Mapa

Levné letenky do Gdaňsku

Gdaňsk

Gdaňsk, mnohými označován jako perla Polska, se nachází na pobřeží Baltského moře. Z jeho ulic na vás dýchne historie spolu s výjimečnou architekturou. Přesvědčte se o tamějších krásách na vlastní oči. Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Gdaňsku již nyní!

Letiště ve Gdaňsku

Celým názvem Mezinárodní letiště Lech Walesa, své jméno nese po bývalém polském prezidentu. Na mapě ho najdeme v oblasti tzv. Trojměstí. To tvoří tři města - Gdaňsk, Sopoty a nejvzdálenější Gdyně.

Letecká doprava zde v posledních letech zažívá velký rozvoj. Zejména jelikož tu svou základnu našly nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air. Ty nabízí z Gdaňsku spoje do destinací po celé Evropě.

Letiště má dva terminály, které jsou otevřeny po celý den včetně noci. Jedná se o moderní vzdušný příklad, jehož branami ročně projde přibližně 5 milionů pasažérů.


Doprava z/na letiště ve Gdaňsku

Pro cestu z letiště do asi 13 kilometrů vzdáleného Gdaňsku volí nejvíce cestujících železniční dopravu. Vlaky společnosti SKM vyjíždí ze stanice přímo u terminálu, a to každou čtvrthodinu. Do srdce města se dostanete asi za 30 minut a za cenu 5,20 zlotých. Vlak dále pokračuje do dalších polských měst (Gdynie, Kartuza).

Další možností pro přepravu do města jsou autobusové linky hromadné dopravy číslo 110 a 210. Jízdné v tomto případě vychází na 3,20 zlotých, jízdenku zakoupíte v automatech na zastávce před terminálem. Cesta do města zabere okolo 50 minut. V nočních hodinách na trase operuje linka N3.

Doprava v Gdaňsku

Páteř dopravní sítě města tvoří tramvajové linky, nalezneme jich tu hned celkem deset. Městské tramvaje zde mají dlouholetou tradici a fungují již od konce 19. století, dříve jakožto tzv. koňky (tramvaje tažené koňmi).

Pro přepravu po městě lze dále volit autobusy a městské vlaky, metro zde však nehledejte. Nicméně většina bodů zájmů pro návštěvníky se nachází ve výhodné vzdálenosti od sebe. Dorazíte k nim pohodlně pěšky a bez jakýchkoli obtíží. Městem protéká řeka Motlava, u blízkého zálivu pak Visla. Lodní doprava se zde tak těší velké oblibě.

Pokud plánujete cestovat dále v rámci tzv. Trojměstí (Gdyně, Sopota), zvažte možnost pohodlného zapůjčení vlastního vozu. Nabídku naleznete například na Skyscanner.


Ubytování v Gdaňsku

Pro našince se zdá příznivé, že ceny za běžné ubytování jsou v Polsku dostupné a srovnatelné s těmi v České republice. Ani ubytování v centrálních čtvrtích města nemusí dosahovat astronomických hodnot a všechny atrakce a zajímavosti budete mít jako na dlani. Gdaňsk nabízí velkou škálu ubytování od hotelů, vil až po nejrůznější hostely. Vyberte si s námi to pro sebe nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech.


Co dělat v Gdaňsku

Gdaňsk byl již od pradávna znám pro své bohatství a postojům k otázkám svobody. Slavné přístavní město doslova oplývá historií a památkami světského i církevního původu.  Mimo jiné zde můžete zavítat do největší zoologické zahrady v Polsku, do námořního muzea, ale i na pláž. Výčet by mohl být nekončící, město čeká na vaši návštěvu. Neváhejte a objednejte si své letenky do Gdaňsku.

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Gdaňsk

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.