Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Tokio

Jan Mazanec, Tokio
 
Pokud cestujete do Japonska, vydat se do jeho hlavního města Tokia je téměř povinností. Nachází se na ostrově Honšú a žije v něm přes 13 milionů obyvatel. V této životem pulzující metropoli uvidíte nejen výškové budovy s typickými neonovými blikajícími nápisy a reklamami, ale i starodávné chrámy třeba ze sedmého století či krásně upravené parky plné zeleně a kvetoucích sakur.
 
V centrální části Tokia můžete zavítat na největší japonský rybí trh. Prodává se tu ale také ovoce a zelenina a je zde stále velmi rušno. Zaneprázdnění pracovníci a zákazníci vytvářejí tu pravou atmosféru. Pokud vás čerstvé ryby na trhu lákají ke koupi, ale nechcete se zabývat jejich přípravou, zavítejte do některé z restaurací, které se nacházejí přímo na trhu, a vychutnejte si třeba čerstvé suši.
 
Dalším zajímavým místem, které v centrální části Tokia stojí za návštěvu, je Koishikawa Korakuen, což je jedna z nejstarších japonských zahrad v Tokiu. Nejkrásnější pohledy se vám naskytnou, pokud ji navštívíte na přelomu listopadu a prosince, a to díky zbarvení listů stromů, jako jsou například javory. Jejich listy přecházejí od odstínů oranžové až po tmavě červenou.  Od poloviny února do počátku dubna vaše smysly zase potěší kvetoucí sakury.  
Když vyrazíte na západ Tokia do části Shibuya, ocitnete se v pravém ráji pro nakupování a zábavu. Najdete tu množství obchodních center, klubů či restaurací. Právě zde se vám naskytne pohled do ulic přeplněných neuvěřitelným množstvím neonových reklam. U železničního nádraží Shibuya Station bylo v roce 2012 otevřeno nové kulturní a obchodní centrum Shibuya Hikarie, kde můžete strávit příjemné odpoledne a klidně i celý den.
 
Láká vás raději historie? Pak se vypravte do čtvrti Asakusa, kde na vás dýchne atmosféra starých časů. Můžete tu navštívit buddhistický chrám Sensoji ze sedmého století.  Od něj se můžete vydat ulicí Nakamise, kde nakoupíte tradiční suvenýry jako vějíře či kimona, ale i občerstvení, a to ve více než 50 obchůdcích. Za návštěvu stojí určitě i šintoistická svatyně Asakusa Shrine, která se nachází hned vedle chrámu Sensoji. Od něj je to jen kousíček k řece Sumida, odkud se nabízí výhled na impozantní věž Tokyo Skytree. Tato telekomunikační věž je nejvyšší stavbou v Japonsku – měří 634 metrů!
 
Jestliže se do Tokia vypravíte s dětmi, můžete s nimi navštívit například Národní muzeum přírody a vědy, kde na vás kromě klasických výstav čeká zábavné vzdělávání. Stálé expozice vám přiblíží přírodu, organismy či geologickou historii japonských ostrovů, ale také živočichy celé planety. Kromě toho se děti mohou osobně zúčastnit pozorování přírody nebo nočního astronomického pozorování hvězd muzejními teleskopy.
 
Pokud si vaše děti raději hrají, určitě je vezměte do Legoland Discovery Center. Děti do dvou let mají vstup zdarma a otevřeno je ve všední dny i o víkendech. Zájemci se zde mohou zúčastnit i workshopu, na kterém si postaví vlastní model z Lega, nebo můžou zavítat do 4D kina. Doba pobytu v centru není nijak omezena – pokud si zakoupíte vstupenku, můžete zde strávit tolik času, kolik jen budete chtít. Občerstvit se můžete v místní kavárně. Tak hurá do Tokia, ať už s dětmi, s přáteli nebo jen ve dvou!

Nejlevnější lety do Tokio z...

 Potřebujete alternativu poblíž?

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Obrázky od flickr/Takadanobaba Kurazawa

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.