Mapa

Levné letenky na letiště Pisa

 

Pisa

Kdo by neznal šikmou věž v Pise. Italské město ležící na obou březích řeky Arno si pozornost zaslouží i pro mnohé další. Přesvědčte se o jeho výjimečnosti na vlastní oči. Neváhejte a zarezervujte si své letenky do Pisy již nyní!

Letiště v Pise

Letiště Pisa Galileo Galilei lze vnímat jako hlavní dopravní uzel vzdušné přepravy osob pro celou oblast provincie, potažmo celého Toskánska. Na mapě leží necelé dva kilometry od centra města.

V hlavní turistické sezóně je poměrně malý terminál vystavován velkému náporu pasažérů, mnozí z nich míří i do nedaleké Florencie. Odbavovací proces se zde však řadí mezi nadstandardní.

Terminál zavírá po posledním večerním příletu a své brány následně otevírá v 4:00.

Na letišti má svou základnu letecký dopravce Ryanair, který nabízí mnoho spojů z měst po celé Evropě, například od našich sousedů z Berlína či Vídně. Další dopravci provozují přímé lety z Prahy, počítejte však až s dvojnásobně vyšší cenou za letenku.

 

Doprava z letiště v Pise a zpátky

Přímo do centra města míří autobusy linky LAM s označením červené barvy. Dostanete se s jejich pomocí přímo před šikmou věž, a to přibližně za 20 minut. Jízdné vás dle doby požadované doby platnosti vyjde okolo 2 €.

Alternativou je železniční doprava. Automatický vláček Pisa Mover vás doveze na vlakové nádraží za přibližně pět minut. Samostatná cesta stojí 2,70 € a jízdenku si lze předem objednat na webu dopravce. Vozy vyjíždějí z letiště každých 10 minut.

 

Doprava z Pisy do Florencie

Blízká poloha Florencie přímo vybízí k její návštěvě. Mnozí cestovatelé volí Pisu jako výchozí bod cesty záměrně z důvodu často cenově příznivějších letenek. Z letiště v Pise můžeme využít přímé spoje dopravců Autostradale a easyBus. Cesta trvá asi hodinu, jízdenky doporučujeme rezervovat s předstihem na webových stránkách dopravců.

Alternativu k autobusům představují vlakové spoje. Ty vyjíždí dvakrát do hodiny a do Florencie dorazí za 90 minut.

Doprava v Pise

Většina pamětihodností a zajímavostí se v Pise nachází nedaleko od sebe a lze mezi nimi snadno pohybovat pěšky. Pokud však raději využijete hromadnou dopravu, ve městě funguje příjemná síť autobusů dopravce CPT. Páteř zde tvoří tři linky s označením LAM (červená, modrá a zelená). Jízdenky zde platí jednorázové a jejich ceny se odvíjí od doby jejich platnosti.

Co dělat v Pise

Pisa přímo oplývá architektonickými a historickými skvosty. Již jen za samotnou šikmou věží sem míří každoročně vlny turistů. Ta se nachází na známém Piazza dei Maracoli. Nedaleko od něj leží legendami opřené pohřebiště Il Camposanto. Zavítejte i na Piazza dei Cavalieri, kde stojí z 16. století pocházející palácový komplex Palazzo della Carovana. V dnešní době zde sídlí správa města. Ve městě toho je k vidění opravdu mnoho. Přesvědčte se o tom však spíše na vlastní oči.

Ubytování v Pise

Jakožto oblíbená turistická destinace disponuje Pisa velkým výběrem ubytování.  Nejrůznější hostely, hotely ale i samostatné vily se přirozeně pohybují v různých cenových relacích. Pisa vám však poslouží vším. Pokud hledáte ubytování v Pise, s výběrem vám pomůžou Skyscanner hotely. Neváhejte využít garantovaných a osvědčených nabídek, s našimi letenkami a ubytováním nikdy nebyla dovolená v Pise snazší!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Pisa

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.