Mapa

Levné letenky na letiště Budapešť

Budapešť

Budapešť je často oceňována jako jedno z nejpůsobivějších evropských měst. Maďarská metropole svým kouzlem dělá čest poetickému označení „perla na Dunaji“. V současné době město slouží i jako jeden z hlavních vzdušných přístavů našeho kontinentu, tak neváhejte a rezervujte si své letenky do Budapešti ještě dnes!

 

Letiště v Budapešti

Mezinárodní letiště Ference Liszta Budapešť je nejvytíženější letiště celého Maďarska, přičemž ve střední Evropě mu patří čtvrtá příčka. K tomuto umístění velkým dílem přispívá hlavní základna nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air, díky které jsou do Budapešti velmi levné letenky. Letiště obsluhuje i další významné evropské aerolinky a spoje mimo kontinent. Střed města je od něj vzdálen přibližně 23 km.

 

Cesta na letiště v Budapešti

Díky příjemné vzdálenosti z České republiky a častým výhodným nabídkám letenek může právě letiště v Budapešti být vaší startovací destinací pro putování na křídlech.

Do hlavního města Maďarska míří několik autobusových a vlakových spojů z měst jako Praha, Brno a Bratislava. Jízdenky do Budapešti nabízí autobusoví dopravci Regiojet, Eurolines a Flixbus.  Za zpáteční jízdenku z Prahy zaplatíte přibližně 700 Kč. Vlakové spoje zprostředkovávají například České dráhy, či Slovak Lines z Bratislavy, popřípadě Košic.

 

Až na letiště vás doveze ze zastávek v Praze, Brně a Bratislavě některý z vybraných spojů Regiojet. Část autobusů však míří na zastávku Kelenföld, odkud se na letiště dostanete s přestupy na metro za něco málo přes hodinu. Eurolines staví na autobusovém nádraží Népligét, které je od letiště vzdáleno přibližně 40 minut cesty.

 

Cesta z letiště v Budapešti

Pro cestu z letiště Ference Liszta lze využít linku veřejné dopravy – autobus 200E. Ten míří na konečnou zastávku modré trasy metra s názvem „Köbanya-Kispest“, odkud lze snadno pokračovat do centra Budapešti. Cesta celkově zabere 50 minut a pokryje ji přestupní jízdenka za 530 forintů, v přepočtu necelých 50 Kč.

Letiště a město spojuje také zvláštní linka s označením 100E, na níž není nutno přestupovat. Jezdí každou půlhodinu s výjimkou nočních hodin, cesta trvá okolo 40 minut. Platí zde však samostatné lístky, přičemž jeden vyjde na 900 forintů – asi 80 Kč.

Soukromý dopravce Flibco dále nabízí autobusové linky do centra, a to s nepřetržitým provozem. Za něco přes hodinu vás tak se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u vlakových  nádraží Nyugati, Déli a Keleti doveze přímo do srdce Budapešti.

 

Co dělat v Budapešti

Město se rozkládá na obou březích Dunaje, který je dělí na části s názvy Buda a Pešť. Obě  jsou příklady směsice jedinečné architektury, památek a kultury. Ať už navštívíte budovu Parlamentu, Budínský hrad, místní lázně či některou ze synagog, zklamáni určitě nebudete. Budapešť však nabízí i mnohé další místa, která stojí za vidění.

 

Ubytování v Budapešti

Pro našince se zdá příznivé, že ceny za běžné ubytování jsou v Budapešti velice dostupné a srovnatelné s těmi v České republice. Ani ubytování ve středu města nemusí dosahovat astronomických hodnot a všechny atrakce a zajímavosti budete mít jako na dlani. Budapešť nabízí velkou škálu ubytování od hotelů, vil až po nejrůznější hostely. Vyberte si s námi to pro sebe nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech. S našimi letenkami budete navíc mít dovolenou doslova za pár korun.Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Budapešť

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.