Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Vancouver

Vancouver

 

Kanadské město Vancouver najdete u ústí řeky Fraser do Tichého oceánu v provincii Britská Kolumbie, a to jen několik málo kilometrů od hranic se Spojenými státy americkými. Rozkládá se na poloostrově Burrard a okolních pobřežích a před živly je částečně chráněno ostrovem Vancouver. Okolí je porostlé smíšenými lesy s jedněmi z nejvyšších stromů na kanadském pobřeží. Díky teplému Severnímu tichomořskému proudu zde bývá velmi příjemné počasí. Průměrné letní teploty se pohybují okolo 22 °C a zimní kolem 8 °C. 

Oblast začala být osidlována evropskými přistěhovalci až na konci 19. století, ale díky těžbě dřeva, železnici a obrovskému přístavu se město velmi rychle rozrůstalo, až je z něj dnes třetí největší metropole v celé Kanadě. Etnicky je velmi pestrá a někdy se jí přezdívá také „Město čtvrtí“. Krom Angličanů se zde postupně usazovali Číňané, Italové, Japonci, Indové, Řekové, Khmérové, Němci, Ukrajinci nebo Filipínci. Stále zde žije také velká komunita původních obyvatel, přičemž rasová nesnášenlivost je téměř nulová a potomci jednotlivých etnik zde žijí ve shodě a klidu. 

S narůstáním populace bylo nutné řešit novou výstavbu. Vancouveřané se rozhodli upřednostnit kompaktnost města a v polovině 20. století dali zelenou výškovým budovám v centru, zejména na progresivním West Endu. Tak vzniklo panorama, které je dnes pro Vancouver typické – uprostřed města ční do nebes desítky mrakodrapů v čele s nejvyšším Living Shangri-La. Za touto podívanou se vydejte na protější břeh, do Severního Vancouveru, odkud si všimnete i vedle ležícího Stanley Parku. Toto hájemství zeleně o rozloze více než 400 ha na samém konci poloostrova je oblíbeným útočištěm místních i návštěvníků z cizích zemí. Celý park můžete asi za 3 hodiny obejít po pobřežním chodníčku Vancover Seawall. Jiná trasa je tu k dispozici pro cyklisty a bruslaře. Na procházku se dá samozřejmě vyrazit i přímo do parku, kde můžete zavítat i do akvária. 

V centru města stojí za pozornost zajímavé budovy jako Hotel Vancouver, veřejná knihovna nebo výstaviště Canada Place. Velmi krásná je Katedrála Kristovy církve, zejména co se týče interiéru. Za poučením o kultuře původních obyvatel se vydejte do Antropologického muzea. Dobré je také naplánovat si návštěvu na termín, který se shoduje s čínským Novým rokem, který slaví celé město. Kanada by nebyla Kanadou bez ledního hokeje. Pokud chcete zažít nefalšovanou atmosféru zápasu týmu Vancouver Canucks, v období od října do dubna zamiřte do arény Rogers. 

Díky přívětivému počasí a nádherné přírodě v okolí sem mnoho turistů jezdí za sportovními zážitky pod širým nebem. Od Stanley Parku k Univerzitě Britské Kolumbie se táhne pás na sebe navazujících pláží s možností provozování vodních sportů. Nedaleké pohoří North Shore je zase oblíbeným útočištěm lyžařů a horských cyklistů a protékající řeky potěší příznivce vodní turistiky. 70 m nad Clevelandovou přehradou se pne visutý most Capilano Suspension Bridge dlouhý 136 m, z nějž je krásný výhled na údolí pod ním a okolní lesy. 

 

Důležité informace

Měna: Kanadský dolar (CAD; k 10. 1. 2015 1 CAD = 20,1 CZK)

Časová zóna: CET - 9

Víza: Občané České republiky nepotřebují pro krátkodobý pobyt do 6 měsíců vstupní vízum.  

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Vancouver

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.