Mapa

Levné letenky Calgary

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Dovolená v Calgary

Je vaším snem cesta do Kanady? Pak pro vás bude Calgary skvělou základnou k poznávání krás západního pobřeží. Ve státě Alberta se totiž nachází mnoho národních parků s divokou přírodou, vysokými horami a křišťálově čistými jezery.

Letiště v Calgary

Letenky do Calgary si lze z Letiště Václava Havla v Praze zakoupit s leteckými společnostmi Condor, Delta Airlines, KLM nebo Air Canada. Přestup je většinou ve Frankfurtu nebo Amsterdamu.

Letiště Calgary se nachází 20km od stejnojmenného největšího města státu Alberta. Z letiště se pomocí taxi dopravíte do centra za cca 40 kanadských dolarů (CAD). Levnější variantou je využít autobusy a následně metro. Autobus č. 100 vás doveze do nejbližší stanice metra McKinght. Jízdenka na MHD v Calgary stojí cca 3CAD.

Co dělat v Calgary?

Těžařské město Calgary se proslavilo zejména zimní Olympiádou, která se konala v roce 1988. Většina turistů míří do Calgary proto, aby pokračovala do úchvatných kanadských Skalistých hor (Canadian Rockies). Mezi nejkrásnější národní parky patří Banff se slavným jezerem Lake Louise a národní park Jasper. Tyto dva parky spojuje silnice Trans-Canada Hwy, která je opravdovou pastvou pro oči. Budete míjet neuvěřitelně modrá jezera, vodopády i ledovce. Přímo z auta často uvidíte losa nebo medvěda. Velké zastoupení tu mají černí medvědi i medvědi grizzly. Některé horské stezky mají z důvodu vysoké koncentrace medvědů zpřísněné podmínky pro vstup. Občas je podmínkou vstupu na trek minimální počet 4 osob. Pokud cestujete jen ve dvou, budete si muset počkat na další dvojici. Kanadská a aljašská příroda zůstává i v dnešní době pravou divočinou! V zimě jsou v Kanadě jedny z nejlepších podmínek na pozorování polární záře.

Kde se ubytovat a jak cestovat?

V Calgary naleznete různé druhy ubytování. Hotelový pokoj pro dvě osoby si lze rezervovat už od 1000Kč. Dopravu v Calgary tvoří systém metra a autobusů. Pokud plánujete cestu do národních parků, určitě zvažte pronájem automobilu. Benzín je v Kanadě levnější než u nás. Podívejte se na aktuální nabídky autopůjčoven.

Nejlepší období cesty

Calgary má jedno z nejchladnějších počasí v Kanadě a rovněž jedno z nejproměnlivějších počasí na světě. Ráno můžete z hotelu vyrazit za svitu slunečních paprsků, v poledne zmoknete a večer na vás spadnou kroupy nebo sníh. V zimě se mohou teploty propadnout až na -30 stupňů. Rekordní teplota v Calgary byla dokonce -43 stupňů. Nízké teploty a sněhové přeháňky občas způsobují ve městě dopravní a komunikační problémy. Nechvalně známý je také vítr "chinoook", který přináší vlhké a deštivé klima. Pokud nejste lyžaři, kupte si letenky do Calgary na příjemné letní měsíce, kdy jsou teploty nejvyšší. V květnu bývají jezera ještě zamrzlá a některé horské treky nepřístupné. Kanadské léto je velmi krátké. V září nebo v říjnu už může začít znovu sněžit.

Gastronomické speciality

Kanada není zrovna symbolem gastronomie. Přesto v Calgary najdete zajímavé restaurace, jejichž doménou je především maso. Steaky, žebra a hamburgery se v Kanadě a USA konzumují ve velkém. Nejoblíbenější je hovězí maso. Kanada má příhodné klima a prostředí pro nejrůznější druhy lesního ovoce. Alberta je také proslulá sběrem třešní.

Tipy na závěr

Od roku 2013 nepotřebují Češi pro turistickou cestu do Kanady vízum. S elektronickým povolením eTA budete moci do země vstoupit až na 90 dní. Platit budete kanadskými dolary, které si lze vybrat přímo na letišti z bankomatu. Téměř všude budete moci platit vaší kreditní kartou. Angličtina je velmi podobná té americké. Výjimku tvoří některá speciální slovíčka a fráze. V letních měsících probíhají festivaly hudby a piva. Tradičním svátkem je také Calgary Stampede, kdy se slaví příroda a venkovské tradice. Letenky do Calgary a dalších kanadských měst si můžete zdarma porovnat již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Calgary

Často kladené otázky

V destinaci Calgary je jedno letiště: Calgary.
Letecké společnosti Delta, Air North , KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Copa, SATA a Avianca létají přímo do destinace Calgary.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Calgary je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.