Mapa

Levné letenky na letiště Brno-Tuřany

Brno je druhým největším městem České Republiky a největším na Moravě. Je regionálním centrem průmyslu, služeb a vzdělání. Jeho výhodná geografická poloha, blízkost několika hlavních měst a napojení na zkvalitňující se infrastrukturu napomáhá jeho rozvoji. V Brně sídlí na 13 univerzit a sezónně se zde pohybuje až 90000 studentů, což nepochybně pomáhá vytvářet dynamickou a mladou tvář této moravské metropole. Množství hudebních klubů se zaměřuje na různé hudební styly. Alternativní hudební scénu, velké koncerty i začínající kapely můžete vidět v dnes kultovní Flédě. Underground zase poznáte v legendární Skleněné louce, nacházející se v centru poblíž Moravského náměstí. Kulturnímu prostoru se dostává i v Kamence, hospůdce v unikátní čtvrtí Kamenná, která je charakteristická nízkými, bíle omítnutými chalupami.

Pohyb po Brně usnadňuje extenzivní síť tramvajových, trolejbusových a autobusových linek, které jezdí i v noci. Tyto noční “rozjezdy” jsou samy o sobě brněnskou atrakcí, zažijete při nich množství zábavných zážitků. V samém centru najdete typické služby, jako jsou obchodní domy, nákupní pasáže, banky a jiné instituce, nespočet restaurací a hospod, z nichž si každý vybere podle svého gusta. Četné vinárny a sklípky vás pohostí mokem z moravských vinic. Na cestě za zábavou se můžete potkat se známými na České, snad nejfrekventovanější ulici Brna. Jiné hospody se jmény jako Mýdlo, Traubka, Prádelna a Kurty jsou mezi studenty a místními proslavené a prakticky není dne, kdy by byly prázdné. Vedle zmíněné Flédy jsou dalšími oblíbenými kluby Favál, Yacht, který se nalézá v areálu kolejí VÚT, či kluby Boro a Vegalité. Ve Starém Brně sídlí i známý pivovar Starobrno, kde má také svou hospodu. Zejména pak v létě brněnské ulice ožívají mnohými akcemi, festivaly a uměleckými vystoupeními. Velice oblíbeným je pivní festival pořádaný každé léto. Na začátku léta se také odehrává známý Ignis Brunensis, festival ohňostrojů, hostující mezinárodní účast, který přitahuje stovky tisíc návštěvníků každý den svého trvání.

Ráz města dotváří dva kopce - Špilberk a Petrov. Na prvním stojí barokní citadela Špilberk s pozůstatky bastionového opevnění a na druhém sídlo biskupa - katedrála Katedrála sv. Petra a Pavla. Hrad Špilberk je unikátní svými přístupnými kasematami. Podzemních lákadel je v Brně více - pod Kostelem Nalezení svatého Kříže na Zelném trhu se nachází Kapucínská hrobka. V suterénu jsou uloženy vysušením vzniklé mumie kapucínských řeholníků, ale i některých dobových osobností, např. barona Trencka. Pod samým Zelným trhem se nachází i středověký “labyrint”. Celkem můžete v Brně navštívit osm národních památek a jednu památku na seznamu UNESCO - proslulou vilu Tugenhadt. Nachází se poblíž rozlehlého parku Lužánky. Zeleně obecně je v Brně spousta a nabízí místo ke sportu i rekreaci. Oblíbeným místem odpočinku je rozlehlá k jihu obrácená stráň a park na Kraví hoře, kde se nachází i krytý plavecký bazén a tenisové kurty. Největší uměleckou galerií v Brně je Moravská galerie, která je také druhým největším muzeem umění v Česku. Této galerii patří i Pražákův palác či Jurkovičova vila, stojící na úpatí Wilsonova lesa a která dostala po své rekonstrukci Čestné uznání v Grand Prix Architektů. Pořádá také Mezinárodní bienále grafického designu. Velké množství výstav, veletrhů a dalších akcí po celý rok probíhají v rozlehlém areálu Brněnského výstaviště, průměrně jich je 40 do roka. Lákadlem jsou i četná brněnská divadla. Divadlo Reduta je nejstarší divadelní budovou ve střední Evropě. Národní divadlo Brno je zase jedním z předních představitelů operní, činoherní a baletní scény.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Brno-Tuřany

Často kladené otázky

V destinaci Brno je jedno letiště: Brno-Tuřany.
Letecké společnosti Smart Wings, Corendon Airlines a Ryanair létají přímo do destinace Brno-Tuřany.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Brno-Tuřany je duben.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.