Mapa

Levné letenky Korfu

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Korfu - tak trochu jiné Řecko!

Vydáte-li se o své dovolené na řecký ostrov Korfu, určitě budete velmi mile překvapeni. Ostrov je totiž oproti ostatním destinacím v Řecku velmi zelený. Dokonce nese přezdívku „Smaragdový ostrov“. Těšit se můžete na krásné pláže i přírodní scenérie v podobě útesů, skal a jeskyní. Máte navíc téměř jistotu krásného slunečného počasí a příjemně teplého moře azurové barvy!

Letiště na Korfu

Na Korfu se nalézá jedno mezinárodní letiště Ioannis Kapodistrias. Z pražského letiště Václava Havla odlétá na Korfu pravidelná linka řecké společnosti Aegan Airlines s jedním přestupem v Athénách. Je možné využít také aerolinie British Airways nebo Austrian Airlines. V letních měsících se mohou v nabídce objevit levné letenky na Korfu od české nízkonákladové společnosti Smart Wings. Na řecké ostrovy létají často i charterové lety z různých evropských měst.

Z letiště se do centra města Korfu dostanete nejlevněji autobusem. Za 20 minut cesty zaplatíte přibližně jedno euro. Pohodlně se můžete z letiště dopravit také pomocí taxi. Cesta vás bude stát pouhých 10EUR, neboť letiště je od města vzdálené cca 3 kilometry.

Nejlepší atrakce na ostrově Korfu

A co dělat na Korfu? Nejlepší radou je nedělat nic a užívat si poklidnou atosféru. V Řecku naleznete jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Určitě se proto vypravte na obloukovou pláž v zálivu Agios Georgios. Asi nejoblíbenější pláž na Korfu se nachází u Sidari. Tuto pláž doplňují různé skály, kanály a jeskyně. Pohled na působivá skaliska a úžasnou modrou barvu moře se vám naskytne u mysu Drastis. Cestujete-li mimo letní horké měsíce, uvítáte mnoho možností turistických výletů. Pěkná cesta vede např. na Pantokrator, který je se svou výškou 906 metrů nejvyšším vrcholem ostrova. Odměnou za zpocená záda vám bude fantastický výhled na další řecké ostrovy. Nejvíce historických památek pak najdete v hlavním městě Kerkyra. Určitě navštivte nádherné pravoslavné kostely, kterých je po celé zemi spousta. Letenky na Korfu si můžete vyhledat již dnes!

Přečtěte si také článek 10 tipů na nejlepší místa v Řecku.

Doprava a ubytování na Korfu

Mezi letištěm a centrem města Korfu naleznete autobusové nádraží. Můžete odsud vyrazit na poznávání dalších částí ostrova s autobusy Green buses. Autobusy jsou dobrou a levnou možností, jak se po celém ostrově pohybovat. Více svobody získáte, pokud si pronajmete vlastní automobil. Podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven na Korfu. Pro řízení vozidla vám bude stačit evropský řidičský průkaz. Ostrov patří k nejoblíbenějším řeckým destinacím, a proto nebudete mít nouzi ani o bohatou nabídku ubytování. V nabídce jsou velmi luxusní hotely, ale i levné pokoje za pro baťůžkáře od 500Kč na noc.

Kdy cestovat na Korfu

Turistická sezóna na Korfu probíhá od začátku června do konce září. V letních měsících jsou nejvyšší teploty a moře je rovněž nejteplejší. Pokud nemáte rádi příliš velké teplo, vydejte se na Korfu např. v květnu nebo v říjnu. Teploty jsou v tomto období již snesitelnější a stále se krásně vykoupete v moři. Navíc se rapidně sníží počet turistů. Korfu je díky svému teplému klimatu vhodné k návštěvě po celý rok. Ani v zimě teploty zpravidla neklesají pod 15 stupňů. V zimních měsících jsou však mnohem častější dešťové přeháňky.

Korfu a vynikající řecké jídlo

Řecko je podobně jako další jihoevropské státy vyhlášené svou gastronomií. Síla řecké kuchyně tkví v její jednoduchosti. Čerstvý zeleninový salát, sýr a olivový olej dokážou udělat na vašem stole zázraky. Vše doplňuje kvalitní řecké víno nebo tradiční pálenka ouzo.

Užitečné rady na závěr

Cestování do Řecka je velmi snadné, neboť se i přes problémy posledních let stále jedná o člena Evropské Unie. Platí se eury a ke vstupu vám postačí platný občanský průkaz. Váš pobyt není časově omezen. V Řecku se slaví hlavně církevní svátky. Připomínáme, že se naprostá většina Řeků hlásí k ortodoxní víře. Termíny oslav se tak mohou lehce lišit z důvodu používání rozdílného kalendáře. Pěkným zážitkem je vidět např. řecké velikonoční oslavy s četnými tradicemi i průvody. Skyscanner vám pomůže najít ty nejlevnější letenky na Korfu!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Korfu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.