Mapa

Levné lety z Brno-Tuřany do Kyjev

Nejlepší last minute lety

Máte spontánní náladu? Nikdy není pozdě na rezervaci cesty. Zde je náš výběr těch nejlepších last minute letů do destinace Kyjev...
Jen odhadované nejnižší ceny. Vyhledány v posledních 14 dnech.

Informace o letu Brno-Tuřany - Kyjev

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

3 336 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1013 kilometrů

8 hod. 45 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Lufthansa

Boryspil a Kyjev Žuljany

2 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Kyjev jsou 2 letiště: Boryspil a Kyjev Žuljany.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Brno-Tuřany - Kyjev je 3 336 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
8 hod. 45 min. je průměrná doba letu Brno-Tuřany - Kyjev.
Žádné letecké společnosti nelétají přímo z Brno-Tuřany do Kyjev.

Lety z Brna do Kyjeva

Informace jsou ověřené ke květnu 2016

Aerolinky, které létají z Brna do Kyjeva

Do ukrajinského Kyjeva se z Brna nedostanete přímo ani se sezónním letem. Spíše krkolomnými variantami přestupů jsou Mnichov s Lufthansou, případně ve spolupráci s Ukraine International, nebo krétský Heraklion se Smartwings a Ellinair. To už je lepší do Kyjeva letět z Prahy přímým letem se Smartwings, Českými aeroliniemi nebo Ukraine International. Všechny uvedené lety končí na kyjevském letišti Borispol. Druhé letiště, Žuljany, je dostupné jen z Prahy, a to po mezipřistání v Minsku s Belavií či v Dubaji s Fly Dubai.

Informace o terminálech

Brněnské letiště má jen jeden terminál. V celé odletové hale se můžete bezplatně připojit k internetu. Pokud vás při čekání na odlet přepadne žízeň, můžete ji zahnat ve Starobrno baru, kde prodávají alkoholické i nealkoholické nápoje či kávu. Jídlo koupíte v podniku Fast food baguetteria, kde si můžete vybírat z nabídky čerstvých baget, salátů i sladkého pečiva. V neveřejné části odletové haly se nachází Aviette bar. Těsně před nástupem do letadla si v něm můžete koupit nápoje, sendviče a další občerstvení.

Ve spojovací chodbě mezi příletovou a odletovou halou najdete Airport shop Brno, který nabízí denní tisk, časopisy, tabák, mapy, průvodce, suvenýry nejen z moravské metropole, občerstvení a různé doplňky na cesty.

V neveřejné části odletové haly pak můžete zavítat do duty free obchodu Travel Fun Shop. Prodávají tu parfémy, kosmetiku, alkoholické nápoje, tabákové výrobky i cukrovinky. V odletové hale se dále nachází směnárna a business salónek. Vstup do něj si můžete zakoupit na informacích. Parkování na letišti je do 15 minut zdarma. V případě dlouhodobého stání se platí 150 korun za první den a za každý další započatý den 100 korun. Týdenní stání vás tak vyjde na 750 korun.

Letiště Kyjev-Borispol se nachází asi 34 kilometrů od centra ukrajinské metropole. Nejlevnější spojení s centrem zajišťuje tzv. „maršrutka“ (dodávka pro převoz lidí) číslo 322. Lístek stojí v přepočtu 45 korun a cesta trvá skoro hodinu, při zácpě déle. Další variantou i pro spojení s dalšími ukrajinskými městy je Sky Bus, který staví i u stanice metra Charkovská a se kterým cesta na kyjevské hlavní nádraží vyjde na 55 korun. S taxíkem budete v centru za hodinu a za 400 korun. Spojení s druhým kyjevským letištěm Žuljany zajišťuje maršrutka 755.

Praktické informace

Na letišti buďte asi tři hodiny před odletem. Na Ukrajinu nepotřebujete vízum. Ministerstvo zahraničí varuje před riziky na východě země, kde probíhají ozbrojené konflikty. A průjezd na Krym je možný jen přes kontrolní stanoviště na základě speciálního povolení. Ruská federace, jejíž armáda Krym okupuje, požaduje pro vstup na toto území platné ruské vízum.

Co lze v Kyjevě očekávat

Na Ukrajině je většinou levněji než v Česku, v hlavním městě se však ceny pomalu dorovnávají. V běžné restauraci v Kyjevě se najíte za 100 korun a půllitr piva vám tam natočí za 16 korun. Cappuccino v kavárně dostanete za 20 korun. U alkoholu se výrazně liší ceny v obchodech a v restauracích. V obchodě pořídíte litr mléka za 14 korun, chléb a kilo brambor zhruba za 8 korun. Výrazně levnější jsou i cigarety (Marlboro za 30 korun), kilometr jízdy s taxíkem (8 korun) a litr benzinu (za 23 korun).

V Kyjevě panuje typické kontinentální podnebí, které se vyznačuje vysokými výkyvy teplot mezi zimou a létem. V zimě klesá teplota běžně pod -10 stupňů. V červnu a červenci pak teplotní maxima dosahují něco přes 25 až 30 stupňů. V létě padá nejméně srážek.

Při přeletu do Kyjeva musíte v kteroukoli roční dobu posunout hodinky o hodinu dopředu, Ukrajina totiž na rozdíl od Ruska má střídání letního a zimního času.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.