Mapa

Levné letenky Rusko

Lety do Rusko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Navštivte Rusko!

Rusko je díky své obrovské rozloze rozmanitá země plná divoké přírody, historických měst, krásných vesniček i zajímavé kultury.

Kam v Rusku?

Rusko je největší zemí světa, a proto si dobře rozmyslete, do jakých částí chcete cestovat. Rozhodně byste neměli vynechat Moskvu a Petrohrad. Hlavní město Moskva ukrývá celou řadu památek z ruské historie. Symbolem Ruska je barevný chrám Vasilije Blaženého. Kreml, Rudé náměstí i Leninovo mauzoleum vytváří jedinečnou atmosféru podobně jako staré kostely a zlaté kopule. Za nejhezčí město Ruska je však považován Petrohrad, který se nachází nedaleko hranic s Estonskem a Finskem. Město založené Petrem Velikým má jedinečné katedrály a paláce, ale i moderní památky. Petrohrad je především městem mostů, řek a kanálů. Občas se o něm mluví jako o "Benátkách severu". Pravé Rusko naleznete mimo tato vyhlášená města. V zemi se dobře cestuje vlakem Transsibiřskou magistrálou, která vede z Moskvy až do dalekého Vladivostoku. Během cesty lze libovolně zastavovat na vyrážet na výlety do divoké ruské přírody. Nejdivočejší příroda na vás čeká na poloostrově Kamčatka. Na Dálném východě uvidíte činné sopky, gejzíry i medvědy. Na severu země máte velkou šanci vidět severní polární záři auroru borealis. s

Přečtěte si Nejlepší místa na pozorování polární záře.

Kdy letět do Ruska?

Většina území se nachází v mírném podnebném pásu. Na severu však naleznete i velmi nehostinné oblasti, kdy se teplota v zimě propadá až k -60 stupňům. Ne nadarmo se říká: "Zima jako na Sibiři nebo zima jako v Rusku". U Černého moře je klima teplejší a v létě se tam bez problémů vykoupete v moři. V Moskvě jsou zimy mrazivější než u nás. Běžné jsou i několikatýdenní nízké teploty kolem -20 stupňů. Kdy tedy koupit letenky do Ruska? Nejlepším obdobím návštěvy Ruska jsou měsíce od května do září.

Letenky Rusko

Přímé letenky do Ruska si pořídíte nejlevněji do Moskvy nebo do Petrohradu. Do Moskvy létají aerolinie AeroflotČSA Smart Wings. Cesta z Prahy vám potrvá cca 2 hodiny a 40 minut. Tyto lety míří na Letiště Šeremetěvo. Největším letištěm v Moskvě i v celém Rusku je Letiště Domodědovo. Využívá se především pro domácí lety. S jedním přestupem v Rize se do Moskvy dopravíte také s leteckou společností airBaltic.

ČSA i Aeroflot nabízí přímé lety též do Petrohradu. Let trvá 2,5 hodiny. Do Vladivostoku se dostanete z Prahy s jednou zastávkou v Moskvě.

Ubytování a doprava

Ubytování v Rusku je obecně levné. V Moskvě a Petrohradu jsou ceny mnohem vyšší než ve zbytku země. I v hlavním městě si však najdete dvoulůžkový levný pokoj kolem 500Kč. Ve velkých městech nechybí ani luxusní pětihvězdičkové hotely. V Rusku se budete nejlépe pohybovat vlakem. Mezi cestovateli je oblíbená Transsibiřská magistrála. Pokud si půjčíte auto, budete se moci dopravit i do nejrůznějších ruských vesniček. Plánujete-li delší cesty, využijte široké nabídky domácích letů.

Co ochutnat?

V Rusku jsou oblíbené nejrůznější husté polévky. Hlavní specialitou je boršč s hovězím masem, řepou a smetanou. Připravují se i kapustové nebo okurkové polévky. Typickými pokrmy jsou rovněž šašlik, pirožky nebo hovězí stroganoff. Národním nápojem je vodka nejrůznějších značek. Nejznámějšími výrobci jsou Stoličnaja, Moskovskaja a Smirnoff.

Závěrečné tipy

Pro vstup do Ruska budete potřebovat turistické vízum. Lze o něj požádat na velvyslanectví v Praze nebo na konzulátech v Brně a Karlových Varech. Vzhledem k tomu, že je ruština slovanský jazyk, budete částem konverzace rozumět. Velmi vám pomůže, pokud se naučíte číst ruské písmo. Měnou je ruský rubl, který vám rozmění po příletu na letiště. V Rusku převládá pravoslavné křesťanství. Vánoce a Velikonoce se z důvodu odlišného kalendáře slaví v jiných dnech. Skyscanner vám zdarma pomůže vyhledat a porovnat letenky Rusko-ČR již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.