Mapa

Levné letenky do Miami

PROSLUNĚNÉ MIAMI

Tropický ráj s prosluněnými písčitými plážemi a blankytným mořem, tak si mnozí z nás představují floridské Miami. Pobyt na tzv. americké riviéře však nemusíte strávit jen u břehu oceánu. Město samotné nabízí spoustu rozličných míst, které určitě stojí za shlédnutí. Neváhejte a přesvědčte se o tom s námi na vlastní oči. Zarezervujte si letenky do Miami již nyní!

Letiště v Miami

Mezinárodní letiště v Miami slouží nejen jako hlavní uzel pro leteckou dopravu celé jižní Floridy. Souběžně je využíváno i jako primární místo pro lety mezi Spojenými státy a Latinskou Amerikou. Řadíme ho mezi světově nejvytíženější letiště, kdy pro zahraniční návštěvníky USA se stává druhým nejčastějším místem, kudy do země vstupují. Svou základnu zde mají letecké společnosti American Airlines a Executive Airlines.

Cesta z letiště v Miami

Přestože má letiště tři terminály, jedná se o jedinou byť značně rozlehlou budovu. K přesunu od terminálů k hlavní stanici u letiště využijte automatický vláček „MIA Mover“, který je v provozu bezplatně 24 hodin denně. U Miami Central Station si mimo jiné můžete zapůjčit automobil. Do centra se odtud dostanete také oranžovou linkou metra, přímo na pláž vás sveze autobus číslo 150 nebo linka J. Železniční spojení s názvem Tri Rail vám výborně poslouží, pokud míříte na sever Miami až po West Palm Beach.

Tipy před cestou do Miami

Občané ČR mohou do USA vycestovat v rámci bezvízového programu, to však jen v případě turistické a obchodní cesty v rozsahu do 90 dnů. Je nutné vyplnit oficiální žádost přes formulář ESTA a mít vlastní platný ePas. Pro ostatní druhy pobytů stále platí vízová povinnost. Doporučujeme si s předstihem zarezervovat místo ubytování, což je jeden z požadovaných údajů v žádosti. Není na škodu mít při ruce na cestu menší obnos dolarů pro případ nečekaných událostí. Ujistěte se dále, že vaše platební karta umožňuje transakce a výběry v zahraničí.

Co dělat v Miami

Samotná metropole se skládá z několika vzájemně výrazně odlišných čtvrtí, společně tvořících pevninské Miami a rozlehlou písčitou pláž s názvem Miami Beach. Celoroční příznivé teplotní podmínky přímo lákají k plážovým aktivitám, zejména na populární South Beach. Pokud jste fanoušky potápění, zdejší korálové útesy vám zajisté učarují.

Daří se zde i zeleni, o čemž svědčí velké množství botanických zahrad a parků, například samotný Biscayne Bay Park v centru města jistě neminete. Národní park Everglades bažinatým charakterem a ojedinělou faunou a florou oprávněně patří mezi perly přírody celých Spojených států.Vidět aligátory nebo volavky v přírodě určitě stojí za to.

Velmi lákavou čtvrtí zůstává Malá Havana (Little Havana), v níž načerpáte pravé kubánské a hispánské kouzlo. Populární Art Deco Historic District ukrývá mnoho architektonicky významných budov ve stylu 20. let minulého století, zároveň zde najdete oblíbenou Ocean Drive osázenou palmami ozářenými světly neonů. V luxusní čtvrti Coral Gables se nachází . Benátské jezero (Venetian Pool) jako vystřižené z hollywoodských filmů. Vzniklo na místě bývalého kamenolomu a nefalšovanou romantiku mu dodávají vzrostlé palmy, nepřehlédnutelné útesy a vyhlášené vodopády. Můžete se vykoupat v průzračně čisté vodě, což umocňuje vskutku působivý zážitek. Další čtvrť, Coconut Grove (Kokosový háj), se stala bez nadsázky pulzující tepnou uměleckého života..

Zejména rodiny s dětmi ocení návštěvu mořského akvária v Miami. V Miami Seaquriam vám umožní zaplavat si s delfíny, vidět show cvičených kosatek a lachtanů. Doslova z bezprostřední blízkosti se budete moci pokochat čilým podmořským životem blízkého oceánu.

Ubytování v Miami

Sehnat ubytování v Miami za přívětivou cenu může být v hlavní sezoně trochu oříšek. Výběr však bývá vskutku královský, od hostelů po vlastní plážové domy. Najděte s námi pro vás nejlepší nabídku s našimi Skyscanner hotely.

Zajistěte si s námi své letenky do Miami a zažijte tak výlet svých snů!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Miami

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.