Mapa

Levné letenky do Belfastu

Město

Belfast je hlavní město Severního Irska a současně po Dublinu největší město na Irském ostrově. Belfast sice proslul svou temnou minulostí spojenou s náboženskou válkou ve Velké Británii, ale dnes má město zcela nový plášť. Najděte si nejvýhodnější letenky do Belfastu a poznejte duši tohoto pulzujícího města!

 

Letiště

Mezinárodní letiště v Belfastu je druhé největší na ostrově a ročně jím projde přes 5,5 milionu cestujících. Nejčastěji sem létají spoje z Anglie a ze skotského Edinburghu. Letiště se nachází půl hodiny jízdy autem od centra. Přímo z letiště je možné využít autobusovou linku Airport Express 300, která Vás do 40 minut dostane z letiště do centra města. Linka funguje i o víkendu, jednosměrná jízdenka vyjde na £7.50, zpáteční na £10.50. Přímo na letišti si můžete objednat taxi, nástupní sazba se může lišit podle aktuálního provozu a období.

Na letišti najdete vše, co potřebujete - široký výběr obchodů s bezcelním zbožím, mnoho kaváren a restaurací a samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu.

 

Spojení z Prahy

Přímý let z Prahy do Belfastu bohužel zatím není, ale i tak můžete sehnat velmi výhodné spoje. Do blízkého Dublinu létají denně přímé lety z Prahy s irskou společností Ryanair, AirLingus nebo se Smartwings. Do Belfastu se pak dá snadno za 2 hodiny přejet autobusem, který odjíždí z mnoha zastávek po celém Dublinu. Letenky do Belfastu seženete například z Londýna nebo Birminghamu se společnostmi Flybe , Easyjet nebo opět s Ryanairem.

 

Co dělat v Belfastu

Turisté do Irska míří mimo jiné kvůli krásné přírodě. Jeden z pokladů Irska můžete vidět kousek za Belfastem - jedná se o slavné útesy Giant’s Causeway, které podle starého mýtu do vody vhodili obři. Po celém Belfastu najdete nabídky jednodenního výletu na útesy, popřípadě si můžete půjčit auto a tento přírodní skvost navštívit sami. Doporučujeme zvážit možnost zapůjčení auta od Skyscanner.

Málokdo ví, že slavná loď Titanic byla zbudována právě v Belfastu. V roce 2012, tedy sto let od tragického potopení Titancu, bylo otevřeno kultovní muzeum Titanic Belfast, jehož zbudování stálo přes £97 milionů. Dnes největší muzeum Titanicu svým tvarem opravdu loď připomíná a nabízí možnost navštívit deset galerií rozprostřených na šesti patrech a zjistit více nejen o Titanicu, ale i o celém vývoji Irska. O muzeum je trvale obrovský zájem, proto doporučujeme registraci přes internet, abyste se vyhnuli frontám.

Přes den určitě zajděte na St George's Market, nejstarší irský trh situovaný v krásné viktoriánské stavbě. Večer zajděte do pravé irské hospody na legendární whiskey.

 

Ubytování v Belfastu

Belfast nabízí mnoho ubytovacích možností. Pokud jste ve městě pouze na pár dní, doporučujeme vybrat si hotel v docházkové vzdálenosti z centra, což v noci během návratu z irské hospůdky jistě oceníte. Pokud toužíte po opravdové irské atmosféře, zapomeňte na moderní neosobní hotel a ubytujte se v tradičním hotelu, což je nejčastěji několik málo pokojů situovaných nad rodinnou hospodou. Nezapomeňte na snídani - anglická snídaně se totiž týká i Irska a byla by škoda se o ni připravit. Vyberte si jeden ze Skyscanner hotelů pro zaručeně příjemný pobyt.

Nejlevnější lety do Belfast z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.