Mapa

Levné letenky na letiště Ibiza

Ibiza

Ibiza, ostrov v Baleárském souostroví, se do povědomí mnohých zapsal jako místo bujarého nočního života. Najdete na něm ale i zachovalou přírodu, borové i a piniové háje a rozlehlé písčité pláže. Ostrov se tak stává ideální kombinací pro vaši letní dovolenou. Neváhejte a zarezervujte si své letenky na Ibizu již nyní!

 

Letiště na Ibize

Letiště Ibiza se nachází asi 7 kilometrů od největšího města ostrova, nazvaného také Ibiza (katalánsky Eivissa). Letiště má jeden terminál. Zejména v letních měsících bývá poměrně vytížené, míří sem dovolenkové spoje doslova z celé Evropy. Mimo sezonu letiště využívají zejména vnitrostátní linky a lety z blízkého okolí ostrova.

 

Přímé lety z Prahy během letní sezony zajišťuje letecká společnost SmartWings. Cenově přijatelnější může být let s přestupem v některém z evropských měst.

 

Cesta z letiště na Ibize

Stejně jako v pevninském Španělsku tvoří páteř hromadné dopravy autobusy. Do města Eivissa (Ibiza) vás zaveze autobusová linka číslo 10. Spoj má interval 30 minut a do centra města dorazí za přibližně 10 minut.

Autobusová linka číslo 9 míří do měst Sant Antoni a Sant Josep. Východní pobřeží s městy Santa Eulária a Es Canar spojuje s letištěm autobus číslo 24 a vyjíždí jednou za hodinu.

Jízdné se odvíjí podle tarifu a ujeté vzdálenosti, ale mělo by se ve všech případech pohybovat v ceně do 4 €. Služby poskytuje dopravce Ibiza Bus.

 

Doprava na Ibize

K přepravě po ostrově můžete využít již zmíněných autobusů. Jejich pokrývají celý ostrov a jízdné není příliš vysoké. Místní zvláštností je i tzv. discobus, který v nočních hodinách jezdí mezi nejznámějšími kluby, bary a turistickými letovisky.

Návštěvníci poměrně hojně využívají i taxislužby, i když se jedná o nákladnější možnost přepravy. Doporučujeme se na ceně domluvit před nástupem do vozu. Ve městech mají taxi přímo vyhrazená stanoviště.

Mnozí raději volí možnost pronajmutí auta. Můžete tak ve vlastním tempu hravě poznat celý ostrov a nejste ničím limitováni. V hlavní sezoně jsou pronájmy auta žádané, proto doporučujeme si zajistit svůj vůz raději s předstihem, například zde.

Ostrovní charakter Ibizy přeje lodní dopravě. Trajekty vás tak dopraví na blízké ostrovy a populární pláže. Operuje zde i vodní taxi, které rekreanty vozí na místa podle jejich přání.

 

Co dělat na Ibize

Nejvíce návštěvníků míří do největšího města ostrova Eivissa. Není divu: vždyť v něm najdete nespočet restaurací, kaváren a obchodů. Výsadní postavení zde mají i místní kluby a bary. Po náročnější noci můžete relaxovat na oblíbených slunných plážích, přímo vybízející k potápění, šnorchlování a dalším vodním sportům. Ostrov proslavila také řada bez nadsázky prvotřídních aquaparků.

Na Ibize doporučujeme zavítat do tamějších přírodních rezervací a rozhodně nevynechat jedinečné piniové háje na ostrově. Hora se jménem Es Vedra bývá pro majestátnost a výhledy, které poskytuje, oprávněně nazývána katedrálou Středomoří. Milovníci historie si na své přijdou u starého akvaduktu v Santa Eulalii nebo městě San Antoni. Populární jsou také hippie trhy Es Cana. Ibiza toho však nabízí mnohem více, můžete se o tom přesvědčit sami na vlastní oči.

 

Ubytování na Ibize

Jako proslulé letovisko nabízí Ibiza Sol nejrůznější ubytování v hotelech, hostelech a prázdninových domech. Ať už preferujete luxusní pětihvězdičkové hotely, či dostupnější studentské ubytovny, tato destinace vám ve všem z tohoto pohledu vyhoví. Pokud míříte na ostrov hlavně za zábavou, doporučujeme ubytování na plážích největšího města Eivissa. Vyberte si s námi tu pro sebe nejvhodnější nabídku na Skyscanner hotelech již nyní, přidejte naše letenky za skvělou cenu a hurá na Ibizu!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Ibiza

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.