Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Montreal

Bilingvní město Montreal je největší metropolí v jinak převážně francouzské kanadské provincii Quebec a druhé největší město v Kanadě vůbec. Domluvíte se tu ve většině případů anglicky i francouzsky. Díky dvojjazyčnému charakteru města jsou i všechny ulice označené v obou jazycích, ovšem kolikrát jde i o zcela různá jména!

Montreal leží na ostrově na soutoku dvou řek, které dále pokračují k moři jako spojnice a dopravní tepna mezi Atlantikem a oblastí Velkých jezer. Krom ostrova k městu patří i zástavba na jihu od koryta řeky Sv. Vavřince, takzvaná čtvrť Southshore. Krajina je tu rovinatá, až na horu Mount Royal, která dala městu jméno, a počasí je kontinentální se studenými zimami plnými sněhu a mírnými, slunečnými léty.

Montreal se už několikrát umístil na předních příčkách žebříčku měst, ve kterých se nejlépe žije, a vzbuzuje stále zájem velkého počtu imigrantů, což se podepsalo na typické multikulturní povaze tohoto místa. Architektonicky vám bude připomínat evropská města – vedle čtvrtí s mrakodrapy jsou ulice posázeny mnoha tradičně vypadajícími budovami různých stylů a kultur.

Tak například nejkrásnější montrealská církevní stavba, bazilika Notre Dame s modrým interiérem svým vzhledem připomíná svou jmenovkyni v Paříži a další svatostánek, bazilika Marie, královny světa, je zase věrnou, ač zmenšenou kopií katedrály Sv. Petra ve Vatikánu. Krásná je i obrovská tržnice Bonsecours Market ve Starém Montrealu, ve které se dříve konaly zejména farmářské trhy, zatímco dnes zde pořídíte spíš oblečení a módní doplňky. Můžete ale i posedět v kavárně nebo si poslechnout jeden z mnoha koncertů, které se zde konávají. Staré město je vůbec zajímavými památkami doslova nabité – vydejte se ještě třeba k budově radnice, do starého přístavu a na ulice Saint Catherine, Rue de Notre Dame a Rue de St. Paul.

Restaurace s nejrůznějšími kuchyněmi světa najdete především ve čtvrti Plateau Mont-Royal, pod stejnojmenným kopcem s velkorysým kostelem Sv. Josefa. Mísí se zde všechny kulturní vlivy, co jich jen v Montrealu je. Rue Prince Arthur je dějištěm představení pouličních umělců a díky blízkosti jedné z univerzit je zde cítit zřetelná atmosféra studentského života. A pokud svou návštěvu sladíte s termínem světoznámého mezinárodního jazzového festivalu, který se ve městě každoročně koná, teprve uvidíte, jak to umí Montrealané roztočit.

Specialitou Montrealu je podzemní město, tedy ulice, jež propojují některé stanice metra a celé městské části a jsou lemovány nejrůznějšími obchody. Místní je využívají zejména v zimě, protože se tak nemusí vystavovat mrazu, jenž panuje venku.

I pokud nejste zrovna sportovní fanoušek, Olympijský park, vybudovaný v 70. a 80. letech 20. století, je nevšedním zážitkem. Dnes se v tomto působivém komplexu s dominantní bílou kopulí a nejvyšší šikmou věží na světě pořádají koncerty a další akce. Někdejší cyklistický stadion ve tvaru přilby zase slouží jako ekologické muzeum. Skuteční fanoušci jistě neopomenou návštěvu hokejové arény Bell Centre. Za vlastní aktivitou se pak vypravte do oblíbeného národního parku Mont Tremblant nebo na trasu Laurentian Trail, která nabízí cyklistiku, pěší turistiku a v zimě se zde můžete proběhnout na běžkách.

 

Důležité informace

Měna: Kanadský dolar (CAD; k 10. 1. 2015 1 CAD = 20,1 CZK)

Časová zóna: CET -6

Víza: Občané České republiky nepotřebují pro krátkodobý pobyt do 6 měsíců vstupní vízum.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Montreal

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.