Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Chicago

Jan Mazanec, Chicago
 
Chicago je třetí nejlidnatější město Spojených států amerických. Spatříte zde množství výškových budov, které jsou pro americká města typická, ale můžete také zavítat do parků, kterých je ve městě víc než pět stovek. Příjemně si odpočinout můžete třeba v největším veřejném parku v Chicagu, který nese název Lincoln Park a nachází se zde pláže, přístavy i přírodní rezervace. Kromě toho je zde množství sportovních hřišť, kde si můžete zahrát volejbal, basketbal, tenis, golf a mnoho dalších sportů. Navštívit můžete k botanickou zahradu nebo chicagské kulturní centrum. Millennium Park si vás zase získá svou zahradou Lurie Garden, která získala řadu ocenění.
 
Chicago je rozděleno do čtyř částí – North Side, South Side, West Side a Downtown. V Downtownu můžete zamířit do městské části The Loop, kde stojí většina chicagských výškových budov, a to i druhá nejvyšší budova v USA – Willis Tower se 108 poschodími. Turisté se dostanou až do 103. patra, kde se dá vstoupit do prosklených „kukaní“. Odtud budete mít opravdu fantastický výhled na celé okolí.
 
Zavítat ve městě můžete i do několika muzeí, například do Field Museum, které je proslulé především díky kostře zvířete Tyranosaurus rex. K vidění je zde toho ale mnohem víc. Poznáte, jak se žilo v době ledové, proniknete do kultury a života Aztéků a dozvíte se mnoho zajímavých informací třeba i o africkém kontinentu. Prohlédnete si africké zdobené masky, keramické vázy a mnoho dalšího.
 
Dalším zajímavým místem, kam se můžete podívat, je Adler Planetarium. Pro návštěvníky je zde přichystáno množství výstav o vesmíru. Objevíte například tajemství noční oblohy nebo poznáte, jaká nebezpečí číhají na účastníky výprav do vesmíru. Planetárium nabízí nepřeberné množství aktivit, speciálních programů, promítání i obchod s vesmírnými suvenýry a kavárnu.
 
Jestli máte rádi zvířata, rozhodně zavítejte do Shedd Aquarium, kde uvidíte přes třicet tisíc zvířat – želvy, mořské vydry, žáby, tučňáky, delfíny a spoustu dalších němých tvorů. Rozhodně nezůstanete jen u koukání. Můžete se zúčastnit různých exkurzí a aktivit, třeba výletu pod hladinu s lidmi, kteří se o zvířata starají. Nezapomenutelným dobrodružstvím pro vás jistě bude strávení hodiny se žraloky během krmení. Můžete se také setkat třeba s tučňáky či běluhami, které si můžete pohladit a vyfotit se s nimi.
 
Pokud nemáte náladu navštěvovat turistické cíle, můžete se jen tak toulat uličkami města, nahlédnout do obchůdků, naobědvat se v některé z místních restaurací a nasávat osobitou atmosféru města.
 
S dopravou do Chicaga nebo přímo v něm nebudete mít problém. Přímo v Chicagu se nachází mezinárodní letiště O´Hare. Vzhledem k tomu, že je Chicago důležitým dopravním uzlem ve Spojených státech, nachází se zde železnice s dálkovými i příměstskými spoji, několikaproudové silnice a dálnice a hustá městská hromadná doprava, kterou zajišťují autobusy a metro. Jsou zde také snadno dostupné taxíky.
 
Pokud se do města ležícím na břehu Michiganského jezera vydáte, pravděpodobně tu narazíte na řadu Čechů a jejich potomků. Žije tu totiž početná komunita českých emigrantů. Jedna městská část se dokonce jmenuje Pilsen (tedy Plzeň).

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Chicago

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.