Mapa

Levné letenky na letiště Singapore Changi

Jan Mazanec, Singapur
 
Východoasijský městský stát Singapur tvoří jeden hlavní a 59 malých ostrovů. Vidět toho lze opravdu nespočet. Očekáváte typické velkoměstské mrakodrapy a plánujete celodenní nákupy ve velkých obchodních centrech? Nebo se těšíte spíše na pestrou přehlídku rozmanitých živočišných a rostlinných druhů v botanických zahradách či v zoo? V Singapuru je možné obojí a zažijete tu toho ještě mnohem víc.
 
Navštívit můžete množství kulturních a zábavních institucí jako muzeum voskových figurín Madame Tussauds Singapore. Najdete zde interaktivní zóny, ve kterých se „setkáte“ s mnoha světoznámými osobnostmi. Například ve sportovní zóně můžete otestovat své schopnosti proti sportovcům, jako je golfista Tiger Woods, boxer Muhammad Ali nebo fotbalista Cristiano Ronaldo. V hudební zóně potkáte třeba Madonnu nebo Lady Gaga.
 
Pokud jste si v Singapuru nestihli zarezervovat ubytování v předstihu, nevadí. Najdete zde mnoho hotelů od těch levnějších až po luxusní. Ubytovat se můžete třeba v hotelu Marina Bay Sands, který má obrovskou střešní terasu ve výšce 200 metrů. Přímo na ní můžete relaxovat v bazénu končícím až na hraně terasy a kochat se pohledem na město z ptačí perspektivy.
 
Až vás přepadne hlad, můžete si v Singapuru vybírat z jídel různých kuchyní. Běžně se zde připravují jídla čínská, indická či malajská. Osvěžit se můžete šťávami z tropického ovoce nebo originálními koktejly. Mezi turisty je například velice oblíbený koktejlový bar Bitters & Love nacházející se v ulici North Canal Road.
 
Příznivci přírody zase mohou v Singapuru zavítat do přírodního parku Gardens by the Bay, který se rozkládá na ploše přes sto hektarů. Byl založen v roce 2012 a je rozdělen do několika částí. Například v části s názvem Sun Pavilion se můžete podívat na více než tisícovku pouštních rostlin. Je to největší sbírka kaktusů a sukulentů v jihovýchodní Asii. V části zvané Flower Dome zase můžete svůj zrak potěšit pohledem na rostliny ze Středomoří.
 
Pokud si budete chtít na chvíli odpočinout a jen tak se kochat městem, můžete se na malé výletní loďce projet po řece Singapur, která jím protéká. Na nábřeží spatříte sochu zakladatele Singapuru Stamforda Rafflese a také sochu Merliona chrlícího vodu. Téměř devítimetrový Merlion – symbol města – má hlavu lva a tělo ryby a stojí v Merlion Parku, který navštíví více než milion turistů ročně.
 
Vyhledávaným turistickým cílem je také čínská čtvrť neboli China Town, která se nachází na jih od řeky Singapur. V této oblasti bylo původní čínské osídlení, když byl Singapur založen. Prohlédnout si tu můžete například čínský chrám Thian Hock Keng nebo buddhistický chrám Buddha Tooth Relic.
 
Pokud budete ze Singapuru odlétat z letiště Changi Airport a budete mít chvíli čas, můžete ho vyplnit návštěvou motýlí zahrady, která je k vidění v terminálu číslo 3 a je domovem více než tisícovky motýlů. Kromě samotné podívané jsou zde pro návštěvníky přichystané i vzdělávací materiály přibližující život motýlů. Na letišti se nenachází jen zahrada s motýly. V dalších terminálech se můžete uklidnit i v zahradě s kaktusy, orchidejemi nebo slunečnicemi.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Singapore Changi

Často kladené otázky

V destinaci Singapur jsou 2 letiště: Singapore Changi a Seletar.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, Batik Air, Bangkok Airways, Scoot, Thai Airways, Thai AirAsia a Garuda Indonesia létají přímo do destinace Singapore Changi.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Singapore Changi je únor.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.