Mapa

Levné letenky Japonsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Japonsko?

Plánujete dovolenou v Asii? Poté zvažte cestu do Japonska, které je zcela odlišné od ostatních asijských zemí. Setkáte se s velmi zajímavou kulturou, krásnými památkami, přírodou i milými lidmi!

Co navštívit v Japonsku?

Při své cestě do Japonska byste rozhodně neměli vynechat hlavní město Tokio, které je jedním z největších měst světa. Při obrovském počtu obyvatel je až neuvěřitelné, jak skvěle systém města funguje. V Tokiu na vás čeká velké množství buddhistických chrámů, paláců a dalších památek. Na severu města zavítejte do čtvrti Asakusa, kde objevíte krásný chrám Senso-ji. Zážitkem je návštěva oblíbených karaoke barů nebo křižovatky Shibuya, která je pravděpodobně nejrušnějším místem světa. Z obrovského počtu chodců se vám zatočí hlava. Jedním ze symbolů Japonska je sopka Fudži, která je za jasného počasí vidět i z Tokia. Na celoročně zasněžený vrchol 3776m vysoké hory se můžete vypravit po turistické trase sami nebo s průvodcem. Přespat lze pod sopkou na horské chatě. Pokud nejste příznivci pěší turistiky, majestátnou horu lze obdivovat i z výletní lodi. Japonsko je považováno za jednu z nejlepších zemí na lyžování a především lyžování ve volné přírodě. V zimě na horách na severu země totiž napadne obrovské množství sněhu.

Přečtěte si také článek Současné trendy v cestování.

Nejlepší období cesty

Kdy koupit letenky do Japonska? V Japonsku se setkáte s vlhkým oceánským podnebím. Teploty jsou zpravidla mírnější než v Česku. Výjimkou může být léto, které bývá v Tokiu velmi horké s teplotami až přes 35 stupňů. Skvělou dobou návštěvy Japonska je jaro a podzim. Krásné japonské stromy se na podzim zbarví do nejrůznějších barev. Koncem března nebo začátkem dubna zase kvetou typické třešně sakury. Jedná se o velkou událost, kdy se všichni Japonci vydávají do parků na piknik. V televizi dokonce vysílají předpověď toho, kdy budou stromy na různých místech Japonska kvést.

Letenky Japonsko

Z Letiště Václava Havla v Praze si lze rezervovat letenky do hlavního města Tokia s jedním přestupem. Tuto možnost nabízí např. společnost Emirates se zastávkou v Dubaji. Polská společnost LOT vás do Tokia dopraví s jedním mezipřistáním ve Varšavě. Jednu zastávku v Soulu mají lety aerolinie Korean Air. Minimální doba cesty s přestupem je kolem 13 hodin. Při koupi levnějších letenek budete v přestupních místech čekat delší dobu a to i přes 20 hodin. Musíte počítat s tím, že Japonsko je jednou z nejvzdálenějších zemí, kam se můžete vypravit.

Uvedené lety směřují na Letiště Haneda, které je oblíbené pro svou blízkou polohu od centra. Do 20km vzdáleného Tokia vás dopraví vlak nebo autobus. Na druhé Letiště Narita míří rovněž mnoho mezinárodních letů. Toto letiště se nachází asi 70km od města.

V Japonsku je velký počet mezinárodních letišť. Své lety z Evropy si proto nemusíte rezervovat pouze do Tokia. Zkuste se podívat i na nabídky do Ósaky nebo Sappora. Záleží na tom, která místa a ostrovy chcete v Japonsku navštívit. Do Ósaky létá z Prahy rovněž společnost Korean Air s jedním mezipřistáním v Soulu. Celková doba cesty je 14 hodin.

Ubytování a doprava

V Japonsku se nejlépe cestuje vlaky. Zážitkem je cesta rychlým vlakem šinkansen. Tyto vlaky jsou však velmi drahé. Pohybovat se můžete také letecky. Pokud byste si chtěli pronajmout vlastní auto, podívejte se na nabídky autopůjčoven. Možná vás překvapí, že dvoulůžkový pokoj v Tokiu si rezervujete už od 700Kč. Díky rychlému metru, které pokrývá všechna místa, nemusíte bydlet v úplném centru.

Co ochutnat?

Japonsko je známé zejména díky syrovým rybám a suši. Nechybí ani nejrůznější polévky, mořské plody, hovězí i vepřové maso a samozřejmě rýže a nudle. Mezi místní speciality patří gjóza, miso, nabe nebo nattó.

Další užitečné informace

Do Japonska můžete vstoupit na 90 dní bez víza. Životní úroveň obyvatel je velmi vysoká a vše je velmi dobře organizováno. Připravte se na to, že tato země patří k nejdražším na světě. Měnou je japonský jen. Na většině míst lze platit bankovní kartou. Japonci jsou velmi přátelští lidé, kteří se vám budou snažit pomoci. Podobně jako v Číně, nemluví většina obyvatel anglicky. Snažte se proto obracet na mladší generaci studentů. Skyscanner vám pomůže najít levné letenky do Japonska!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.