Mapa

Levné letenky do Moskvy

Moskva

Ruská dvanáctimilionová metropole byla dlouhou dobu dostupná jen omezenému počtu zahraničních návštěvníků, a to většinou jen pro organizované zájezdy. O to by bylo větší škoda ji dnes nenavštívit. Jen málokde se dají tak dobře ilustrovat bouřlivé dějiny východní Evropy jako právě v Moskvě. Proč se o tom sami nepřesvědčit? Získejte výhodné letenky do Moskvy ještě dnes!

Letiště v Moskvě

V ruské metropoli postupně vzniklo hned několik větších letišť. Mezinárodním letištěm Domodědovo projde nejvíce cestujících v celé Ruské federaci a bylo vybudováno 45 km jihovýchodně od centra Moskvy. Do ruské metropole se z něj dopravíte expresním vlakem, směřujícím kupř. na známé Běloruské nádraží. Dopravu z letiště do Moskvy obstarávají také kyvadlové autobusy, které jezdí každých 15 minut. Lety z České republiky míří na druhé nejrušnější ruské letiště Šeremetěvo s dvěma terminály. Nachází 28 km severozápadně od centra Moskvy a pohodlné spojení s metropolí zajišťuje opět rychlý vlak, k moskevským nádražím dojedete i linkovými autobusy. Vnukovo, ležící necelých 30 kilometrů jihozápadně od Moskvy, hostí především vnitrostátní linky a z moskevského centra je také snadno dostupné vlakem.

Doprava po Moskvě

Veřejnou dopravu v ruské metropoli, považovanou za nejkomplexnější na světě, zajišťuje metro, autobusy, trolejbusy a maršrutky. Není žádným tajemstvím, že se stavitelé moskevského města inspirovali londýnskou podzemní drahou. Sovětský vůdce Stalin ji však chtěl překonat honosnou výzdobou, o čemž se můžeme přesvědčit v řadě starších dosud fungujících stanic. Dnes trasy moskevského metra měří 210 kilometrů a představují skutečnou páteř tamější MHD..

Pokud si hodláte prohlédnout Moskvu opravdu důkladně, nejen letem světem, určitě se vyplatí pronájem auta. Zejména pro poznávání okolí přijde zapůjčený vůz skutečně vhod.

Ubytování v Moskvě

Na rozdíl od let minulých nabízí ruská metropole návštěvníkům celou řadu ubytovacích možností, od světových řetězců přes tradiční hotely rodinného typu až po levnější ubytovny. Protože hlavně ve středu města nepatří ubytování k právě nejlevnějším, stojí za to si důkladně zvážit vhodné a garantované nabídky, kupříkladu zde.

Na co v Moskvě nezapomenout

Největší evropská obývaná pevnost, známější jako Kreml, se stala symbolem nejen metropole na stejnojmenné řece, ale i celého Ruska, a to přesto, že v něm určitou dobu vládci země nesídlili. Kromě několika důležitých chrámů se v Kremlu nachází Velký kremelský palác, dokončený roku 1849, a Těremský palác se soukromými komnatami ruských carů. V několika palácích jsou vystaveny umělecké a historické poklady Ruské říše, shromážděné v průběhu celých staletí.

Jednu z kremelských zdí lemuje další pamětihodnost Moskvy, proslavené Rudé náměstí. Na rozdíl od vžité představy nesouvisí jeho název s komunistickou ideologií. Výraz krasnyj (červený nebo rudý) v ruštině v minulosti znamenalo také hezký nebo krásný. Dominantu hlavního náměstí nejen Moskvy, ale i celé Ruské federace zůstává působivý chrám Vasila Blaženého zbudovaný v byzantském slohu. Rudé náměstí zařadilo UNESCO spolu s Kremlem v roce 1990 na seznam míst světového dědictví lidstva.

Největší pravoslavnou katedrálu na světě, chrám Krista Spasitele zbudovaný na počest vítězství nad Napoleonem v roce 1812, zbořili bolševici v roce 1931. Měl být nahrazen megalomanským Palácem sovětů, který však nebyl nikdy postaven. Památku obnovovali sedm let a věřící do ní zavítali opět v prvním roce nového tisíciletí.

Za zhlédnutí stojí i Velké divadlo, v němž působí proslulá divadelní scéna a zejména Velký balet, považovaný za nejlepší na světě. Hlavní budova Moskevské státní univerzity, která se velmi rychle stala jedním ze symbolů Moskvy, byla vystavěna na Leninských horách jihozápadně od centra na začátku 50. let 20. století ve stylu socialistického realismu.

Známou betonovou televizní věž Ostankino v severní části velkoměsta, vysokou původně 537 metrů, otevřeli již v roce 1967. Až do roku 1975 se jednalo o nejvyšší samostatně stojící stavbu na světě a dodnes si drží primát nejvyšší stavby v Evropě. Moskva se může pyšnit i dalším prvenstvím: v prosinci 2017 otevřená Věž Federace představuje nejvyšší mrakodrap na našem kontinentě. Nachází se v západní části Moskvy, kde postupně vyrůstá řada výškových staveb tamějšího obchodního střediska Moskva-City.

Natěšení? Tak už zbývá jen vybrat ty nejlepší letenky do Moskvy!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Moskva

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.