Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Soul

Informace jsou ověřené k červnu 2016

 

Jak najít nejlevnější let do Soulu

Cena letenek z Česka do korejského Soulu se pohybuje kolem 13 tisíc korun. V létě se dá sehnat i pod 11 tisíc, na podzim i pod devět. V některé letní dny se ale nedostanete pod 15 tisíc. Většinou jsou to ale lety s mezipřistáním, ty přímé začínají na 20 tisících. Záleží také na tom, kdy si letenku zamluvíte. Na webu Skyscanneru si můžete při vyhledávání letenek zadat „nejlevnější měsíc“ a pak pomocí grafu srovnat ceny během roku i uvnitř měsíce. Pomůževám tento manuál.

 

Kdy nejlépe zarezervovat lety do Soulu

Letenku je ideální zamluvit asi dva měsíce dopředu. Může vám napovědět seznam nejvhodnějších časů rezervací do vybraných destinací. Na webu Skyscanneru si také můžete nastavit upozornění na ceny, které vám pošle mail v případě pohybu cen.

 

Letiště s přímými lety do Soulu

Z Česka do Soulu létají přímé spoje jen z Prahy. Zajímavostí je, že jde o nejdelší přímou linku z pražského letiště. Z Brna, Ostravy a Pardubic můžete letět s mezipřistáním, ale je to dražší. Podrobný rozpis letů z Prahy do Soulu ukazuje, že přímý let trvá necelých 10 hodin, nepřímé začínají od 12 hodin, ale některé jsou i o polovinu levnější než přímé.

 

Které aerolinky létají do Soulu

Přímé lety z Česka do Soulu zajišťují jihokorejský Korean Air a dominantní domácí přepravce České aerolinie. Doplňují se tak, že během léta letí vždy jeden spoj denně. U zimní sezóny už to neplatí, některé dny lze letět jen s mezipřistáním, třeba s Aeroflotem v Moskvě, s Turkish Airlines v Istanbulu nebo s Finnair v Helsinkách.

 

Letiště v Soulu

Soul má dvě letiště, hlavní je supermoderní Inčchon (ICN), který leží 48 kilometrů od centra na ostrově a nabízí zimní i zahradu, lázně či golf. Přímé lety z Prahy míří jen na něj. Druhé letiště Gimpo (GMP) leží asi 18 kilometrů od centra Soulu a lze se na něj dostat třeba při přestupu přes Peking. Každopádně o něco levnější jsou z Česka lety na Inčchon.

 

Doprava z letiště

Z Inčchonu se do centra Soulu dostanete po dálnicích 110 a 130, ovšem aglomeraci sužují zácpy. Lepší je použít MHD. Autobusy staví před vchody 3B-6B a 10A-13A. Cesta s nimi do centra Soulu stojí 200 korun, s luxusním expresem 300. Expresní vlak jezdí co půlhodinu a cesta trvá 45 minut, obyčejný vlak potřebuje hodinu. Taxíky stojí mezi nástupišti 4D a 7C a dělí se dle barev – pokud chcete mluvit s řidičem anglicky, volte oranžovou. Nebo si se Skyscannerem půjčte vůz z půjčovny.

 

Kdy do Soulu vyrazit

Nejvhodnější na cestování je jarní období, než přijdou monzunové deště (i když v Koreji nejsou tak výrazné), nebo podzim, kdy jsou ještě příjemné teploty a není horko. Milovníci koupání si jistě vyberou léto a labužníci zavítají třeba na listopadový gastronomický festival.

 

Jaké je v Soulu počasí

V Koreji panuje mírné počasí, leží ale o něco jižněji než Česko. Nejtepleji je od června do srpna, kdy teploty šplhají k 30 stupňům. Ovšem v této době si do kufru přibalte i deštník. Nejchladněji je od prosince do února, kdy teploty běžně klesají pod nulu.

 

Co stojí v Soulu za návštěvu

Obří aglomerace v cípu hornatého poloostrova zrcadlí tep moderní doby, ztělesněný „gangnam stylem“ místního rodáka, rappera Psy. Její kouzlo je ale v tom, že ukrývá i řadu historických klenotů. Skyscanner vám nabízí ochutnávku toho nejlepšího ze Soulu. Můžete navštívit futuristická muzea i tradiční svatyně. Po nákupu v obřích centrech i na tržištích můžete meditovat v parcích, dopřát si masáž či ochutnat speciality asijské kuchyně.

 

Další informace o Soulu

Památky a turistické cíle: pět královských paláců: Deoksukung, Gyeonkbokung (s bránou Gwanghwamun), Gyeonkhuikung, Čchangdokkung a Čchanggeomkkung, vyhlídková věž Namsan, památník korejské války, buddhistické kláštery Bongeunsa a Jogyesa, národní park Bukhansan, olympijský park

 

Kultura: Národní muzeum, Národní lidové muzeum, Leeum – Samsung muzeum moderního umění, skansen Namsangol Hanok

 

Kde nakupovat a relaxovat: Myeong-dong – devátá nejdražší ulice světa, rybí trh Noryangjin, Coex – největší podzemní nákupní centru v Asii, zábavní park Lotte World.

 

Kde nocovat: Skyscanner vám v jihokorejské metropoli najde levné ubytování.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Soul

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.