Mapa

Levné letenky Ukrajina

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Ukrajina?

Utečte turistům do netradiční destinace, která je navíc velmi blízko. Čekají na vás historické památky ukrajinských měst, opuštěná příroda, hory, moře i dobré jídlo.

Co vidět na Ukrajině?

Přiletíte-li do hlavního města Kyjeva, určitě si na jeho prohlídku nechte dostatečný čas. Najdete tam totiž obrovskou koncentraci chrámů, kostelů, náměstí a nádherných domů. Město je rovněž plné muzeí, galerií a kaváren. Nebudete mít ani nouzi o bohatý noční život. Na ulici Khreshchatyk u náměstí Nezávislosti se o víkendu schází pouliční umělci. Ukrajina má přístup k Černému i Azovskému moři. V letních měsících se proto můžete vykoupat na pláži. Velkým zážitkem je návštěva jakéhokoliv ukrajinského venkova. Jak sami uvidíte, životní úroveň mimo hlavní město, je velmi nízká. Vesničky se starými kostelíky jsou však kouzelné a lidé příjemní. Milovníci přírody a turistiky se mohou vypravit na výlet do přírodní rezervace Askania-Nova, do Ukrajinských Karpat nebo do hor Gorgany. Turisté z celého světa vyhledávají též město Pripjať s nechvalně proslavenou jadernou elektrárnou Černobyl.

Podívejte se na článek: Utečte davům na neobvyklá místa.

Kdy cestovat?

Ukrajina má díky své velké rozloze různá podnebí. Jih země je mnohem teplejší než zbytek země. U Černého moře je v létě velké teplo. V zimě jsou teploty mírné. Na severozápadě Ukrajiny jsou nejčastější dešťové přeháňky. Kyjev a ukrajinský sever mají mírné klima jako České republika.

Ukrajina - letenky

S jakou společností koupit letenky na Ukrajinu? Přímé lety z pražského letiště do Kyjeva nabízí aerolinie ČSA a Ukraine International Airlines. Let vám bude trvat dvě hodiny. Lety s jedním přistáním v Amsterdamu si rezervujete u holandské letecké společnosti KLM.

Kromě hlavního letiště Kyjev Žuljany lze cestovat též na mezinárodní letiště Boryspil, které se poslední dobou těší stále větší oblibě.

Ubytování a doprava na Ukrajině

Ceny ubytování i dopravy na Ukrajině jsou nižší než v Česku. V Kyjevě však najdete i dražší luxusní hotely. Podívejte se na aktuální nabídku kyjevských hotelů. Mimo hlavní město jsou ceny nižší. Na Ukrajině se můžete pohybovat autobusy, vlakem nebo nejrůznějšími mikrobusy. Pokud chcete získat nezávislost, půjčte si auto. Některé cesty jsou v horším stavu, a tak si před jízdou ověřte situaci.

Co ochutnat?

Základem ukrajinské kuchyně je maso, brambory, houby a různé bylinky. Podobně jako v Rusku je typickým pokrmem polévka boršč z červené řepy, smetany a masa. Oblíbená je také kyselá polévka soljanka nebo plněné těstové taštičky varenyky. K pití se podává pivo a samozřejmě vodka.

Užitečné rady

Češi nepotřebují pro vstup na území Ukrajiny vízum. Za turistickým účelem můžete v zemi pobývat až 90 dnů. Situace je složitější pouze s územím Krymu, kde je v současnosti vyžadováno speciální povolení a průchod přes kontrolní stanoviště. Na Ukrajině se platí ukrajinskými hřivnami. Peníze si vyměníte na letišti nebo vyberete z bankomatu. Úředním jazykem je ukrajinština. Mnoho obyvatel na jihu nebo na výchoě země mluví rusky. V zemi převládá pravoslavné křesťanství. Vyhledejte si letenky Ukrajina-ČR již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.