Mapa

Levné letenky Mauricius

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte ostrov Maurcius!

Vydejte se do tropického ráje na Mauricius! Dovolená je vhodná pro rodiny s dětmi, pro páry i skupiny kamarádů. Na ostrově na vás čeká na spousta atrakcí. Cesta se dá navíc spojit s návštěvou dalšího krásného ostrova Réunion.

Co dělat na Mauriciu?

Letenky na Mauricius si kupují turisté z celého světa hlavně kvůli představě tropického ráje s bílými plážemi, palmami a průzračnou vodou. Toto všechno na vás na ostrově skutečně čeká! Přidejte k tomu ještě sopečné krátery, vodopady, džungli s exotickými druhy zvířat a nádherné korály s bohatým podmořským životem a získáte dokonalou destinaci pro vaši dovolenou. Za návštěvu stojí např. vysoké vodopády Chamarel. Ostrov má ideální podmínky na potápění, kiting, windsurfing, mořský kajak a také hraní golfu. Korálové útesy naleznete na všech částech ostrova. Nejhezčí pláže a klidnější moře jsou však na severu. Výlet si lze udělat na čajové plantáže nebo do továrny na výrobu cukrové třtiny. V místním muzeu uvidíte legendární poštovní známku Modrý a Červený Mauricius. Jak jsme již uvedli výše, svou cestu na Mauricius můžete hravě spojit i s ostrovem Réunion nebo s divokým ostrovem Rodrigues.

Přečtěte si také článek Současné trendy v cestování.

Nejlepší období cesty

Kdy koupit letenky na Mauricius? Nejlepším obdobím k návštěvě jsou měsíce od dubna do června a od září do prosince. V zimních měsících od ledna do března jsou velmi časté dešťové přeháňky. Na ostrově je po celý rok velká vlhkost. Teploty zpravidla neklesají pod 25 stupňů. Velmi teplý je celoročně také Indický oceán.

Letenky na Mauricius

Z pražského letiště Václava Havla můžete zakoupit letenky na Mauricius s jedním přestupem s leteckými společnostmi KLM a Air France. Lety zčásti většinou zajišťuje aerolinie Air Mauritius. Mezipřistání bývá v Amsterdamu a v Paříži. Pokud se do jednoho z letů zapojí společnost Emirates, budete mít přestup v Dubaji. Cesta s přestupem trvá přibližně 15-16 hodin.

Hlavní letiště Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport se nachází necelých 50km od hlavního města Port Louis. Do centra města se lze dopravit expresním autobusem nebo pomocí taxi. Přímo na letišti si můžete také pronajmout vlastní automobil.

Pokud se chystáte navštívit i sousední ostrov Réunion, pak se podívejte na nabídky místní společnosti Air Mauritius. Přímé lety trvají pouze 45 minut.

Kde se ubytovat a jak se pohybovat po ostrově?

Na Mauriciu najdete pětihvězdičkové hotely za 15 tisíc korun na noc, ale i levné dvoulůžkové pokoje za 400Kč. Záleží jen na vás, jak velký luxus si chcete dopřát. Na ostrově fungují autobusové linky, které jsou však celkem pomalé a často přeplněné. Cestovat můžete i pomocí taxi nebo pronajatým automobilem. Podívejte se nabídky známých autopůjčoven.

Mauricius a gastronomie

Dvě třetiny obyvatel má indický původ, a proto na většině místech k dostání indické jídlo. Těšit se můžete na rýži birjani, dal i roti. Své místo zde má i čínská kuchyně a také ryby a mořské plody. Samozřejmostí jsou nejrůznější druhy tropického ovoce.

Užitečné informace

Na Mauriciu se platí mauricijskými rupiemi. Ostrov je kombinací různých kultur a náboženství. Můžete být proto svědky mnoha zajímavých svátků. Díky převládající populaci Indů je nejrozšířenějším náboženstvím hinduismus. Oficiálním jazykem je angličtina. Většina populace používá též jazyk morisien, který má základ ve francouzštině. Z tropického ráje na Mauriciu se vám nebude chtít vracet domů! Najděte si výhodné letenky na Mauricius již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.