Mapa

Levné lety do regionu Aljaška

Aljaška

 

Aljaška má vše, na co si vzpomenete: horské ledovce, nespoutanou divočinu s nekonečnými lesy, divokými řekami, faunou zahrnující kytovce, vlčí smečky, medvědy grizzly a orly, horské masivy, a to vše v jedné kombinaci, která zaručuje fantastický zážitek pro ty, kteří zde chtějí strávit dovolenou. Hlavně v létě. Dlouhé letní dny a relativně vysoké teploty činí z tohoto ročního období vhodnou dobu pro cestu do tohoto největšího státu USA. Avšak, jak místní dobře ví, aljašské počasí je známé svou nepředvídatelností a náhlé bouře jsou zde častým úkazem. Přesto letní měsíce jsou tím nejlepším časem pro prohlídky přírody i pro plavby okolo pobřeží.

 

V tyto letní měsíce můžete spatřit velké hnědé medvědy, kteří loví lososy v řekách, losy krmící se u jezer od jara a po celou dobu léta. Také můžete spatřit tuleně a delfíny a samozřejmě velryby a plejtváky. Mezi nimi jsou i vzácné běluhy. Výletní plavby okolo aljašských pobřeží s výhledem na překrásné scenérie jsou tím pravým způsobem, jak nejlépe poznat tuto zemi.

 

49. stát USA nabízí nejdelší trasy pro cesty a je také možná tím nejdražším. Ze zbytku USA je relativně nesnadno dosažitelný (týden po cestě, dva až tři dny lodí a letenka může přijít i na 900 dolarů). Vzdálenosti mezi městy, národními parky a atrakcemi jsou také ohromné. A nepřijdou zrovna levně. Aljašské ceny jsou pověstné. Přesto „poslední hranice“ je místem, které dobrodruzi a cestovatelé zkrátka musí navštívit, neboť nabízí to, co je jinde nedostupné. Pokud si najdete dostatek času a peněz, takřka jistě toho nebudete litovat.

 

Poslední hranice, jak se Aljašce přezdívá od roku 1867, kdy ji Spojené státy zakoupili za dva centy za akr, skutečnou hranicí je. A izolace obývaných míst také značí, že se setkáte s místními podivnostmi a neobvyklostmi. Netradiční nejsou jen místa, kam můžete zavítat, ale také jejich obyvatelé. Například maličká Chitina a její stejně nepatrná populace která se živí (doslovně) lovem zvěře. Nebo tulácky působící městečko Nome, které je jedním z těch, co se rychle rozrůstaly a rychle chátraly. Nebo hornické městečko Chicken, které působí téměř jako vtip. V této nezměrné a ohromné zemi přírodních krás jeden často zapomene, že její obyvatelé jsou její nedělitelnou součástí. 

 

Pusťte se do toho! Neboť Aljaška je bez pochyb nejkrásnějším místem Ameriky a je vhodná pro outdoorové aktivity všeho druhu. Horolezectví, sjíždění řek na raftech i pozorování zvěře je adrenalinovým zážitkem. Potkáte tady piloty malých letadel, kteří s přesností na centimetry dokážou přistát kdekoliv – i na ledovcích. Setkáte se se skupinkami dobrodruhů, kteří v kánoích neohroženě pádlují po divokých říčkách. A zatímco si v kavárnách můžete dobít svůj iPad, často se nedovoláte nikomu. Tahle země je pro aktivní turistiku vhodná spíše než jen pro pozorování. A ať už si vezmete bágl na záda a sprej proti medvědům nebo se necháte provádět místním ostříleným stopařem, odměny, kterých se vám dostane, stojí vždy za to.

 Nejžádanější na Skyscanner...

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.