Mapa

Levné letenky Kanada

Lety do Kanada

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Je vaší další cestou Kanada?

Kanada je úžasná země, kde stále najdete velmi divokou přírodu plnou losů a medvědů. Ať už se do Kanady vypravíte za přírodními krásami nebo lyžováním, určitě budete nadšeni!

Kanada a nejlepší místa

Kanada je druhá největší země světa, a proto si dobře rozmyslete, zda budete cestovat na východní nebo západní pobřeží. Na východě naleznete Velká jezera, Niagarské vodopády a hlavní kanadská města Toronto, Ottawu, Montréal a Québec City. V této části země je nejvíce francouzsky mluvících obyvatel. Vydáte-li se na západ, čeká na vás krásná divoká příroda a národní parky. Letět můžete např. do Vancouveru, které je největším městem kanadského západu. Rozhodně se na několik dní zastavte ve Whistleru, který společně s Vancouverem hostil v roce 2010 zimní Olympijské hry. Whistler patří k největším lyžařským střediskům v Americe a jeho návštěva vás okouzlí i v létě. Nádherné cyklostezky vám umožní poznat okolí několika jezer. Často se vám stane, že při projížďce na kole zahlédnete černého medvěda. Velkou možnost vidět na vlastní oči medvěda grizzly máte v národních parcích sousední provincie Alberta. K nejhezčím parkům plných divokých zvířat patří Banff a Jasper. Oblast kolem jezera Lake Louise vám vezme dech! V zimě máte po celé Kanadě velkou šanci vidět též polární záři. Příznivci horské turistiky se mohou vypravit po stopách zlatokopecké horečky do dalekého Yukonu.

Přečtěte si článek Nejlepší místa na pozorování polární záře.

Kdy cestovat do Kanady?

Už víte, kdy koupit letenky do Kanady? Země je známá svým chladným podnebím, které ocení zejména všichni lyžaři a snowboardisté. Kanadská zima je totiž opravdu dlouhá a lyžařská sezóna může trvat od října do května. V Calgary nebo Edmontonu jsou typické velké mrazy, které občas způsobují dopravní kalamity. Teploty ve Vancouveru se v zimě drží kolem nuly. Léto je V Kanadě velmi krátké, ale většinou teplé. Teploty často překračují i 30 stupňů. Některé horské stezky jsou z důvodu tajícího sněhu otevřeny až v srpnu. Vydáte-li se do Kanady v dubnu nebo v květnu, uvidíte nejvíce divoké zvěře. Medvědi se probouzí a vydávají se hledat potravu. I ostatní zvířata jsou na jaře aktivní.

Letenky Kanada

Nejlevnější letenky do Kanady z letiště Václava Havla seženete zpravidla do Toronta. Mezi Prahou a Torontem operuje dokonce přímý let aerolinie Air Canada (zajišťuje Air Canada Rouge). Lety bývají poněkud drahé. Levněji si rezervujete letenku s jedním přestupem v některém z evropských měst. Mezipřistání v Amsterdamu spolu nabízí společnosti KLM a Jet Airways. Další možností je přestup v Paříži s kombinací letů easyJetAir Transat.

Chcete-li navštívit národní parky kanadského západu, vyhledejte si letenky do Vancouveru nebo do Calgary. S jedním mezipřistáním ve Frankfurtu nebo v Amsterdamu se do Calgary dopravíte s aeroliniemi KLM, Air Canada, Condor nebo Delta Airlines.

Doprava a ubytování

Ceny dopravy a ubytování jsou v Kanadě velmi vysoké. Ideálním způsobem cestování je proto pronájem auta. Alternativně lze, podobně jako v USA, využívat kanadské autobusy Greyhound. Podívejte se na nabídku ubytování ve Vancouveru. K dispozici jsou hostely i luxusní hotely známých značek.

Může se vám hodit

Pro vstup do Kanady již není pro Čechy potřeba vízum. Bude vám stačit pouze elektronické povoletí eTA, se kterým získáte možnost turistického vstupu do země na 90 dní. V Kanadě se platí kanadským dolarem, který má zpravidla lehce vyšší kurz než dolar americký. Ceny v Kanadě mohou oproti České republice až trojnásobné. Levně si nakoupíte v supermarketech Walmart. Angličtina je podobná jako v USA. Východní část země a zejména provincie Québec mluví též francouzsky. Letenky Kanada-ČR si můžete zdarma porovnat na Skyscanner již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.