Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Rio de Janeiro

Druhé největší město Brazílie Rio de Janeiro nabízí nepřeberné množství míst, kam se můžete podívat, a vychutnat si tak koktejl plný dobrodružství, oslňující podívané a relaxování na proslulých brazilských plážích.

 

Rio de Janeiro se nachází ve stejnojmenném státě v jihovýchodní Brazílii. Leží na pobřeží zátoky Guanabara. Poloha města je příčinou jeho jedinečné krajiny – Rio je obklopené majestátními horami, plážemi s býlím pískem a zelenajícím se tropickými deštnými lesy.  

 

Nejznámějšími plážemi v Riu jsou Copacabana a Ipanema, které vyhledávají turisté z celého světa. Copacabana je dlouhá téměř pět kilometrů a poskytuje zázemí v podobě luxusních hotelů, restaurací, barů a dalších zábavních podniků. Méně známou, a tedy i klidnější pláží, je pláž Ipanema, což v jazyce Indiánů znamená „nebezpečná voda“. Jsou tu silné spodní proudy, a proto plavat dál od břehu se doporučuje pouze zdatnějším plavcům.

 

Na přelomu února a března se město rozzáří barvami a ulice se zaplní bláznivými kostýmy. Nezapomenutelná atmosféra, podmanivé tóny samby, salsy a dalších latinskoamerických tanců, velkolepé alegorické vozy – to je to pravé Rio v době konání tradičního karnevalu. Součástí karnevalu, který se slaví celé čtyři dny, jsou i plesy. Lístky na ně stojí v přepočtu kolem 500 korun a k dostání jsou většinou na místě.

 

Rio de Janeiro je známé také gigantickou sochou Krista Vykupitele (Cristo Redentor), která se tyčí na hoře Corcovado a shlíží na mnohamilionové město. Téměř čtyřicetimetrové monumentální dílo, které je v noci krásně nasvícené, bylo v roce 2007 dokonce vyhlášeno jedním ze sedmi novodobých divů světa. Téměř na vrchol posvátné hory se dostanete lanovou dráhou, poté se můžete vydat pěšky nebo výtahem až nahoru. U Kristových nohou si pak užijete nádherné výhledy na pestrobarevné Rio, na azurové vodní plochy či na Cukrovou homoli, další ze symbolů Ria de Janeiro.

 

Cukrová homole neboli Pão de Açúcar je hora, na kterou vás doveze lanovka s prosklenými stěnami. Kochat se výhledem na město a jeho okolí můžete tedy už při cestě na ní. Na jejím vrcholku se vám naskytne krásný výhled právě na Corcovado nebo na pláž Copacabana. Kdo nechce využít lanovku, může na horu vystoupat sám. Těm, kdo zvolí druhou možnost, budou po cestě dělat společnost malé opičky.

 

V roce 2014 se v Riu de Janeiro konalo mistrovství světa ve fotbale, díky kterému se zde významně zlepšila dopravní infrastruktura. Fotbalové fanoušky jistě potěší slavný stadion Maracanã, postavený při příležitosti fotbalového šampionátu v roce 1950. Pokud nevyrazíte přímo na zápas, můžete se vypravit na prohlídku stadionu s průvodcem. Nachází se zde i muzeum, kde si můžete prohlédnout poháry, plakáty, staré fotografie či dresy slavných hráčů. Prostor před vchodem na stadion zdobí otisky chodidel legendárních brazilských fotbalistů, jakými jsou například Pelé a Kaká. 

 

V neposlední řadě můžete v Riu de Janeiro zavítat do exotické botanické zahrady, kde žijí tisíce druhů rostlin z celého světa, nebo do Muzea moderního umění.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Rio de Janeiro

Často kladené otázky

V destinaci Rio de Janeiro jsou 2 letiště: Internacional do Rio de Janeiro/Galeão - Antonio C a Rio de Janeiro Santos Dumont.
Letecké společnosti Delta, Sky Airline, Capital Airlines, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, GOL Linhas Aéreas a Norwegian létají přímo do destinace Rio de Janeiro.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Rio de Janeiro je listopad.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.