Mapa

Levné letenky Singapur

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Singapuru?

Městský stát Singapur se rozkládá na jihu Malajského poloostrova. "Lví město" je podobným fenoménem jako Dubaj ve Spojených arabských emirátech. Velmi vyspělá ekonomika zapříčinila stavbu mnoha turistických atrakcí. Cesta do Singapuru vás určitě nezklame!

Co dělat v Singapuru?

Singapur je jedním z nejmodernějších měst na světě. Je synonymem obchodu, technologií i futuristických staveb. Nejrůznější druhy vegetace budete obdivovat v Canning parku nebo v zahradách Gardens by the Bay. Tento park netvoří pouze živá vegetace, ale také 50m vysoké umělé stromy. Tyto stromy se v noci za zvuku doprovodné hudby rozzáří různými barvami. Určitě si projděte též stezku v korunách těchto stromů z budoucnosti. Další atrakcí města je mrakodrap a hotel Marina Bay Sands. Na střeše hotelu se nachází známý bazén s vyhlídkou na celé město. Abyste se vykoupali v bazénu, musíte se v luxusním hotelu ubytovat. Ceny pokojů jsou velmi vysoké. Zážitkem je návštěva tématického parku Universal Studios. Na ostrově Sentosa se nachází pláže, zábavné parky i největší podmořské akvárium na světě. Na ostrov se lze dopravit lanovkou. Získáte tak navíc velkolepý výhled na město. Symbolem města je 8 metrová socha mořského lva Merlion.

Podívejte se na Nejlepší prázdninové destinace.

Nejlepší období cesty

V Singapuru panuje po celý rok tropické klima s teplotami kolem 30 stupňů. Vlhkost vzduchu je celoročně velmi vysoká. Tyto teploty nahrávají bujné vegetaci, na kterou i přes velké množství zástavby narazíte. Výhodou je, že cestu do Singapuru lze absolvovat v jakémkoliv ročním období.

Letenky do Singapuru

Letiště Singapur Changi je jedním z největších a nejmodernějších letišť světa. Dlouhodobě vyhrává anketu o nejlepší letiště. Letenky do Singapuru si zakoupíte s jedním přestupem v Dubaji s leteckou společností Emirates. Let s jedním mezipřistáním trvá 17-18 hodin. Jednu zastávku v Istanbulu nabízí společnost Turkish Airlines.

Singapur je v Asii důležitým dopravním uzlem. S nízkorozpočtovou aerolinií Air Asia se lze ze Singapuru velmi levně dopravit do okolních států, jako jsou Indonésie, Malajsie, Filipíny nebo Thajsko. Levné letenky jsou k dispozici i do Číny nebo Japonska.

Doprava a ubytování

Doprava v Singapuru je, podobně jako vše ostatní, na velmi vysoké úrovni. Turisté využívají přehledně značené autobusy, metro i trajekty. Budete-li hodně cestovat městskou hromadnou dopravou, kupte si speciální kartu EZ-link. Přímo na letišti si můžete pronajmout též automobil. V Singapuru naleznete pětihvězdičkové hotely za desetitisíce korun na noc, ale i dvoulůžkové pokoje se snídaní od 650Kč.

Co ochutnat?

V Singapuru se mísí kuchyně z celého světa. Základem pokrmů jsou rýže, nudle a mořské plody. Na mnoha místech objevíte bufety a kiosky, kde se najíte levně. Máte-li rádi indickou kuchyni, zajděte si na oběd do Indické čtvrti. V Singapuru si užijete nejrůznější druhy tropického ovoce.

Další informace

Populaci v Singapuru tvoří hlavně Číňané a Malajci. Menší zastoupení tu mají komunity z Indie a Indonésie. Ve městě potkáte lidi ze všech zemí. Singapur patří společně s Japonskem k nejdražším zemím v Asii i na celém světě. Možnosti stravy a ubytování si však najdete i levnější. Měnou je singapurský dolar (SGD), který má asi o čtvrtinu nižší kurz než dolar americký. V Singapuru se bez problémů domluvíte anglicky. Úředními jazyky jsou kromě angličtiny též malajština, mandarínština a tamilština. Skyscanner vám pomůže najít levné letenky do Singapuru již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.