Mapa

Levné letenky do Cagliari

Město

Cagliari je hlavním a současně i největším městem italského ostrova Sardinie. Ačkoli je to odsud blíže do Tunisu než do Říma, nenechte se zmást - větší Itálii totiž nezažijete ani na kontinentě. Sardinie nabízí jak aktivní turistiku, nádherné pláže, tak i poklady právě v podobě středověkého Cagliari. Kupte si letenku do Cagliari již nyní a projezděte léto na Vespě!Letiště

Mezinárodní letiště Maria Mameliho Cagliari - Elmas je hlavní a největší mezinárodní letiště Sardinie. Letiště je vzdálené pouze 7 km od centra Cagliari, takže jste po přistání za chvíli na pláži. Nejlevněji se z letiště do města dostanete autobusem, který z letiště jezdí každou půl hodinu. Jízdenka do centra stojí pouze €0.67. Autobus staví i na vlakovém nádraží, které je vzdálené 10 minut jízdy autobusem z letiště, odkud můžete pokračovat dále po ostrově.

Samozřejmě můžete využít i místní taxislužbu, která funguje nonstop. Pokud již dopředu víte, že chcete ostrov procestovat, půjčte si hned po příletu auto a cestujte po vlastní ose. Doporučujeme zvážit možnost zapůjčení auta od Skyscanner.

 

Dostupnost z Prahy

Českou republiku a Sardinii v současné době nespojuje žádná přímá linka. Letenky do Cagliari tak pořídíte nejčastěji s přestupem v Miláně, ze kterého do Cagliari léta pravidelná linka Ryanair. Běžně se cena zpátečních letenek pohybuje okolo 4000 Kč, často však aerolinky do prodeje dávají i akční nabídky.

 

Co vidět na Sardinii

Mnoho turistů využije hlavní město Cagliari pouze jako přestupní bod, což je věčná škoda. Ráno si přivstaňte a běžte na pláž Poetto Beach. Než začnete prozkoumávat ostrov, navštivte katedrálu Santa Maria a středověkou pevnost Il Castello, která za svými hradbami skrývá celou čtvrť, která je plná malých restaurací, butiků a vinoték. Nebuďte překvapeni, pokud přes den bude čtvrť působit liduprázdně, vraťte se večer a bavte se jako místní. Pokud budete mít půjčené auto, určitě navštivte Tiscali, archeologický skvost, dobře ukrytou vesničku z 6. stol. př. n. l. Pokud dáváte přednost spíše relaxu u vody, určitě nevynechejte asi nejkrásnější pláž Sicílie Spillagia Della Pelosa.

 

Ubytování

Na Sardinii si bydlení snů najde opravdu každý. Vybírat můžete mezi luxusními resorty, menšími hotely s bazénem či hotely v blízkosti pláže. V centru ostrova hledejte hlavně rodinné penziony a moderní novostavby vyměňte za autentické domečky. Vyberte si jeden ze Skyscanner hotelů pro zaručeně příjemný pobyt. Polopenzi si nechte na jindy a vyrazte každý večer do jiné trattorie, méně formální italské restaurace, dejte si správnou jižanskou pizzu (tedy s tím nejtenčeji rozváleným těstem) a jako dezert gelato.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Cagliari

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.