Mapa

Levné letenky na letiště Mauricius

Mauricius

Ostrov Mauricius ležící v Indickém oceánu se stal nejen pro Evropany opravdu snovou destinací. Jeho krása tomu odpovídá, naleznete na něm nefalšovanou exotickou přírodu spolu s četnými historickými místy a působivými dochovanými památkami. Vydejte se poznat ostrov opředený tyrkysovým mořem a korálovými útesy. Neváhejte a najděte si s námi letenky na Mauricius.

 

Letiště na Mauriciu

Letiště na Mauriciu se nachází v jihovýchodní části ostrova poblíž města Mahebourg. Nese jméno Sir Seewoosagur Ramgoolam po bývalém význačném státníku a bojovníkovi za nezávislost ostrova.  Hlavní město Port Louis je od letiště vzdáleno asi 40 km. Naleznete v něm moderní terminálový komplex, který zařízením a službami slibuje příjemné cestování.

 

Cesta z letiště na Mauriciu

Při cestě z letiště se nám nenabízí příliš široká škála možností. Veřejnou dopravu zajišťují autobusové linky spojující vzdušný přístav s hlavním městem Port Louis, přičemž cesta zabere přibližně hodinu. Vozy vyjíždějí s intervalem 30-60 minut a jízdné vás přijde na 300 mauricijských rupií, v přepočtu asi 190 Kč.

 

Turisté často využívají pro přepravu do Port Louis vozy taxislužby. Doporučujeme se předem dohodnout na ceně a sledovat taxametr. Cesta taxi trvá asi 45 minut a pohybuje se okolo 1500 mauricijských rupií, přibližně 950 Kč. Vozy parkují před terminálem, informační okénko taxislužby najdeme před budovou.

Vzhledem k charakteru ostrova a místní dopravy zcela jistě uvítáte možnost vypůjčení auta, zvláště jestli se plánujete pohybovat podle vlastního itineráře po vlastní ose. Vyberte si to pro sebe nejlepší na Skyscanner autech.

 

Doprava na Mauriciu

Z dostupné veřejné dopravy mají na přepravě osob největší podíl autobusové linky. na ostrově operuje několik dopravních společností, například National Transport Corporation (NTC), Mauritius Bus Transport (MBT), Rose Hill Transport (RHT), Triolet Bus Service (TBS) a United Bus Service (UTB). Každá z nich má na svých stránkách dostupné informace o linkách, které provozuje, na ostrově však není dostupný komplexní jízdní řád.

 

Co dělat na Mauriciu

Na Mauriciu stabilně panují teploty okolo 28 °C spolu s vlhkým tropickým vzduchem a teplým oceánem. Cesty na ostrov lze proto bez obav směrovat i mimo letní turistickou sezonu. Pestrá historie a směsice různých vlivů - evropské, africké, indické nebo arabské kultury - jsou na Mauriciu doslova všudy přítomné. I v dnešní době zde žijí různé národy a lidé různých náboženských vyznání v mírumilovném klidu.

Především sever ostrova nabízí skvostné pláže ke koupání a jiným vodním radovánkám. Ve zdejším oceánu také najdete vzácné korálové útesy s bohatou faunou a flórou, doslova kypící životem. Nadšenci vodních sportů se mohou radovat, populární je zde kiting, windsurfing, paddleboarding i kajaky.

Před rozkvětem cukrovarnictví a pěstování třtiny v Evropě sloužil Mauricius jako klíčový zdroj cukru pro starý kontinent. I v dnešní době má toto odvětví zásadní vliv pro ekonomiku ostrova. Více se dozvíte v expozici L’Aventure du Sucre (Dobrodružství cukru) v palírně u města Pamplemousses. Celosvětově je Mauricius vyhlášený rovněž jako místo výskytu dnes již vyhubeného nelétavého ptáka dronte mauricijského, známějšího jako dodo neboli blboun nejapný. V dnešní době narazíte pouze na symbolickou sochu slavného opeřence v hlavním městě. Výčet toho, co všechno lze na Mauriciu zažít, by ale mohl být vskutku nekonečný.

 

Ubytování na Mauriciu

Jako oblíbená destinace pro exotické dovolené Mauricius disponuje velkým výběrem ubytování.  Nejrůznější hostely, hotely ale i samostatné bungalovy či vily na pláži se pochopitelně pohybují v různých cenových relacích. Mauricius vám však poslouží vším, co si v tomto ohledu budete přát. Polohou jsou pro cestovatele nejvýhodnější oblasti jako El Morne, přes Riviere Noir, Flip en Flac a pak dále, Trou Aux Biches, Mont Choisy, Grand Bay a Perrybeyre. Ať už si přejete jakoukoliv variantu, s výběrem vám pomůžou Skyscanner hotely.

 

Objevte tento tropicky ráj – rezervujte si své letenky na Mauricius ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Mauricius

Často kladené otázky

V destinaci jsou 2 letiště: Mauricius a Rodrigues Is.
Letecké společnosti Air Austral, KLM, Singapore Airlines, Kenya Airways, Air Mauritius, Alitalia, eurowings a Malaysia Airlines létají přímo do destinace Mauricius.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Mauricius je prosinec.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.