Mapa

Levné letenky USA

Lety do Spojené státy

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do USA?

USA nabízí vše, na co si jen vzpomenete. Krásné hory, kaňony, národní parky, pláže i pulzující velkoměsta. Stačí si jen vybrat!

Kam se vypravit ve Spojených státech?

Turisté v USA se většinou rozhodují mezi návštěvou východního a západního pobřeží. New York a Los Angeles spojuje přibližně 6 hodin letu. Letenky na této trase nabízí např. společnost American Airlines. Na východním pobřeží byste neměli vynechat slavnou newyorskou metropoli a všechny její atrakce včetně vyhlídek z mrakodrapů, návštěvy sochy Svobody, procházky v Central Parku nebo zhlédnutí muzikálu na Broadwayi. Poté můžete pokračovat na jih do sousední Philadelphie a dále do Washingtonu D.C. Z hlavního města USA si udělejte letecký výlet na slunnou Floridu. Máte-li na USA více času, určitě vám doporučujeme zavítat do národních parků středozápadu USA. Nejstarším a jedním z nejhezčích národních parků je zajisté Yellowstone. Nádherné jsou i parky Archies a Canyonlands v Utahu. Cestou do Kalifornie se zastavte v Las Vegas, které je asi nejbláznivějším místem USA. V Kalifornii na vás čeká pohodová atmosféra, krásné pláže a další skvělé národní parky Yosemite, Sequoia nebo Joshua Tree u hranic s Mexikem. Samostatnou kapitolou jsou cesty na Havaj nebo Aljašku. Tyto dva "nejmladší" státy patří k tomu nejhezčímu, co USA nabízí.

Přečtěte si také článek: Vyrazte na poznávací dovolenou!

Kdy koupit letenky do USA?

USA je obrovská země, a proto záleží na tom, jaké státy chcete navštívit. Na Floridě, v Texasu, v Kalifornii, v Arizoně nebo na Havaji si užijete teplé počasí po celý rok. Sever USA může být v zimě velmi chladný a často dochází i ke sněhovým bouřím a kalamitám. Pokud plánujete cestu na Aljašku, jsou nejlepším obdobím měsíce od června do září. Teploty v New Yorku jsou extrémnější než Praze. V létě často dosahují až 40 stupňů. V zimě mohou naopak klesnout až velmi nízko pod bod mrazu. Za velmi chladná města jsou považována San Francisco a Chicago, kde se můžete setkat s nepříjemným větrem a deštěm.

Letiště v USA

Jediný přímý let do Spojených států z pražského letiště Václava Havla nabízí v letní sezóně aerolinie Delta Air Lines. Zakoupíte-li si tyto letenky do USA, přistanete na letišti J. F. Kennedy a cesta vám bude trvat přibližně 9 hodin. Variantu letů do New Yorku s jedním přestupem si rezervujete se společností Lufthansa s přestupem ve Frankfurtu nebo v Mnichově. Air Canada zajišťuje spojení se zastávkou v Torontu, odkud následně míří na další newyorské letiště La Guardia.

Letenky do New Yorku bývají nejlevnější, neboť nejslavnější město USA se nachází nejblíže Evropě a je o něj největší zájem. Zakoupit si však můžete letenky také do dalších velkých měst, jako jsou Chicago, Miami nebo Los Angeles. Do Chicaga létá z Prahy polská letecká společnost LOT s jedním přestupem ve Varšavě. Spoje s jedním mezipřistáním nabízí i aerolinie Brussels Airlines nebo Lufthansa.

Doprava a ubytování

USA má jednu z největších leteckých sítí na světě. Mezi jednotlivými státy se můžete pohybovat levnými domácími lety. Výborně fungují také vlakové a autobusové spoje. Autobusy Greyhound mají v USA dlouholetou tradici. Ideálním způsobem, jak po Spojených státech cestovat, je pronájem auta. Ceny pohonných hmot jsou totiž oproti Česku nízké. Nezapomeňte si s sebou přivézt evropský i mezinárodní řidičský průkaz. Po celém USA naleznete velké množství, hotelů i hostelů. Podívejte se na aktuální nabídku ubytovaní v New Yorku. Dvoulůžkový pokoj v centru lze sehnat od 1700Kč.

Závěrečné rady

Občané ČR potřebují ke vstupu do USA elektronickou registraci ESTA. S touto registrací můžete vstoupit do Spojených států na 3 měsíce. Musíte však být držiteli biometrického pasu. Máte-li klasický pas, je nutné zažádat o vízum. Je proto lepší si biometrický pas vyhotovit. V USA se platí americkými dolary. Na většině míst je možné platit též bankovní kartou. Ceny hotelů a restaurací jsou zpravidla vyšší než v Česku. Levné jsou restaurace rychlého občerstvení nebo nákup v supermarketech Walmart. V USA koupíte levnější elektroniku i značkové oblečení. Na Skyscanner si porovnáte letenky do USA zdarma!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.