Mapa

Levné letenky Brazíie

Lety do Brazílie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cesta do Brazílie

Brazílie je symbolem zajímavé kultury, veselých usměvavých lidí, teplého počasí, krásných pláží a Amazonského pralesa!

Kam v Brazílii?

K nejoblíbenějším místům Brazílie i celé Jižní Ameriky patří Rio de Janeiro. Velkým zážitkem je návštěva místních škol samby, kde si můžete domluvit základní taneční lekce. Vše vrcholí známým karnevalem v Riu, kterého se školy účastní. Karnevaly probíhají na přelomu únoru a března po celé zemi. Nevynechte ani slavnou pláž Copacabana a výstup na horu Corcovado, kde se tyčí obří socha Ježíše Krista. Zemi si zamilují všichni příznivci survofání a dalších vodních sportů. Klidnější pláže objevíte v okolí Ria. Udělejte si výlet např. na ostrov Ilha Grande nebo na poloostrov Búzios. Brazílie se pyšní největší částí Amazonského pralesa na světě. Skrz prales vede známá silnice Transamazonica. Největším zážitkem bude, když se vydáte na několik dní přímo do hloubi pralesa s průvodcem. Uvidíte exotická zvířata i původní domorodé kmeny. Můžete se také projet po Amazonce na lodi. Dalším tipem na cestu jsou nádherné vodopády Iguazu na jihu země. Největší světovou soustavu vodopádů lze pozorovat z brazilské i argentinské strany.

Podívejte se na Nejlepší prázdninové destinace.

Kdy letět?

Většina území Brazílie má teplé tropické klima. Cestovat proto můžete v jakémkoliv ročním období. Nejsušší oblasti najdete ve vnitrozemí. Nejvíce prší v Amazonském pralese. V Amazonii prší méně v období od června do září. Na úplném jihu u města Porta Alegre je podnebí mírnější.

Letenky do Brazílie

S jakou společností rezervovat letenky do Brazílie? Z Prahy do Ria de Janeira si vyhledáte lety s jedním přestupem s leteckou společností KLM. Celková doba cesty je asi 30 hodin, neboť v Amsterdamu musíte čekat přes noc. Můžete si porovnat i nabídky letenek se dvěma přestupy se společnostmi Air France, Swiss European Airlines nebo Lufthansa.

Zajímavé možnosti letů objevíte na letiště v Sao Paulu. S jednou zastávkou v Lisabonu lze cestovat s portugalskou národní linkou TAP Portugal. Cesta trvá přibližně 15 hodin. Do hlavního města Brasília se zpravidla létá přes Sao Paulo.

Brazílie je bývalou portugalskou kolonií a i v dnešní době má s Portugalskem silné vztahy. Proto se z Lisabonu občas dají koupit velmi výhodné letenky přes oceán.

Doprava a hotely

V Brazílii se často cestuje letecky, neboť rozloha země je obrovská. Vnitrostátní leteckou dopravu levně obstarávají společnosti GOL Linhas Aéreas nebo Azul Airlines. Po celé zemi je umístěno velké množství letišť. Dopravit se můžete např. do měst Belo Horizonte, Fortaleza, Recife nebo Campinas. Pozemní dopravu zajišťuje hustá síť autobusů. Nejrůznější autobusy zajíždí do všech míst s výjimkou oblastí v Amazonii. Tam se většinou vydáte menšími auty nebo mikrobusy a nebo lodí. Některé trasy lze absolvovat též vlakem. Další možností je pronájem auta. Autopůjčovny naleznete na letištích i v centrech měst. Po velkých městech se budete nejjednodušeji pohybovat metrem. V Brazílii si vyberete hotel z široké nabídky ubytování. Ceny jsou obecně vyšší v Riu, San Paulu nebo v Brasílii. Nechybí luxusní hotely ani levné hostely. Dvoulůžkový pokoj se snídaní v centru Ria si rezervujete už od 400Kč na noc.

Brazilská gastronomie

Základem brazilské stravy je rýže a fazole. Velmi oblíbená je konzumace grilovaného masa. Přílohou bývá čerstvá zelenina. Podél pobřeží se servírují čerstvé ryby a mořské plody. Na každém rohu si koupíte levné tropické ovoce. Brazilci milují vychlazené pivo a také koktejly z bílého alkoholu caipirina a caipiroska. Ochutnejte i slavnou brazilskou kávu, která se vyváží do celého světa.

Užitečné informace

Od roku 2005 mohou občané České republiky vstoupit na území Brazílie bez víza. S platným cestovním pasem vám bude turistický pobyt umožněn na 90 dní. V Brazílii se mluví brazilskou portugalštinou. Domluvíte se ale i anglicky nebo španělsky. Místní měnou je brazilský real. Peníze si nejlépe vyberete přímo z bankomatu. Podobně jako ve všech větších městech Jižní Ameriky dodržujte bezpečnostní zásady a nechoďte v noci sami po městě. Brazilci jsou velmi veselí lidé, kteří milují hudbu, tanec a fotbal. Určitě vám se vším rádi pomohou. Podívejte se na výhodné letenky do Brazílie již nyní!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.