Brusel

Brusel

Když se řekne Brusel, snad každému se vybaví Evropská unie. Navíc se právě v něm nachází ústředí Severoatlantické aliance (NATO). Brusel ale zdaleka není jen celosvětovým geopolitickým střediskem. Najdeme v něm řadu kulturních památek a dalších pozoruhodností, které stojí za to vidět na vlastní oči. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami, letenky do Bruselu seženete za pár korun!

Letiště v Bruselu

Národní letiště Zaventem leží 12 km severovýchodně od města a patří mezi nejfrekventovanější v Evropě. Do centra města se z něj dostanete buď autobusem, nebo vlakem. Železniční stanice je umístěna na letišti v podzemí pod terminálem, rovněž na zastávku autobusu se vychází přímo z letištní haly.

Zejména nízkonákladovým aerolinkám s nejvýhodnějšími letenkami slouží menší letiště Charleroi-Jih, nacházející asi 55 km jižně od Bruselu. Do belgické metropole vás z něj zaveze buď vlak z místního nádraží, nebo autobus.

Doprava po Bruselu

Brusel je doslova prošpikován hustou sítí spolehlivé městské hromadné dopravy, tvořenou linkami autobusů, tramvají a metra. Při celodenním pobytu se jistě vyplatí investovat do bruselské MHD 7,5 eur, třídenní jízdenka stojí 18 eur. Jízdenky na dva a více dnů lze používat i pro cestu na letiště Zaventem. Jestliže plánujete se zdržovat i mimo centrum metropole, rozhodně dobrou variantu přepravy představuje pronájem auta. Zejména pro poznávání okolí je zapůjčený vůz velmi pohodlnou možnost.

Ubytování v Bruselu

Belgická a současně evropská metropole nabízí skutečně širokou škálu ubytovacích zařízení a hotelů. Zejména ve středu města nepatří ubytování k nejlevnějším, proto se vyplatí důkladný průzkum nabídky, kupř. zde.

Co dělat v Bruselu

První kroky návštěvníků Bruselu míří na Velké náměstí (Grand Place). Kromě královského paláce jej zdobí místní radnice, postavená v 15. století, která se stala součástí světového dědictví UNESCO. Z radnice je to jen kousek k Manneken-Pis, malé bronzové sošce čurajícího chlapečka ze 17. století. Nahý hošík se dočkal takové obliby, že se dárci předháněli v tom, kdo jej lépe oblékne. Zahanbit se nenechal ani francouzský král Ludvík XV., který pro sošku věnoval Bruselu šaty ze zlatého brokátu.

Bazilika Sacré-Coeur sice není tak známá jako její pařížská jmenovkyně, přesto se jedná o jednu z nejimpozantnějších církevních staveb na našem kontinentě. Vždyť výškou 89 metrů a délkou 167 metrů představuje šestý největší kostel světa.

Češi se jistě vypraví na bruselské výstaviště, místo, kde v roce 1958 probíhala dnes již kultovní Světová výstava, která skončila nečekaným trumfem Československa. Novodobým symbolem města se stalo Atomium, model 165 miliardkrát zvětšené krystalové mřížky železa. Turisté mohou vjet až na vrchol obří stavby a pokochat se pohledem na město a jeho okolí. V blízkosti Atomia, které mělo být podle původních plánů po skončení EXPA zbourána, vybudovali park Mini-Europe. Jak již napovídá název, nalezneme zde zdrobněliny 350 nejznámějších evropských staveb včetně pražského orloje. Pokud plánujete navštívit Atomium i Mini-Europe, můžete zakoupit výhodnější vstupné do obou atrakcí za 21,20 €.

Brusel se stal pro milovníky umění skutečným rájem: navštívit se určitě vyplatí Královské muzeum umění a dějin, Královské muzeum výtvarného umění, Muzeum piva či Muzeum automobilů. S turistickou kartou Brussels Card se dostanete do celkem 39 muzeí zdarma a získáte řadu slev do restaurací a obchodů.

Co ochutnat v Bruselu

Do belgického hlavního města se sjíždějí i milovníci dobrého jídla. Na mysli nemáme jen místní pivo, v jehož spotřebě na obyvatele soupeří Belgičané s Němci a Čechy. Přestože město neleží u moře, restaurace v blízkosti Velkého náměstí nabízejí každé ráno sem dovážené dary moře. Odolat se nedá ani další pochoutce – vafli se šlehačkou a jahodami. A co teprve vysoce kvalitní čokoláda a z ní vyráběné bonbony, čerstvě vystavené v četných cukrárnách.

Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Bruselu již nyní!

 

Informace aktuální ke dni 24. 1. 2018

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Brusel

Často kladené otázky

V destinaci Brusel jsou 2 letiště: Brusel International a Brusel S. Charleroi.
Letecké společnosti Delta, Air Belgium, transavia, KLM, Singapore Airlines, Nouvelair, Czech Airlines a Air Malta létají přímo do destinace Brusel.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Brusel je leden.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.