Mapa

Levné letenky Monako

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Monako!

Vydejte se na výlet do Monaka! Malá země je rájem milionářů. Čeká na vás kasino v Monte Carlu, okruh formule 1, pláže i luxusní hotely.

Co vidět v Monaku?

Monacké knížectví je městský stát, který najdete na Azurovém pobřeží u francouzského města Nice. Monako je druhým nejmenším státem na světě. Je rozděleno na městské obvody Monaco-Ville, Monte Carlo, La Condamine a Fontvieille. V Monaku sídlí mnoho milionářů, a tak narazíte na přepychové hotely, drahá auta i obří kasina. Nejznámějším místem hazardu je Monte Carlo. Země žije hlavně z turismu a bankovnictví. Podívejte se na pláž Larvotto Beach a do přístavu Port de Monaco, kde kotví jachty milionářů. Navštívit můžete i pěknou katedrálu sv. Mikuláše nebo Oceánografické muzeum. Další krásné pláže naleznete na francouzském území. Sportovní fanoušci se mohou zajít podívat na zápas místního fotbalového klubu A.S. Monako, které hraje nejvyšší francouzskou ligu. Ještě důležitější událostí je Velká cena Monaka vozů formule 1, která láká lidi z celého světa.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Nejlepší teploty ke koupání jsou v měsících od června do srpna. Právě v tomto období je na Azurovém pobřeží největší teplo. V Monaku je velmi vysoký počet slunečných dní, a proto lze jeho návštěvu doporučit během celého roku. Ani v zimě teploty většinou neklesají pod 10-15 stupňů.

Letenky Monako

Jak koupit letenky do Monaka? Do Monaka se zpravidla cestuje přes francouzské letiště Nice Cote d Azur, které je od Monaka vzdálené pouhých 20 kilometrů.

Z pražského letiště Václava Havla se dopravíte do Nice přímými lety aerolnie ČSACesta vám potrvá přibližně 2 hodiny. Levné letenky do Nice si koupíte s kombinací letů nízkonákladových společností Ryanair a Vueling Airlines s jedním mezipřistáním v Barceloně.

Doprava a ubytování v Monaku

Do Monaka se lze z Francie dopravit autobusem nebo vlakem. Hledáte-li aktivnější dovolenou, můžete si udělat výlet z Nice na kole. Další možností je pronájem vlastního auta. Podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven. V Monaku funguje městská hromadná doprava a také systém turistických vláčků. Ceny jsou v Monaku velmi vysoké. Platí to i o cenách hotelů. Dvoulůžkový pokoj si vyhledáte od 4000Kč. Všechny hotely jsou velmi luxusní. Mnoho lidí se proto ubytuje v Nice a do Monaka se vydá pouze na jednodenní výlet.

Co ochutnat?

V Monaku převládá italská kuchyně. Národním jídlem je stocafi, které tvoří treska, rajčatová omáčka, česnek a bylinky. Občas se přidávají též olivy, cibule, brambory nebo víno. Dalším typickým pokrmem je plněná taštička barbujuan. Součástí náplně bývá sýr, špenát nebo zelenina mangold.

Závěrečné rady

Občané České republiky mohou na území Monaka vstoupit bez víza až na dobu 3 měsíců. Měnou v zemi je euro, přestože Monako není členem Evropské unie. Oficiálními jazyky jsou francouzština a italština. Národním jazykem je monégasque, který se používá v italské oblasti Ligurie. V Monaku žije nejvíce Francouzů, Italů a Monegasků. Jsou zde i početné britské, kanadské nebo irské komunity. V zemi sídlí mnoho milionářů, kteří zde nachází daňové ráje pro své firmy. V Monaku byla totiž zrušena daň z příjmu. Uvádí se, že těchto boháčů je v zemi až 30%. Vyhledejte si letenky do Monaka už dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.