Mapa

Levné letenky USA

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do USA?

USA nabízí vše, na co si jen vzpomenete. Krásné hory, kaňony, národní parky, pláže i pulzující velkoměsta. Stačí si jen vybrat!

Kam se vypravit ve Spojených státech?

Turisté v USA se většinou rozhodují mezi návštěvou východního a západního pobřeží. New York a Los Angeles spojuje přibližně 6 hodin letu. Letenky na této trase nabízí např. společnost American Airlines. Na východním pobřeží byste neměli vynechat slavnou newyorskou metropoli a všechny její atrakce včetně vyhlídek z mrakodrapů, návštěvy sochy Svobody, procházky v Central Parku nebo zhlédnutí muzikálu na Broadwayi. Poté můžete pokračovat na jih do sousední Philadelphie a dále do Washingtonu D.C. Z hlavního města USA si udělejte letecký výlet na slunnou Floridu. Máte-li na USA více času, určitě vám doporučujeme zavítat do národních parků středozápadu USA. Nejstarším a jedním z nejhezčích národních parků je zajisté Yellowstone. Nádherné jsou i parky Archies a Canyonlands v Utahu. Cestou do Kalifornie se zastavte v Las Vegas, které je asi nejbláznivějším místem USA. V Kalifornii na vás čeká pohodová atmosféra, krásné pláže a další skvělé národní parky Yosemite, Sequoia nebo Joshua Tree u hranic s Mexikem. Samostatnou kapitolou jsou cesty na Havaj nebo Aljašku. Tyto dva "nejmladší" státy patří k tomu nejhezčímu, co USA nabízí.

Přečtěte si také článek: Vyrazte na poznávací dovolenou!

Kdy koupit letenky do USA?

USA je obrovská země, a proto záleží na tom, jaké státy chcete navštívit. Na Floridě, v Texasu, v Kalifornii, v Arizoně nebo na Havaji si užijete teplé počasí po celý rok. Sever USA může být v zimě velmi chladný a často dochází i ke sněhovým bouřím a kalamitám. Pokud plánujete cestu na Aljašku, jsou nejlepším obdobím měsíce od června do září. Teploty v New Yorku jsou extrémnější než Praze. V létě často dosahují až 40 stupňů. V zimě mohou naopak klesnout až velmi nízko pod bod mrazu. Za velmi chladná města jsou považována San Francisco a Chicago, kde se můžete setkat s nepříjemným větrem a deštěm.

Letiště v USA

Jediný přímý let do Spojených států z pražského letiště Václava Havla nabízí v letní sezóně aerolinie Delta Air Lines. Zakoupíte-li si tyto letenky do USA, přistanete na letišti J. F. Kennedy a cesta vám bude trvat přibližně 9 hodin. Variantu letů do New Yorku s jedním přestupem si rezervujete se společností Lufthansa s přestupem ve Frankfurtu nebo v Mnichově. Air Canada zajišťuje spojení se zastávkou v Torontu, odkud následně míří na další newyorské letiště La Guardia.

Letenky do New Yorku bývají nejlevnější, neboť nejslavnější město USA se nachází nejblíže Evropě a je o něj největší zájem. Zakoupit si však můžete letenky také do dalších velkých měst, jako jsou Chicago, Miami nebo Los Angeles. Do Chicaga létá z Prahy polská letecká společnost LOT s jedním přestupem ve Varšavě. Spoje s jedním mezipřistáním nabízí i aerolinie Brussels Airlines nebo Lufthansa.

Doprava a ubytování

USA má jednu z největších leteckých sítí na světě. Mezi jednotlivými státy se můžete pohybovat levnými domácími lety. Výborně fungují také vlakové a autobusové spoje. Autobusy Greyhound mají v USA dlouholetou tradici. Ideálním způsobem, jak po Spojených státech cestovat, je pronájem auta. Ceny pohonných hmot jsou totiž oproti Česku nízké. Nezapomeňte si s sebou přivézt evropský i mezinárodní řidičský průkaz. Po celém USA naleznete velké množství, hotelů i hostelů. Podívejte se na aktuální nabídku ubytovaní v New Yorku. Dvoulůžkový pokoj v centru lze sehnat od 1700Kč.

Závěrečné rady

Občané ČR potřebují ke vstupu do USA elektronickou registraci ESTA. S touto registrací můžete vstoupit do Spojených států na 3 měsíce. Musíte však být držiteli biometrického pasu. Máte-li klasický pas, je nutné zažádat o vízum. Je proto lepší si biometrický pas vyhotovit. V USA se platí americkými dolary. Na většině míst je možné platit též bankovní kartou. Ceny hotelů a restaurací jsou zpravidla vyšší než v Česku. Levné jsou restaurace rychlého občerstvení nebo nákup v supermarketech Walmart. V USA koupíte levnější elektroniku i značkové oblečení. Na Skyscanner si porovnáte letenky do USA zdarma!

Lety do Spojené státy

 Nejžádanější na Skyscanner...

Obrázky od ConspiracyofHappiness

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.