Mapa

Levné letenky na letiště San Francisco International

San Francisco nese název po španělské misii svatého Františka. Koloniální kostely z doby jejího založení, z 18. století, dodnes připomíná čtvrť Mission, v níž dnes žije početná komunita přistěhovalců z Mexika. V severozápadní části města je možné navštívit pevnost Presidio, založenou také španělskými kolonisty. 

 

Město je ze tří stran obklopeno vodou a nejužší část zátoky přetíná visutý most Golden Gate, dnešní výrazný emblém San Franciska a v době své stavby ve 30. letech 20. století největší most na světě.  V zátoce leží ostrov se známou věznicí Alcatraz, kde byl zavřený i legendární mafián Al Capone. Kombinace studených proudů Tichého oceánu a relativně vysokých teplot kalifornské pevniny často vede ke vzniku typické sanfranciské mlhy, která na jaře nebo v létě zahalí západní část města často i na celý den. 

San Francisco je rozloženo na četných a často strmých pahorcích, a proto je v příkrých kopcích povinnost parkovat auta s předními koly stočenými k obrubníku. Turisté obdivují Lombard Street v italské čtvrti, která se s prudkým svahem vyrovnává řadou serpentin. Město, které svůj velký boom zažilo v době Zlaté horečky, ze tří čtvrtin poničilo rozsáhlé zemětřesení a následný požár v roce 1906. Zůstalo tak jen málo dochovaných památek, mezi které patří třeba unikátní série viktoriánských domů na Alamo Square, zvaná Painted Ladies. 

 

Podobně jako v 19. století přitahovalo zlatokopy, stalo se ve 20. století magnetem beatnické generace a hnutí hippies. Živým odkazem této kultury je dodnes čtvrť Haight-Ashbury, kde dodnes můžete ucítit marihuanu nebo si koupit suvenýry z doby „dětí květin“. San Francisco se jako jedno z nejliberálnějších amerických měst také stalo útočištěm řady umělců a také homosexuálů, kteří žijí především čtvrti Castro, vyzdobené duhovými vlajkami.

 

San Francisco jako velmi evropsky vypadající americké město má hustou síť veřejné dopravy. Kromě autobusů a trolejbusů je to především rychlodráha BART, která pod mořem vede i do východní části zálivu do Oaklandu a okolní aglomerace. Turistickou atrakcí je dodnes funkční síť starých tramvají, ve skutečnosti poháněných tažným lanem pod povrchem ulic, které jejich obsluha na točnách otáčí ručně ovládaným mechanismem. Hlavní tepnou města je Market Street, v jejíž dolní části se tyčí obchodní centrum města s mrakodrapy.

 

Kdo si chce zaběhat, uspořádat piknik nebo obdivovat rostliny, má ideální příležitost v pět kilometru dlouhém a kilometr širokém Golden Gate Parku. V jeho botanické zahradě se nachází deset tisíc vzácných a tropických rostlin. Kdo dá raději přednost umění, pro toho je ideálním cílem galerie SFMOMA s ikonami moderních výtvarných stylů. 

 

Samostatným městem ve městě je čínská čtvrť. Potomci někdejších čínských dělníků na stavbě železnic i další asijští přistěhovalci tvoří dnes třetinu obyvatel města. China Town tak jen dotváří kosmopolitní ráz města, který ocení hlavně labužníci. Ti tak kromě čínských restaurací mohou zavítat do těch mexických, italských, indických, japonských, indonéských i stovek dalších. Milovníci plodů moře by neměli opomenout přístavní čtvrť Fisherman´s Wharf, doplněnou o nákupní centrum Pier 39, námořní muzeum a akvárium se žraloky. 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž San Francisco International

Často kladené otázky

V destinaci San Francisco je jedno letiště: San Francisco International.
Letecké společnosti Delta, Gulf Air, Singapore Airlines, KLM, Air New Zealand, Norwegian, GOL Linhas Aéreas a Azul Airlines létají přímo do destinace San Francisco International.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace San Francisco International je září.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.