Mapa

Levné letenky do Belfastu

Město

Belfast je hlavní město Severního Irska a současně po Dublinu největší město na Irském ostrově. Belfast sice proslul svou temnou minulostí spojenou s náboženskou válkou ve Velké Británii, ale dnes má město zcela nový plášť. Najděte si nejvýhodnější letenky do Belfastu a poznejte duši tohoto pulzujícího města!

 

Letiště

Mezinárodní letiště v Belfastu je druhé největší na ostrově a ročně jím projde přes 5,5 milionu cestujících. Nejčastěji sem létají spoje z Anglie a ze skotského Edinburghu. Letiště se nachází půl hodiny jízdy autem od centra. Přímo z letiště je možné využít autobusovou linku Airport Express 300, která Vás do 40 minut dostane z letiště do centra města. Linka funguje i o víkendu, jednosměrná jízdenka vyjde na £7.50, zpáteční na £10.50. Přímo na letišti si můžete objednat taxi, nástupní sazba se může lišit podle aktuálního provozu a období.

Na letišti najdete vše, co potřebujete - široký výběr obchodů s bezcelním zbožím, mnoho kaváren a restaurací a samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu.

 

Spojení z Prahy

Přímý let z Prahy do Belfastu bohužel zatím není, ale i tak můžete sehnat velmi výhodné spoje. Do blízkého Dublinu létají denně přímé lety z Prahy s irskou společností Ryanair, AirLingus nebo se Smartwings. Do Belfastu se pak dá snadno za 2 hodiny přejet autobusem, který odjíždí z mnoha zastávek po celém Dublinu. Letenky do Belfastu seženete například z Londýna nebo Birminghamu se společnostmi Flybe , Easyjet nebo opět s Ryanairem.

 

Co dělat v Belfastu

Turisté do Irska míří mimo jiné kvůli krásné přírodě. Jeden z pokladů Irska můžete vidět kousek za Belfastem - jedná se o slavné útesy Giant’s Causeway, které podle starého mýtu do vody vhodili obři. Po celém Belfastu najdete nabídky jednodenního výletu na útesy, popřípadě si můžete půjčit auto a tento přírodní skvost navštívit sami. Doporučujeme zvážit možnost zapůjčení auta od Skyscanner.

Málokdo ví, že slavná loď Titanic byla zbudována právě v Belfastu. V roce 2012, tedy sto let od tragického potopení Titancu, bylo otevřeno kultovní muzeum Titanic Belfast, jehož zbudování stálo přes £97 milionů. Dnes největší muzeum Titanicu svým tvarem opravdu loď připomíná a nabízí možnost navštívit deset galerií rozprostřených na šesti patrech a zjistit více nejen o Titanicu, ale i o celém vývoji Irska. O muzeum je trvale obrovský zájem, proto doporučujeme registraci přes internet, abyste se vyhnuli frontám.

Přes den určitě zajděte na St George's Market, nejstarší irský trh situovaný v krásné viktoriánské stavbě. Večer zajděte do pravé irské hospody na legendární whiskey.

 

Ubytování v Belfastu

Belfast nabízí mnoho ubytovacích možností. Pokud jste ve městě pouze na pár dní, doporučujeme vybrat si hotel v docházkové vzdálenosti z centra, což v noci během návratu z irské hospůdky jistě oceníte. Pokud toužíte po opravdové irské atmosféře, zapomeňte na moderní neosobní hotel a ubytujte se v tradičním hotelu, což je nejčastěji několik málo pokojů situovaných nad rodinnou hospodou. Nezapomeňte na snídani - anglická snídaně se totiž týká i Irska a byla by škoda se o ni připravit. Vyberte si jeden ze Skyscanner hotelů pro zaručeně příjemný pobyt.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Belfast

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.