Mapa

Levné letenky Sevilla

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Španělská Sevilla

Sevilla patří k nejkrásnějším španělským i evropským městům. Kulturní památky i její blízká poloha k moři z ní činí skvělou destinaci pro vaši dovolenou.

Sevilla - letištní informace

Letenky Sevilla-Praha si zakoupíte nejlépe s kombinací letů společností Ryanair a Vueling Airlines a jedním přestupem v Barceloně. Další možností je využít přímé lety z Prahy do Malagy, která je od Sevilly vzdálená 200 kilometrů. Do Malagy létá kromě aerolinie Ryanair také česká nízkonákladová společnost Smart Wings.

Z Letiště Sevilla se dostanete do centra města autobusem Airport Special. Za půlhodinovou přímou cestu zaplatíte 4EUR. Jízdenku si zakoupíte u řidiče. Sevilla se nachází asi 11km od letištního terminálu. Taxi z letiště vás bude stát cca 18EUR.

Zajímavosti v Seville a okolí

Španělská Sevilla je hlavním městem v Andalusii. Z tohoto historického města vyrážel Krištof Kolumbus ke svým objevným plavbám. Srdce města tvoří nádherná Sevillská katedrála. Jedná se o třetí největší katedrálu v Evropě, která je centrem pozornosti zejména při oslavách církevních svátků. V Seville můžete zažít jedny z největších oslav velikonočního týdne. Ve Španělsku se tyto svátky nazývají Semana Santa. Z katedrály jsou v tomto období každý večer vynášeny sochy Ježíše Krista a další relikvie, které na svých ramenou nesou v průvodu místní muži. Procesí tvoří také věřící odění do fialových kápí. Celková atmosféra působí velmi tajemně. Sevilla je živým městem během celého roku. Nočnímu a venkovnímu životu zde nahrává velmi příjemné teplé klima. Určitě se zajděte podívat i na barevné náměstí Plaza de España a královský palác Alcázar. Sevilla má výbornou polohu, a proto si můžete udělat výlet např. do portugalského Algarve, na Gibraltar nebo k plážím Slunečného pobřeží Costa del Sol u Malagy.

Doprava a ubytování

Po Seville se lze dopravovat pomocí autobusů. Dobrou možností je ale i jízda na kole nebo pěší chůze, při které objevíte i méně navštěvované památky a zákoutí. Plánujete-li cestu do dalších částí Španělska, doporučujeme vám pronájem auta. Podívejte se na současné nabídky autopůjčoven. Ubytování je k dispozici ve všech cenových kategoriích. Za nejlevnější dvoulůžkový pokoj zaplatíte v centru Sevilly 750Kč.

Nejlepší období návštěvy

Kdy si koupit letenky Sevilla-Praha? Andalusie je známá svým velkým počtem slunečných dní. V létě jsou teploty v Seville velmi horké. Ideálním časem návštěvy je proto květen nebo září. Nádherná španělská města je však možné obdivovat po celý rok. Ani v zimě teploty většinou neklesnou pod 10 stupňů. Vodní sporty, jako je surfování nebo windsurfing lze provozovat po celý rok.

Co ochutnat v Seville?

Do Španělska se můžete těšit také na jídlo! Mezi klasické gastronomické speciality patří paella, ryby a mořské plody. Oblíbené jsou i nejrůznější klobásy, sýr a zeleninové saláty. Velkou tradici mají jednohubky tapas. Ve městě naleznete vyhlášené tapas bary, kde se z jednohubek stává hlavní jídlo. Všude se prodává zmrzlina, pivo i sangria. Na vašem stole nesmí chybět ani výborná španělská vína.

Závěrečné tipy

Pro cestu do Španělska vám postačí občanský průkaz. Eura si budete moci vybrat z bankomatu na letišti. V hotelech i restauracích je samozřejmostí platba bankovní kartou. V Seville probíhají velkolepé oslavy všech církevních svátků, ať už se jedná o Vánoce, Velikonoce nebo svátek sv. Jana. Skyscanner vám zdarma pomůže vyhledat nejlevnější letenky do Sevilly.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Sevilla

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.