Mapa

Levné letenky Cancún

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Užijte si Cancún naplno!

Cancún je vaším vstupem do mexického ráje. Na poloostrově Yucatán se můžete těšit na nádherně teplé Karibské moře, ayské pyramidy, jeskyně cenotes, potápění, tequilu i dobré mexické jídlo.

Letiště v Cancúnu

Letiště Cancún se nachází v přibližné vzdálenosti 19km od centra. Taxi z letiště si bude účtovat cca 400 mexických pesos (1Kč = 0,9MEX). Cenu dopravy si vždy dohodněte předem. Pomocí autobusů se lze z letiště dostat do Cancúnu i na pláž Playa del Carmen. Za jízdenku do Cancúnu zaplatíte cca 100Kč. Pláž Carmen je dále a cesta tak bude dvakrát dražší.

Z pražského Letiště Václava Havla nejsou v nabídce přímé lety do Mexika. Letenky do Cancúnu lze vyhledat s jednou zastávkou v německém Düsseldorfu se společnostmi ČSA a Eurowings. Výhodné nabídky letů do Mexika se většinou objevují i na dalších německých letištích, jako jsou Frankfurt, Mnichov nebo Berlín.

Co dělat v Cancúnu a okolí?

Cancún je branou k nejhezčím mexickým plážím a ostrovům na poloostrově Yucatán. V samotném městě jsou pláže s bílým pískem a rovněž spousta příležitostí k nočnímu životu. Příjemnějším místem je Playa del Carmen, kam se dostanete za necelou hodinu autobusem nebo sdílenou dodávkou. Playa del Carmen nabízí skutečně mnoho atrakcí. Pokud vás omrzí kilometry bílého písku a modrozelené vody Karibského moře, můžete si udělat výlet na nedaleký ostrov Cozumel. Tento ostrov se pyšní nejlepšími potápěčskými místy v Mexiku. Klidnější atmosféra panuje v letovisku Tulum, kde kromě nádherných pláží narazíte i na velmi zajímavé pozůstatky mayské civilizace. Na celém poloostrově Yucatán se nachází mayské pyramidy a ruiny starodávných měst a chrámů. Zážitkem je též koupání nebo potápění v zatopených jeskyních, které se nazývají cenotes. Chcete-li poznat pravou mexickou atmosféru, vydejte se do Meridy. V tomto městě probíhá každoročně celá řada festivalů.

Kde se ubytovat a jak cestovat?

Čtvrť hotelových komplexů se nachází asi 25 kilometrů od letiště. Další možnosti ubytování se nachází v centru města. Hotelů jsou v Cancúnu stovky. Levný dvoulůžkový pokoj lze sehnat už od 450Kč. V nabídce jsou samozřejmě i nejluxusnější hotely světových značek. Z letiště se můžete vydat také rovnou do oblíbeného letoviska Playa del Carmen nebo do Tulumu. Pohyb po městě i okolí zajišťují autobusy a různá další sdílená auta. Chcete-li se pohybovat nezávisle, zvažte pronájem vlastního auta.

Nejlepší období pro návštěvu

Mexiko slibuje slunečné počasí a teplé moře celoročně. Období dešťů je označováno od června do října. V tomto čase se mohou objevit silné deště, tropické bouře, hurikány nebo cyklony. Většina dní je ale v Mexiku jasných a velmi teplých. Hlavní sezóna je od prosince do března, kdy mnoho Evropanů a Američanů "utíká" před chladnou zimou. V tuto dobu se zvedají i ceny hotelů. Ideální pro návštěvu je proto duben nebo začátek prosince.

Co ochutnat?

Mexiko nabízí spoustu typických pokrmů. Nechybí proslavené tacos, burritos ani nachos. Specialitou je cochinita pibil, což jsou marinované kousky vepřového masa s cibulí a chilli. Jídlo doplňuje kukuřičná tortilla. Fenoménem je mexická tequila, jejíž ceny jsou velmi levné. Celou láhev si koupíte v supermarketu i za méně než 100Kč. Vždy záleží na značce a kvalitě. Na výběr budete mít nespočet druhů této silné pálenky. Stánky s tacos objevíte na ulici na každém kroku. Musíte si dát pozor pouze na to, aby jídlo nebylo příliš pálivé. Mexičané to občan trochu přeženou s kořením.

Další tipy na cestu

Občané České republiky mohou na území Mexika vstoupit bez víza s platným cestovním pasem. Pobyt je omezen maximální dobou v počtu 90 dnů. V Mexiku budete platit mexickým pesem. Ceny se přepočítávají jednoduše, neboť poměr pesa ke koruně je přibližně 1:1. Často se používají ceny smluvního typu a to zejména u přepravy taxi, hotelů nebo nákupu u stánkařů. Největším mexickým svátkem je den památky zesnulých Día de los Muertos, kdy po celé zemi prochází průvody kostlivců. Ve velké vážnosti se slaví také karneval a velikonoční svátky. Dopřejte si skvělou exotickou dovolenou v teple! Letenky do Cancúnu si můžete na Skyscanner vyhledat bezplatně ještě dnes.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Cancún

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.